Sterowanie przez internet

Strona główna Forum Pomoc techniczna Sterowanie przez internet

Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66300
      Maciej Jans
      Uczestnik

      Witam
      Posiadam kocioł DasPell 15kW, jaki jest koszt dodatkowego modułu do sterowania kotłem przez internet?
      Pozdrawiam

    • #66313
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam,
      Z tego co wiem DasPell 15kW ma taki sam sterownik co Q PELLET DUO 15kW (prawie takie same piece).
      Nie pamiętam ile zapłaciłem za mój EcoNet 300 ale w cenniku na stronie jest 922,50 zł brutto.

      Pozdrawiam

    • #66312
      Patrol
      Uczestnik

      najtaniej można wyrwać za 490 co i tak odstrasza

    • #66311
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Patrol
      Kupiłeś ten moduł? Ja wciąż się zastanawiam….Ale jednak kasa duża….jakby go wziął przy zakupie kotła to nie odczuł by tak….

    • #66310
      Patrol
      Uczestnik

      śledzę sobie od czasu do czasu oferty – ostatnio był na alledrogo za 390, ale bez gwarancji i chyba 'po przejściach’, więc odpuściłem

    • #66309
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Patrol
      Kupiłeś ten moduł? Ja wciąż się zastanawiam….Ale jednak kasa duża….jakby go wziął przy zakupie kotła to nie odczuł by tak….

      Witam,
      Ja tak zrobiłem i nie żałuję mimo, że czego innego się spodziewałem.
      Jest parę funkcjonalności dodatkowych ponad to co oferuje kontroler na piecu i oczywiście możliwość zdalnego sterowania piecem oraz monitorowania stanu.
      Wykres pracy plus możliwość zrzucenia danych do pliku. Niestety trochę to jest ułomne. Zapis danych z dokładnością do pięciu minut (lub coś koło tego) skutecznie ogranicza możliwości dokładnej analizy pracy kotła.
      Dodatkowo niezbędne jest stałe połączenie modułu internetowego do serwera. Inaczej mamy dziury w danych. Nie zauważyłem aby moduł buforował dane czy coś innego.
      Szkoda, że sam moduł (router) nie wystawia strony internetowej dostępnej wewnątrz sieci klienta. Działało by to dużo lepiej i możliwy byłby zapis działania kotła na pendriv-ie lub dysku sieciowym.

      Wprowadzanie zmian z internetu w konfiguracji pieca zajmuje sporo czasu ale to wynika raczej ze sposobu synchronizacji.

      A i jeszcze jedno. W aplikacji na telefon nie widać temperatury z pogodówki.

      Pozdrawiam

    • #66308
      Piotr Michalak
      Uczestnik

      W apk econet na androidzie widać temp. zewnetrzna.

    • #66307
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      W apk econet na androidzie widać temp. zewnetrzna.

      Niestety u mnie nie widać.
      Nie mam termostatu EcoSter i menu „Termostaty” jest nie aktywne, a tam spodziewał bym się temperatury zewnętrznej.

      Pozdrawiam

    • #66306
      Patrol
      Uczestnik

      do pomiaru temp. zewnętrznej służy całkowicie niezależny czujnik

    • #66305
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      do pomiaru temp. zewnętrznej służy całkowicie niezależny czujnik

      No tak, to jest oczywiste. Ale w aplikacji na androida jego pomiary (czujnika pogodowego) najprawdopodobniej prezentowane są w menu Termostaty dostępnym dopiero po podłączeniu termostatu pokojowego EcoSter czy jak on się tam nazywa.
      Bez tego menu jest nie dostępne.

    • #66304
      Piotr Michalak
      Uczestnik

      Jeśli jest czujnik temperatury zewnętrznej to w apk econet wyświetla zaraz po zalogowaniu w pierwszym oknie wartość, jaka aktualnie jest zmierzona. Ecoster i reszta czujników nie mają tutaj nic do rzeczy.

    • #66303
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Jeśli jest czujnik temperatury zewnętrznej to w apk econet wyświetla zaraz po zalogowaniu w pierwszym oknie wartość, jaka aktualnie jest zmierzona. Ecoster i reszta czujników nie mają tutaj nic do rzeczy.

      To chyba mamy albo różne aplikacje albo sterowniki.
      Pierwszy ekran jaki ja widzę na telefonie to temperatura CWU jak w załączniku.
      A i wersja aplikacji to 1.2.3

      Attachments:
    • #66302
      Piotr Michalak
      Uczestnik

      Poczekaj, jak sprawdzę to zrobię zrzut i pokaże. Moja wersja econet to 1.2.3. Sorki, nie dojrzałem, że podałeś wersję apk.

      Ad. Masz rację, wyświetla ecostera Salon

      Attachments:
Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.