Palenie na ruszcie Daspell

Strona główna Forum Pomoc techniczna Palenie na ruszcie Daspell

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #65776
   Jacek JJJ
   Uczestnik

   Cześć
   ostatnio miałem do spalenia jeden wsad tajnych materiałów na ruszcie
   ;P

   Kiedy przełączyłem kocił na „ruszt” przeszedł na 40% nadmuch tyle ile było ustawione i zaczęło się ładnie palić – rozumiem że on tak by szedł przec cały czas nawet po osiągnięciu zadanej 60*C?
   temp na kotle poszła do góry kiedy się wypaliło z rusztu przełączyłem z powrotem na pellet i chciałem pójść ale kocioł w mojej ocenie dziwnie się zachował.
   Mimo że ani CO ani CWU nie nie dała sygnału do rozpalenia kocioł się rozpalił na pellecie !?

   Mianowicie po przejściu na pellet przeszedł w tryb czyszczenia potem rozpalania i jak się już rozpaliło to zaczął nagle proces wygaszania, czyszczenia i przeszedł w tryb postoju – od tego momentu jest ok.
   Na ruszcie ma zadaną 60*C doszedł do 57 i przełączyłem z powrotem na pellet gdzie zadana jest 75 kocioł pracuje w trybie lato z zadaną dla CWU 47 i histerezą 10*C

   Ktoś wytłumaczy takie zachowanie kotła?

   Attachments:
  • #65778
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Przy paleniu na ruszcie i osiągnięciu na kotle temperatury zadanej sterownik przechodzi w tryb nadzór, gdzie wentylator nie pracuje ciągle tylko załącza się sporadycznie dla podtrzymania procesu palenia w kotle.
   Po przełączeniu trybu pracy z Rusztu na Pellet palnik zacznie proces czyszczenia i rozpalenia, po tym sprawdza stan pracy kotła. Jeśli jest potrzeba grzania, to zostaje w trybie praca, jeśli nie ma potrzeby, to uruchomi proces wygaszania i przejdzie w tryb Postój.
   Prawdopodobnie w momencie przełączenia na tryb Pellet, CWU było nagrzane i ze względu na to, że był włączony tryb Lato sterownik rozpalił palnik i po czasie przeszedł w wygaszanie i w postój. Tak działa algorytm.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.