Aplikacja ecoNET – temperatura zewnętrzna

Strona główna Forum Pomoc techniczna Aplikacja ecoNET – temperatura zewnętrzna

Oglądasz 29 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66050
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam,
      W jaki sposób można włączyć pokazywanie temperatury z pogodówki w aplikacji ecoNET na androida?
      Wersja aplikacji 1.2.3.

      Dziękuję.

    • #66080
      Piotr Michalak
      Uczestnik

      Coś kiedyś było pisane, że możliwe to jest po podlaczeniu ecoster touch czyli termostatu pokojowego. Jeśli się mylę Serwis mnie poprawi.

    • #66079
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Niestety tego się obawiałem.
      Trochę to bez sensu.
      Mam czujnik, do którego nie ma dostępu bo ktoś założył, że będzie tylko w menu z termostatem.
      A jak Mieszacz idzie w trybie pogodowy to nie warto by było pokazać temperatury, od której on zależy?

      A tak z innej beczki.
      Fajna by była wizualizacja krzywe grzewczej w aplikacji.
      A jak się już rozpędza to można dodać jakiś system regułowy w module internetowym.

    • #66078
      Piotr Michalak
      Uczestnik

      Mnie by np. interesowało, żeby był podgląd na procentowe otwarcie poszczególnych mieszaczy.

    • #66077
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Mnie by np. interesowało, żeby był podgląd na procentowe otwarcie poszczególnych mieszaczy.

      Niestety nie ma.

    • #66076
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Aplikacja na Androida jest dość okrojona. Temperaturę zewnętrzną znajdzie są w wersji na komputer.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66075
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam

      Aplikacja na Androida jest dość okrojona. Temperaturę zewnętrzną znajdzie są w wersji na komputer.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

      Tak, to jest prawda, choć temperatura jest informacją podstawową.
      Rzuciłem okiem na google play i tam pokazują ekran, na którym jest temperatura zewnętrzna.
      Wydaje się, że jest to kwestia podpięcia termostatu ecoSter.

      Obrazek z temperaturą zewnętrzną

    • #66074
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Termostat EcoSter jest sterownikiem pokojowym więc nie ma on związku z temperaturą zewnętrzną (jeżeli by miał to byłoby to co najmniej nielogiczne).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66073
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Mateusz
      Wrzucisz zrzuty ekranu, jakie masz możliwość edytować czy podglądać w module internetowym?

    • #66072
      marku
      Uczestnik

      Szczerze to po co komu wersja okrojona i uboga na android – Logujemy sie bezpośrednio z telefonu na econet24 i mamy wszystkie dane i ustawienia w pełni konfiguracji
      Yasek foto for you ☺

    • #66071
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Marku
      Super dzięki jak dla mnie to jest genialne…..
      😛

    • #66070
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Mateusz
      Wrzucisz zrzuty ekranu, jakie masz możliwość edytować czy podglądać w module internetowym?

      Wszystko co da się zmienić ma pomarańczową ikonkę po lewej lub znak w prawym górnym rogu.
      Jest tego niewiele.
      Na stronie econet24.com tagrze nie ma wszystkich parametrów.

    • #66069
      marku
      Uczestnik

      Hmm z moich dotychczasowych doświadczeń z econet24 wynika ze mam dostęp do wszystkich opcji które mam w sterowniku. Oczywiście również mamy dostęp do ustawień serwisowych. Będąc w pracy mogę zmieniać harmonogramy, modulacji, korygować dawkę startową, zmieniać kaloryczność peletu , aktywować termostaty pokojowe itd. Nie zauważyłem ograniczeń

    • #66068
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Marku & Mateusz
      Dzięki za info i zdjęcia
      😉

      jak dla mnie taka możliwość byłaby super już nie wspominam o możliwości zdalnego sterowania kotłem czy ogrzewaniem ale cała historia jest bez cenna….
      Mógłbym np ustawić dziada znowu na 70 i hist.15 zamiast 75 i sprawdzić powrót czy faktycznie ten spadek to tylko chwile jak go złapałem i czy tylko jak faktycznie ładuje zbiornik CWU czy i w momencie normalnej pracy na CO…. ….. Jak palę gorszym pelletem to można sprawdzić czy jest już wygaszony żeby wyczyścić, Różne takie….

      Jakoś ostatnio przez tydzień przychodzę jak kocioł jest na 73 °C
      Dodatkowo powiadomienia o nie rozpaleniu jak dla mnie były by super komfortowe…. Taka informacja i sobie idziesz i zasypujesz bo się nie rozpalił…. bez stresu

    • #66067
      marku
      Uczestnik

      Kolejne info z zabawy econetem- econet daje również dostęp do ecostera oraz zmian w jego ustawieniac(obniżenia, harmonogramy , tryby wszystko możemy korygować). Dzisiaj obserwując komin zmieniłem nadmuch telefonem . Pożyteczne to ustrojstwo !!!Polecam

    • #66066
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Pytanie czy jeśli jest podłączony moduł internetowy to sterownik r.control 890 jest aktualizowany automatycznie?
      Jeśli nie to czy można to zrobić zdalnie? Czy też jedynie przez wizytę serwisu?

    • #66065
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Pytanie czy jeśli jest podłączony moduł internetowy to sterownik r.control 890 jest aktualizowany automatycznie?
      Jeśli nie to czy można to zrobić zdalnie? Czy też jedynie przez wizytę serwisu?

      Wydaje mi się, że miałem już aktualizację.
      Niestety nie pamiętam czy to była aktualizacja ecoNet300 czy R.Control.

      Serwis będzie się musiał wypowiedzieć.

    • #66064
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Econet možna zaktualizować poprzez stronę z obsługą kotła. Sterownik musi zaktualizować serwisant.
      Po wygraniu nowego softu sterownika należy wgrać konfigurację dla palnika.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66063
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Taka dziwna sprawa którą obserwuje dziś kocioł ogrzewa dom i przez całą dobę jest ok zera na zewnątrz od wczoraj od 21ej z groszami do godziny 17stej dziś z groszami wygasil się w tym czasie 11 razy i o tej 17stej jakby się zaciął bo wciąż chodzi !? Dochodzi do 73 – 74,7 °C i spada a zadaną ma 75 i tak sobie pracuje….
      Nic by nie było w tym dziwnego ale coś przykręcalem z tyłu kotła o tej 17stej i wcisnąłem chyba i przytrzymalem pokrętło sterownik, zapytał o tryb pracy pellet / ruszt wybrałem pellet i zatwierdziłem, chyba nie potrzebie, kocioł wygasil się i na nowo błyskawicznie rozpalił pierwszy raz coś takiego widziałem żeby Żerniki taki numer tak blisko zadanej na wykresie tego nie widać bo przy temp 73°C i od tamtej pory wciąż chodzi a jest 21:15…..?!

      Zastanawiam się czy mogłem coś przestawić tak że jest taki dziwny objaw?! Nigdzie nie widziałem takiej opcji żeby kocioł dochodził prawie do zadanej i tak pracował może to zbieg okoliczności ale trochę myślę o tym bo minęło ponad 5 h a on wciąż pracuje a na dworze jest ok. zera

      H1=4 H2=9 jeśli to ma jakieś znaczenie….

      Dzięki za pomoc
      J.

    • #66062
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam,
      U mnie jest podobnie.
      Na zdjęciu trochę krótszy okres między 6 a 10 rano.
      Według mnie winowalca jest zawór 4D nie mogący dostroić się di temperatury zadanej.
      Ja mam zbyt szybki siłownik (60s) i nadal go dostrajam. Ale bywalory gorzej.

      Włącz sobie temperaturę mieszacza i zobacz czy nie miałeś sinosoidy na mieszacz.

      No to jak teraz masz moduł internetowy to będziesz obserwował różne dziwne sytuacje, które normalnie ci umykały.
      Jest to bardzo wciągające i Żona tego nie lubi.

      P.s.
      Włącz sobie wykres płomienia. Ciekawe czy u ciebie także skacze?

      Attachments:
    • #66061
      marku
      Uczestnik

      Czy jest możliwość w econet obserwowania parametrów innego kotła a mianowicie : chciałbym z kolegą wspólnie obserwować swoje kotły tz ja jego on mój ?

    • #66060
      Patrol
      Uczestnik

      jeśli kolega poda swój login i hasło do econet24 to możesz obserwować

    • #66059
      marku
      Uczestnik

      Rozumiem , ale czy czasem nie będzie miał wtedy dostęp do wszystkich opcji łącznie ze zmianą ustawień? (nie chciałbym aby nagle znajomy zrobił mi niespodziankę np. Wyłączając kocioł- chodzi i samą opcję podglądu)

    • #66058
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Marku
      No raczej jak podasz login i hasło no to będzie mógł to samo co Ty teraz
      W sumie to fajna była by opcja samego podglądu innych użytkownikówi tu dobre pytanie do serwisu czy można w jakiś sposób udostępnić takie dane bo w econet nie widziałem czegoś takiego, a nie wierzę że twórcy aplikacji nie zostawili sobie furtki do nawet szerszego dostępu…..

      Jeśli była by prezentacja grupy użytkowników jakieś statystyki że ten ma tyle a ten tyle to mogło by być bardzo pomocne dla nowych użytkowników….
      Np informacja 80% populacji Daspell na wiatr na 100% 36% etc…. Jest to do zrobienia no ale trochę mnie poniosło…
      :-P:-D:-P

    • #66057
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam,
      Na ostatniej zakładce „Ustawienia urządzenia” masz mozlieość określenia dostępu dla serwisu i producenta wiec funkcjonalność jak najbardziej istnieje.
      Trzeba by ją tylko trochę rozwinąć aby można było zdefiniować konto gościa, któremu dajemy dostęp do podglądu itp.
      Statystyki na pewno da się zrobić. Przecież pod tym wszystkim jest jakaś baza danych.

    • #66056
      Patrol
      Uczestnik

      Rozumiem , ale czy czasem nie będzie miał wtedy dostęp do wszystkich opcji łącznie ze zmianą ustawień? (nie chciałbym aby nagle znajomy zrobił mi niespodziankę np. Wyłączając kocioł- chodzi i samą opcję podglądu)

      na chwilę obecną jest tylko „Zdalny dostęp do regulatora przez serwis i producenta” są 3 opcje do wyboru (podgląd/modyfikacja/zabrionione) czyli kolega musiałby pracować w serwisie;
      tak na marginesie jakieś 2 lata temu Plum obiecywał stworzenie forum do wymiany informacji między użyszkodnikami no i nic jeszcze z tego nie wyszło.

    • #66055
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Działa Wam ecoNET 24? U mnie dziś i na apce i na stronce pokazuje błąd….

    • #66054
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      U mnie to samo.
      Coś z serwerem

    • #66053
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Kolejny dzień server Error (500)

      Coś się po sxxxło –

      Serwis 1 o co chodzi planowali jakaś konserwację czy koniec wsparcia ?

      …do 13 maja jeszcze jeszcze trochę….
      😉

    • #66052
      Patrol
      Uczestnik

      jestem teraz zalogowany, działa normalnie, ale z wykresu widać, że wczoraj po 16ej stracili dane i dziś po godz.8 pokazuje już poprawne wartości

Oglądasz 29 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.