Zmiana pelletu = zmiana parametrów?

Strona główna Forum Pomoc techniczna Zmiana pelletu = zmiana parametrów?

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #65767
      MichałK
      Uczestnik

      Witam.
      Właśnie wymieniłem pellet z Barlinka 8mm na Olczyka 6mm. Parametry pracy kotła były ustawione w listopadzie 2017 przez serwisanta HT pod kątem 8mm. Czy teraz potrzebuję przestawić któreś z parametrów na 6mm?
      Kocioł DasPell 30kW. Dziękuję.

    • #65775
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W przypadku zmiany granulacji pelletu może zmienić się wydajność podajnika (podawanie może się zwiększyć lub zmniejszyć co będzie wpływało na moc).
      Warto zrobić ponowne sprawdzenie wydajności podawania. Jeżeli różnica w podawaniu będzie mniejsza niż 0,5 kg/h to nastawy pozostawiamy bez zmian.
      W przypadku większej różnicy należy skorygować podawanie paliwa.
      Zalecanym paliwem do kotłów pelletowych Heiztechnik jest pellet z drewna iglastego o średnicy 6 mm.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65774
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam,
      W przypadku jakiejkolwiek zmiany pelletu warto zrobić przeważenie.
      Używam tylko pelletu 6mm
      U mnie pierwszy pellet sypał się z wydajnością 13 kg/h następny już z wydajnością 19,1 kg/h a obecny sypie się 11,9 kg/h.
      Wynika to w dużej mierzę z samego pelletu.
      Jak jest gładki to sypie się dużo lepiej niż taki co wygląda na chropowaty.

      Dodatkowo watro dostosować inne parametry pieca.
      Jak wielkość dawki podawanej do rozpalenia nie wspominając już o podawaniu na poszczególnych progach mocy.

      Zastanawiam się także nad zmianą nadmuchu.
      Płomień wygląda poprawnie ale przy nowym paliwie (podawanie 11,9 kg/h) wypadają mi niedopałki o średnicy około 1- 2mm.
      Nie ma tego dużo ale zastanawiam się czy jak zmniejszę nadmuch o 1% to czy taki efekt nie ustanie.

      Pozdrawiam
      Mateusz

    • #65773
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W przypadku, gdy z palnika spadają niedopałki pelletu to może to świadczyć o zbyt dużej mocy na palniku (zbyt duża ilość paliwa) lub zbyt dużej ilości powietrza do spalania.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65772
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam,
      Dziękuję za szybką odpowiedź.
      Te niedopałki są naprawdę małe więc nie jest to raczej kwestia zbyt dużej mocy na palniku.
      Pellet ważyłem trzy razy więc podawanie jest dokładnie ustawione.
      Nie zauważyłem także skoku mocy pieca.
      Nadmuch jest parametrem, którego nie zmieniałem.
      Nowy pellet sprawia wrażenie lżejszego więc możliwe, że jego niedopałki są wydmuchiwane poza palnik.

      Zmniejszyłem nadmuch o 1% na każdej mocy. Zobaczę jaki to ma efekt.
      Niestety grzeję tylko wodę więc mam problem z przetestowaniem mocy 50% i 30%.

      Pozdrawiam

    • #65771
      MichałK
      Uczestnik

      Chciałbym skorygować wydajność podajnika w ustawieniach serwisowych. Kiedy wpisuję kod 0000 to mogę wejść do ustawień, ale nie mogę zmienić żadnych parametrów. Czy wiecie jak temu zaradzić?
      Dzięki.

    • #65770
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Chciałbym skorygować wydajność podajnika w ustawieniach serwisowych. Kiedy wpisuję kod 0000 to mogę wejść do ustawień, ale nie mogę zmienić żadnych parametrów. Czy wiecie jak temu zaradzić?
      Dzięki.

      Cześć,
      Hasło zależy od sterownika.
      Wejdź na stronę https://heiztechnik.pl/index.php/sterowanie-2
      Poszukaj swojego sterownika I otwórz instrukcje obsługi.
      Gdzieś na końcu będzie sekcja o ustawieniach serwisowych i przeważnie tam także będzie hasło.

      Jak nie ma to spróbuj 1992. To jest hasło do r. Control 892.

    • #65769
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Hasło do zmiany wydajności podajnika to 3456.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #81411

      Witam.
      Miesiące czasu szukam rozwiązania dla mnie i tego samego tematu (patrz wyżej) .
      piec mam od 2016 pellet duo 25kw ze sterownikiem plum ecomax 860p, który po 2 latach był wymieniony na nowy ze względu na zepsucie ekranu.

      Dostęp w tym roku mam do pelletu dębowego , który po przeważeniu podajnika wynosi 9,6kg.
      Piec na na sztywno ustawione 12kg i wskaźnik tylko mruga a przestawić się nie da. Wykorzystałem wszystkie możliwe kody znalezione w necie.

      Mam wrażenie że ten model nie możliwości jakiejkolwiek ingerencji w ustawienia.
      Pomożecie ?

    • #81478
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,

      Mam Q Pellet duo 15kw z 2016 i podobny sterownik. Nigdy nie miałem z nim problemów.

      W takiej sytuacji jedyne co mogę ci polecić to kontakt z serwisem.

      • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 miesięcy, 2 tygodnie temu przez Mateusz Żurek.
Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.