Jaki bezprzewodowy termostat pokojowy – heiztechnik ht tronic 300/320

Strona główna Forum Pomoc techniczna Jaki bezprzewodowy termostat pokojowy – heiztechnik ht tronic 300/320

Oglądasz 23 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #65543
      pawel
      Uczestnik

      Witam, jestem szczesliwym posiadaczem kotła Heitztechnik Ht tronic 300/320. Chciałbym dołozyć termostat pokojowy, ale problem w tym ze nie mam pojecia jaki będzie działac z tym piecem. Jest jakiś typ złącza czy jakis standard który bedzie kompatybilny z tym piecem? Może jakies konkretne firmy? Kompletnie się na tym nie znam, a w internecie jest tego pełno.

    • #65568
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Możesz podłączyć dowolny termostat uniwersalne działający na zasadzie załącz/wyłącz. W sterowniku znajduje się wyjście, do którego podłączasz dwużyłowy kabel sygnałowy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65567
      pawel
      Uczestnik

      wiem ze odświeżam stary temat, ale niestety do dziś tego nie kupiłem. Czy ten termostat bedzie współpracować z tym kotłem?

      https://allegro.pl/sterownik-salus-bezprzewodowy-regulator-termostat-i7574434750.html

      Podpowiecie jak to podłaczyć?

    • #65566
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Będzie pasował.

      Nadajnik podłączasz do zasilania 230V. Następnie 2 żyłowym kablem (np. 2×0,5 mm) łączysz nadajnik ze sterownikiem kotła (wejście termostat pokojowy kotła lub zaworu – w zależności od tego czym chcesz sterować).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65565
      pawel
      Uczestnik

      Juz udało mi sie podlaczyc i spelnia swoje zadanie, dziekuje za pomoc, jestescie naprawde wielcy

    • #65564
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Tak tylko informacyjnie oryginał EcoSter 200 to 450 zł netto (dane z ubiegłego roku) ale masz duża funkcjonalność w miejscu gdzie go zainstalujesz prawie tak jakbyś stał przy kotle – jakbym miał 2 raz podjąć decyzje do nie kupił bym Salusa
      Serwis 1 macie coś o podobniej funkcjonalności jak EcoSter 200 ale taniej ?

    • #65563
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć ja osobiście nie polecam Ecoster Q7TX.
      Niby fajny, bezprzewodowy ale jakiś taki nie intuicyjny. W sumie to mnie denerwuje.
      Nie korzystam z większości funkcjonalności.

      Serwis1 – będzie kiedyś Ecoster w wersji bezprzewodowej?
      Pytałem o to jakiś czas temu i nie wiem jak postępy.
      Pozdrawiam.

    • #65562
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Siemandejro Mateusz
      U mnie na natomiast brakuje pewnych funkcjonalności na salusie chętnie bym rzucił np okiem ile jest paliwa właśnie Kiedyś serwis 1 coś wspominał że dowie się czy będzie możliwość dodania funkcjonalności powiadomień o niskim stanie paliwa w module internetowym – może warto by odświeżyć pytanie
      😉

    • #65561
      pawel
      Uczestnik

      Jeżeli chodzi onie to ten termostat spelmia6swoje zadanie w 100% i jestem zadowolony.

    • #65560
      pawel
      Uczestnik

      Czemu pompa C.O. Pracuje do czasu aż piec osiągnie zadaną temperaturę (w moim przypadku 53 stopnie). Da sie ustawić by pompa nie pracowała cały czas jeśli temperatura na termostacie zadana jest osiągnięta? Strasznie długo trwa osiągniecie temperaturuy w wyniku czego w domu mega gorąco a na piecu np. 48 bo sie nie wylaczy jak nie osiagnie 53 stopni a nie chce podkrecac pieca

    • #65559
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Masz pewnie pompę podpięta po pompę kotła a nie mieszacza popatrz na schemat w instrukcji

    • #65558
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Do sterownika Foster nie posiadamy w ofercie pulpitu zdalnego z funkcją termostatu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65557
      Tomasz Chylak
      Uczestnik

      Witam,

      Posiadam kocioł Red pellet gl15. Chciałbym do niego zakupić termostat pokojowy dopuszkowy np firmy Salus. Nie wiem jaki wybrać i jaka opcja byłaby dla mojego przypadku prawidłowa, bo w puszcze znajduję się przewód 3 żyłowy tzw zwierno- rozwierny, co dziwne bo tylko 2 kable są zwarte ze sobą, trzeci pozostaje sam sobie, a napięcie w nim jest 12v. Może ktoś mi podpowie czy i w jaki sposób można byłoby podłączyć jakiś zamienny termostat pokojowy? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

    • #65556
      HTONE
      Uczestnik

      Witam mam problem ze sterownikiem mianowicie kocioł ONE 8 zakupiony sterownik tech -292-v3 niemam pojęcia jak go uruchomić gdzie wpiąć przewody w kotle patrząc od tyłu kotła jedno wejście jest z diodami czerwona i zielona drugie po lewej podwójne bez diod jak to potem skonfigurować na chłopski rozum żeby kocioł się wyłączał gdy dojdzie rządaną temperatura na sterowniku bo narazie wyłącza mi się na zadanej na kotle proszę o pomoc

    • #65555
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Jest to termostat uniwersalny zwierno/rozwierny.

      Najpierw należy ustalić czym ma sterować – optymalnie warto aby sterował zaworem mieszającym.

      Podpinasz przewody komunikacyjne (2 żyły) pod wejście termostat pokojowy zaworu.

      Następnie w serwisie aktywujemy w Aktywacji Modułów wejście termostatu pokojowego zaworu. W menu zaworu załączamy termostat i ustawiamy obniżenie od termostatu na xx stopni (dla podłogi 2-5 stopni C, dla grzejników 10-20 stopni C).

      Termostat będzie obniżał nastawę na instalację  w zależności od termostatu.

      Pomimo termostatu warto także podłączyć czujnik pogodowy i ustawić zawór w tryb pogodowy – zmienia nastawę zaworu w zależności od temperatury zewnętrznej. W takim układzie termostat nie musi już tak często obniżać nastawy, ponieważ ograniczamy przegrzewanie pomieszczeń.

       

    • #65554
      HTONE
      Uczestnik

      Są trzy wejścia na przewód w które podłączyć 1 NO 2 COM 3 NC .

    • #65553
      SERWIS1
      Opiekun forum

      COM i NC

    • #65552
      Wojciech Peron
      Uczestnik

      Witam ,

      Jestem nowy, prosił bym o pomoc.

      Zakupiłem termostat pokojowy Salus,

      Podłączony jest pod złącze I2 i I3.

      Przy nagrzaniu pomieszczenia idzie sygnał żeby wyłączyć pompę CO ale pompa chodzi cały czas nie wiem co jest nie tak.

      Pozdrawiam.

       

    • #65550
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,

      Podłączyłeś jeden termostat pod dwa zestawy wejść?

      I2 – Termostat pokojowy kotła (pompy kotła)
      I3 – Termostat pokojowy zaworu 1

      Samo podłączenie termostatu do kotła nie wystarcza.
      Musisz w ustawieniach serwisowych aktywować obsługę termostatu a następnie w menu głównym włączyć pracę termostatem oraz, w przypadku mieszacza, wybrać tryb pracy, czy ma wyłączyć pompę czy tylko obniżyć nastawy mieszacza.

      Rzuć okiem do instrukcji na stronę 17 i 18
      https://heiztechnik.pl/wp-content/uploads/2020/11/Instrukcja-Ht-900-Touch-11.04.2019-.pdf

      Założyłem, że masz sterownik HT Tronic 900 bo tych wejść nie widzę w instrukcji do Ht tronic 300/320

    • #65549
      Wojciech Peron
      Uczestnik

      Witam,

      Dziękuję za odpowiedź wszystko jest ustawione tak jak napisałeś a pompa dalej chodzi cały czas.

      A co jeśli chodzi o opcje w menu serwisowym na temat pompy zaworu mieszającego ma być włączona czy nie .

      Pozdrawiam

       

    • #65548
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Obstawiam, że w menu serwisowym ta funkcja powinna być włączona

      Parametry dostępne w menu serwisowym w zakładce Ustawienia zaworu 1:

      Wyłączenie pompy zaworu od termostatu – Funkcja decyduje czy w momencie osiągnięcia temperatury zadanej na termostacie pokojowym (styk rozwarty) pompa zaworu1 będzie wyłączana

    • #65547
      Wojciech Peron
      Uczestnik

      Cześć ,

      Próbowałem z opcją że włączone wtedy pompa chodzi cały czas nie zależnie czy na termostacie osiągnie temperaturę czy nie.

      A jak wyłączone to pompa nie działa.

      To tak wygląda jak by piec chodził ale bez termostatu.

      Pozdrawiam

       

    • #65546
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      To może spróbuj podpiąć termostat tylko pode I3

      Jak nie będzie działać to dzwoń do serwisu

    • #65545
      Wojciech Peron
      Uczestnik

      Witam,

      Dziekuje za pomoc teraz działa po podłączeniu do złącza I3.

      Pozdrawiam

Oglądasz 23 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.