Ustawienie pieca

Strona główna Forum Pomoc techniczna Ustawienie pieca

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #65639
      Zienkrob
      Uczestnik

      Witam,

      Proszę o parametry jakie powinny być ustawione
      piec HT EKO GreenLine 20 kw
      Grzanie wody ( pojemność baniaka 140 litrów )
      Ekogroszek 27kj

      Jestem użytkownikiem pieca od niedawna.

      pozdrawiam,

    • #65649
      Zienkrob
      Uczestnik

      Czy spalanie ok 7-8 kg ekogroszku na dobę to jest ok

      Temperatura kotła – 65 C
      Temperatura wody -45 C
      Temperatura podajnika 40 C
      Temperatura powrotu 55C

      Może macie Państwo jakieś

      Pozdrawiam,

    • #65648
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W przypadku, gdy masz sterownik HT tronic 700 to parametry wstępne są już ustawione. Jedyne co polecam Ci zrobić to wybrać rodzaj paliwa w menu oraz ewentualnie skorygować delikatnie nadmuch po obserwacji zimą, gdy palnik będzie pracował co najmniej przez godzinę. Sterownik przed osiągnięciem temperatury zadanej kotła zmniejszy moc palnika na 30% (samoczynnie bez możliwości ingerencji).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65647
      Zienkrob
      Uczestnik

      Witam,

      Dziękuję za informację.
      Proszę o podpowiedź jak skorygować nadmuch.
      O co chodzi z rodzajem paliwa ?

      Czytam na forach o parametrach różnie piszą – jak ustawić piec żeby spalanie uśrednić ?

      Kupiłem ekogroszek 27kj

      Ustawienia pieca na ciepłą wodę czy tak może być :
      Temperatura kotła – 60 C
      Temperatura wody -45 C

      Pozdrawiam,

    • #65646
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jaki masz sterownik? HT tronic 700?

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65645
      Zienkrob
      Uczestnik

      ht700

    • #65644
      Dariusz Wołczuk
      Uczestnik

      Mam taki piec jak w tytule i jadę na automacie. Piec na 60 stopni powrót 32 zawór 4d CWU 70 stopniPaliłem na początku pelletem ale kilka razy zrywało mi zabezpieczenie raz trafiłem na kiepski opał teraz pale ekogroszkiem i powiem tak mam sadze nie powiem w piecu na ruszcie wodnym i tu gdzie wyciąg się zbiera i musze czyścić.zasłona nawiewu otwarta mniej wiecej na 3cm. Ale spala się ok bez spieków ale ogolnie szukam nastaw na ekogroszek więc podłączam się.

    • #65643
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zienkrob – sterownik HT 700 ma już wprowadzone nastawy wstępne, które sprawdzają się w 95%. Musisz jedynie wybrać kaloryczność paliwa w menu taka jaki węgiel zakupiłeś.

      DW1987 – jaki masz sterownik?

      Zawsze ważne jest aby temperatura kotła była wysoka – 65 – 75 (optymalnie). Niska temperatura kotła pogorszy spalanie (niska temperatura w komorze spalania to niedopalone tlenki węgla itp.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65642
      Dariusz Wołczuk
      Uczestnik

      Sterownik Ht-700. Rozumiem czyli jakieś 65 stopni minimum na kotle.A jak z siłą nadmuchu? i ogólnie jakie są nastawy na ekogroszek i pellet na tym piecu i sterowniku?Bo na ustawieniu HT-Tronik tzn na automacie dużo nie mogę raczej poustawiać.

    • #65641
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Po ustawieniu rodzaju paliwa w menu użytkownika parametry samodzielnie się ustawią. Ustawienia fabryczne są takie jakie do chwili obecnej uzyskaliśmy poprzez regulacje tysięcy pracujących kotłów. Przysłonę na dmuchawie otwórz na 1-2 cm.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #79655

      Witam. Mam pięć HT q eko 24 kw. Palę ekogroszkiem Karlik i mam problem bo nie spała mi węgla do końca. Dałem ustawiania na maca jakie było i nadal mam w popiołem czarne kawałki niedopalone. Proszę o parametry aby się dopalal do końca.

    • #79737
      SERWIS1
      Opiekun forum

      W pierwszej kolejności przed zmianą nastaw warto sprawdzić drożność kanału napowietrzającego kotłownię (bez powietrza nie ma spalania). W drugiej kolejności warto sprawdzić komin – drożność, ciąg kominowy. Komin do kotła 5 klasy powinien być stalowy lub warunkowo ceramiczny – komin ceglany nie wytworzy potrzebnego ciągu.

      W następnej kolejności można regulować ustawieniami – podnieść delikatnie obroty dmuchawy jednakże w przypadku braku napowietrzenia lub problemów z ciągiem kominowym nie przyniesie to pozytywnego rezultatu.

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.