Uszkodzony kabel od podajnika peletu

Strona główna Forum Pomoc techniczna Uszkodzony kabel od podajnika peletu

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #65630
      Mariusz Polus
      Uczestnik

      Witam serdecznie

      Robiłem pierwsze przymiarki do uruchomienia grzania CWU pelletem, bo całe lato jechałem na drewienku i palenisku zastępczym 🙂 Włączyłem tryb pellet i po nieudanym rozpaleniu zorientowałem się, że nie chodzi podajnik. Po krótkim śledztwie okazało się, że kabel zasilający jest przecięty przez drzwiczki pieca (prawdopodobnie zasobnik stał zbyt blisko pieca, a tamtędy przebiegał kabel i podczas otwierania nastąpiło zmiażdżenie przewodu). Połączyłem wszystko zgodnie z kolorystyką kabli (3 przewody) i puściłem w tryb ponownego rozpalania jednak podajnik dalej stoi.
      Moje pytanie jest następujące. Czy w skrzynce z tyłu zasobnika mogło wywalić jakiś bezpiecznik, czy mam szukać jeszcze innych uszkodzeń przewodu? Na sterowniku pokazuje się normalnie kontrolka pracy podajnika. Ewentualnie czy już mam dzwonić po serwis?

      Pozdrawiam
      Mariusz P.

    • #65635
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sprawdź czy nie zadziałało STB – czarna nakrętka na skrzynce sterownika (trzeba odkręcić i nacisnąć przycisk pod nim).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65634
      Patrol
      Uczestnik

      sterownik ma jeden bezpiecznik 6.3A, więc gdyby się przepalił to byś nie mógł korzystać z regulatora,
      jeśli to podajnik główny to ma przewód zakończony wtyczką – możesz go podłączyć bezpośrednio do gniazda 230V (zakładając, że przewody są dobrze złączone) – jak działa to problem masz w samym sterowniku, jak nie działa to zostaje sam motoreduktor (może kondensator padł)

    • #65633
      Patrol
      Uczestnik

      a wentylator nadmuchowy działa? przy walniętym STB też nie powinien chodzić

    • #65632
      Mariusz Polus
      Uczestnik

      Serdeczne dzięki. Serwis miał rację. Wywaliło stycznik. Wcisniety. Piec działa normalnie. Podajnik kreci.
      Patrol wentylator działał przez cały czas. Palilem drewnem na wodę około 3 miesiace

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.