Moduł Lambda

Strona główna Forum Pomoc techniczna Moduł Lambda

  • Ten temat ma 3 odpowiedzi, 4 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 7 lat temu przez Patrol.
Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #65779
      Rafał Gniadek
      Uczestnik

      Witam,
      Co sądzicie o montażu modułu lambda do piece na pellet ?
      Jest to przydatna sprawa ?

    • #65783
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Cześć
      Nikt się nie odzywa więc ja napiszę kilka słów….
      Generalnie nie posiadam sondy czytałem że sprawdza się w dużych kotłach podobno w małych tylko przeszkadza gdzie przeczytałem taką opinię na forum i w jakimś artykule ale podkreślam że sam nie posiadam takiego urządzenia

      Zastanawiające na korzyść sondy jest to że te najdroższe kotły dobrych firm nawet te małe je posiadają…. Może diabeł tkwi w tym że musi być na prawdę dobre siebie żeby dobrze pracowało z sonda…

    • #65782
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sonda optymalizuje ilość powietrza dostarczonego do spalania badając poziom tlenu w spalinach. W przypadku zmieniających się warunków kominowych poprawia spalanie na palniku minimalizując stratę kominową. W przypadku małych kotów jej zalety nie są tak spektakularne w wynikach spalania jak w dużych kotłowniach więc nie jest tak popularna. Sonda jest przez Heiztechnik oferowana do kotłów bez dodatkowego rusztu, ponieważ spalanie na ruszcie mogło zaklejać sondę co wymuszało jej częste czyszczenie.
      Podsumowując jest to kolejny element poprawiający sprawność kotła w zmiennych warunkach pogodowych.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65781
      Patrol
      Uczestnik

      moduł wartości co najmniej 2ton pelletu nie generuje wielkich oszczędności no i sama sonda może nie dożyć czasu zwrotu inwestycji;

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.