Nastawy Pieca- prośba o pomoc

Strona główna Forum Pomoc techniczna Nastawy Pieca- prośba o pomoc

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66136
      Marek Cichocki
      Uczestnik

      Witam wszystkich!
      Jestem nowy na forum. Zarejestrowałem się ze względu na to, że piec który kupiłem należy do grupy Heiztechnik. Piec, który posiadam to WEBERHT RETO DUO 20KW ze sterownikiem FUZZY LOGIC ecomax 800r.
      Powierzchnia do ogrzania to około 160m2. Piec pracuje właśnie w trybie fuzzy logic. Średnie zapotrzebowanie na dobrze wychodzi 30kg (wydaje mi się, że to sporo), a od 19 grudnia kominem poszła tona ekogroszku (MASAKRA!) gdzie maksymalne mrozy wynosiły -10’C.
      Piec mamy zamontowany od listopada, wg komputera spalone paliwo to ok 2500kg. Wg mojej wiedzy i mojego portfela to ponad 300kg więcej.

      Póki co aktualne ustawienia to:
      Temp zadana kotła 62’C
      Temp powrotu 37’C
      Temp mieszacza (na dom) 40’C
      CWU 45’C

      Korekta nadmuchu w trybie FL 0’C
      Korekta podawania w trybie FL -2’C
      Obniżenia nocne dla CWU -10’C

      Pogodówka podłączona ale nie włączona, termostat pokojowy uniwersalny (wyłączenie pompy od termostatu).

      Piszecie o przysłonach dmuchawy, nie wiem jak to interpretować… U mnie widzę ok. 1/4 tego wirnika w środku. Trochę spieki powstają.

      Dzięki za wszelkie opinie.

    • #66143
      Marek Cichocki
      Uczestnik

      Serio 20 odsłon i nikt nic nie zasugeruje nawet?

    • #66142
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Niestety ale nie ma czegoś takiego jak grupa Heiztechnik. Twój kocioł wyprodukowała firma Weber Heiztechnik i jest to zupełnie inny producent więc porównanie parametrów pracy będzie niemożliwe (inny wymiennik, palnik, sterownik).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66141
      Marek Cichocki
      Uczestnik

      Czyli pozostaje na własną rękę próbować lub szukać pomocy na forach innych.

    • #66140
      Jacek JJJ
      Uczestnik
    • #66139
      Marek Cichocki
      Uczestnik

      Jackjj, patrzyłem, czytałem, sporo piszą, ale nurtuje mnie kilka kwestii których to nie tłumaczą tam.
      Np. co oznacza palnik trio i ustawione na boki dysze czy przesłona dmuchawy na 1/3, 2/3 czy 3/3…

    • #66138
      Marcin
      Uczestnik

      Witam, palnik trio, to palnik, który teoretycznie, oprócz spalania eko i miału, jest również przystosowany do spalania peletu. Producentem jest pancerpol, wejdź na stronę http://www.pancerpol.com.pl/podajniki/podajniki-paliwa-stalego-pps-trio.html i tam masz rysunek oraz zdjęcie palnika trio. Jeżeli masz takowy, to przy spalaniu eko te dysze powinny być zaślepione, a jeżeli chcesz spalać pelet to powinny być otwarte i skierowane na palenisko, aby dostarczyć odpowiednią ilość powietrza wtórnego. Co do ustawień, to chyba masz jakieś instrukcje do pieca i sterownika, tam przede wszystkim szukał bym rozwiązania. Ewentualnie kontakt z producentem lub wyłączenie FL i własne nastawy, ale tylko dla próby, aby sprawdzić, czy będzie mniej palił.
      Jeżeli chodzi o przesłonę, to masz ją na dmuchawie i zapis 1/3 ozn., że 1/3 jest odsłonięta, a 2/3 przysłonięte.

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.