Problem Q Eco 65kw + HT tronic 700

Strona główna Forum Pomoc techniczna Problem Q Eco 65kw + HT tronic 700

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66314
      tech-solutions
      Uczestnik

      Witam,
      mam na firmie nowo zamontowany piec q eco 65kw na ekogroszek z podajnikiem + bufor 2000l + cw 150l, układ otwarty, nowy komin zewn. 200 dwupłaszczony 5m wysokości od wyczystki. Sterownik HT tronic 700.
      Z bufora wyjscie na biura na 8 grzejników purmo rózme rozmiary, ale srenio można liczyc cv22 1000×900.

      Drugi obieg z bufora to na halach 5 nagrzewnic volcan 2kw-20kw, chodzą na około 30% mocy.

      wszystko na pompach Grundfos alpha 2 25-60 180, instalacja z ocynku w otulinie.

      Osoba z uprawnieniami montująca kotłownię i piec ze sterownikiem, chyba sobie nie radzi z ustawieniem sterownika ht 700, piec mam na 70 stopni, max na powrocie 55 stopni, cw 45 stopni.

      Ok, problem polega na tym, że przy pierwszym starcie odrazu walił czujnik powrotu 99st, czyli przerwa w obwodzie, potem posypały się wszystkie czujniki. (zauważyłem ze podłączył w sterowniku odwrotnie plus z minusem), po zamianie plusa z minusem, podłaczeniu czujników od nowa wszystko wyglądało ok, ustawił podawanie z podajnika 6.5sek, i nadmuch 26%, bufor się nagrzał, instalacja też została odpalona i do wieczora wszystko smigało ok, ciepło szło, piec doszedł do 70st i przeszedł prawidłowo w stan uspienia, po spadku temp do 67% znowu ruszył, grzejniki były gorące, nagrzewnice tak sobie (bo piec narazie tylko na 70st), na powrocie miał 45stopni srenio, cw 45 bez problemu, bufor 60 stopni i nie spadało.

      Rano przyjechałem do firmy, piec palił dalej ale na buforze już tylko 40 stopni, kocioł 50-55stopni i nie wiecej, cw ok, z popielnika wywaliłem zato kilkadziesiąt kg popiołu, ale 60-70% był to niespalony wogóle ekogroszek, stwierziłem ok, nie zmieniam ustawien, może wszystko musi się nagrzać to niech się ta pewna ilośc groszku marnuje:), ale ustawiłem podawanie na 12sekund z 6.5sek. i nadmuch 40% zeby wszystko spalał.

      Tak palił do 17, wróciłem ponownie do firmy i słyszę alarm, walnął znowu czujnik powrotu, przerwa w obwodzie, wyłączyłem piec, wywaliłem znowu pełno niespalonego w 40% groszku.

      Zeby utrzymać temperaturę chociaz 30-35st w buforze, dałem teraz przerwe 25sekund i nadmuch 40%, oczywiście piec rozgrzewa i chodzi pomiędzy 39st-45st, ale lepsze to niż nic, bufor stoi na 30 st, pompa powrotu przy temp kotła 39 st się oczywiście wyłącza a przy 45st włącza. A rano pewno znowu piec będzie wygaszony bo producent powiedział że jesli piec nie osiągnie temp w 2h to się wyłączy.

      Proszę o informacje czy ktoś może wie co jest nie tak? Jakie ustawienia zastosować przy nagrzewaniu bufora 2000l i całej instalacji i przez jaki czas a po nagrzaniu na jakie ustawić, żebym wiecznie nie musiał siedzieć w tej niby bezobsługowej kotłowni.

      Aha, ekogroszek pieklorz minimum 26, ale mówią że ma 29, 900pln tona:)

      pozdrawiam,
      krzysiek

    • #66322
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jaki masz palnik staly czy obrotowy?
      Jeżeli stały to czy zostało uszczelnione palenisko (bez uszczelnienia nie spalisz paliwa).

      W HT 700 wybierasz w konfiguracji model kotła i rodzaj paliwa. Następnie możesz doregulować spalanie nadmuchem.

      Sprawdź czy kanał napowietrzający kotłownię jest drożny.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66321
      tech-solutions
      Uczestnik

      Dziękuję, no to super mam montera. 40 lat robi kotłownie a stwierdził, że w instrukcji nie ma nic o uszczelnianiu:) Ale nadal pozostaje problem dlaczego czujnik powrotu pokazuje odcięcie 99st co 1-2 dni? Bo to chyba nie jest powiązane z tym uszczelnieniem?

      Pozdrawiam,
      Krzysztof

    • #66320
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      No tylko w instrukcji kotła, podajnika i żółta naklejka na komorze powietrznej palnika.

      99 na czujniku oznacza przerwę w obwodzie. Należałoby sprawdzić czy kabel nie jest uszkodzony (przerwany).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66319
      tech-solutions
      Uczestnik

      Witam,
      nie moge się dodzwonić do serwisu, jaki jest koszt przyjazdu serwisanta, żeby sprawdził co jest nie tak i ustawił piec, bo sobie nie radzi monter i chce mi zawór mieszający teraz instalować, chociaz instalatorzy robiący resztę instalacji poza kotłownią stwierdzili, że piec ma zapas mocy, tylko cos jest nie tak ustawione, gdybym chciał zamówić serwisanta państwa firmy to ile to by mnie kosztowało, sprawdzenie ustawien, dopsaownie ustawień, sprawdzenie dlaczego cały czas sterownik wyrzuca błedy czujników? Włodzisław koło przybiernowa w zachodniopomorskim. Dzwoniłem kilka razy pod numer serwisu ale cały czas zajęte a potrzebuję ogrzewania na hali i w biurach bo trzymam na niej sprzet elektroniczny.
      Jak i z kim się skontaktować w woj, zachodniopomorskim?
      pozdrawiam,
      krzysiek

    • #66318
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Koszt serwisu to 500 zł netto. Musiałbyś wysłać zamówienie na serwis@heiztechnik.pl.
      Jeżeli się nie dodzwoniłeś to koledzy na pewno oddzwonią.

      W sterowniku znajdziesz funkcję HT Logic 120% co dośč drastycznie podnosi moc na palniku. Musisz potem tylko zweryfikować czy nadmuch jest wystarczający.

      Musisz też wziąć pod uwagę fakt że sterownik przed osiągnięciem temperatury zadanej przełącza się na 30% mocy (standardowo 5 stopni poniżej zadanej ale możesz to w serwisie przestawič na 3 stopnie).

      Inną sprawą jest ochrona powrotu. Jeżeli masz tylko bufor za kotłem i nic pomiędzy to odbiory mogą być tak duże, że możesz mieć problem ze wzrostem temperatury (masz nagrzewnice o łącznej mocy 100 kW i praktycznie nie wiesz ile mocy pobierają bo to zależy od temperatury na jakiej pracują).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66317
      tech-solutions
      Uczestnik

      dziekuję za informcaje,

      ostatnnie 2 pytania:)

      1. Czy Państwa firma uznaje urządzenie Laddomat jako zabezpieczenie powrotu kotła? kocioł 65kw, bedzie na 80st a laddomat bedzie ustawiał powrót na 72st., czy będzie to zgodne z warunkami gwarancji kotła?

      2. Trochę z ciekawości po rozmowie z pracownikiem Państwa firmy, czy klient kupujący kociił 65kw dostaje jakies upominki typu polar firmowy itp? Tylko z ciekawości:)

      pozdrawiam,
      krzysiek

    • #66316
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zależy nam aby powrót był rzeczywiście chroniony więc każde rozwiązanie, które faktycznie działa jest uznawane za prawidłowe (mimo tego że nie wpisujemy go w instrukcji).

      Ubrania firmowe są czasem dostarczane dla instalatorów, aby montaż kotła był przyjemniejszy 🙂

      Klientów raczej nie wyposażamy w takie materiały promocyjne (chociaż może były jakieś przypadki – nasi przedstawiciele czasem odstępują od reguły gdy jest ku temu sposobność).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.