Parametry kotła daspell LuxGL 12kW

Strona główna Forum Pomoc techniczna Parametry kotła daspell LuxGL 12kW

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #65502

   Jestem szczęśliwym posiadaczem kotła na pellet Daspel LuxGL 12kW i mam nastepujace pytanie, jakie powinny być optymalne parametry takiego kotła. Dodam że CWU mam ogrzewaną z kolektorów słonecznych. Do ogrzania mam dom 127 m2 bez podłogówki.

  • #65509
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Sterownik kotła posiada konfigurację dopasowaną do mocy kotła. Należy zweryfikować wydajność podajnika, aby wyliczenia mocy na pulpicie były rzeczywiste. Konfiguracja określa nastawy palnika do optymalnego spalania pelletu 6 mm i standardowej wydajności podajnika. W rzeczywistości należy jedynie zweryfikować czy niespalony pellet nie spada z palnika (od nadmiaru powietrza lub przeładowania palnika – zbyt mała ilość powietrza).

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #65508

   Rozumiem ze mam przewazyc pelet spalany w ciagu godziny?

  • #65507
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Przeważenie należy robić podczas ciągłej pracy podajnika – dokładny opis procedury pojawiał się wielokrotnie na forum.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #65506

   Rozumiem że mogę zrobić przeważnie pelletu podczas pracy kotła, muszę tylko ściągnąć rurę doprowadzająca z palnika. Mam duży kłopot bo przy obecnych temperaturach spala mi ponad 30kg na dobe a popiół mam czarny zamiast szarego. W ustawieniach serwisowych nic chyba nie mialem ustawiane przez instalatorów bo nawet pojemność zbiornika mialem ustawioną na 50 kg a wchodzi rowne 105kg. Generalnie potrzebował bym porady jak ustawić ten piec aby nie pójść z torbami przez tak duże spalanie.

  • #65505
   Patrol
   Uczestnik

   Kocioł ma być wygaszony, łącznik odkręcasz od palnika, podstawiasz worek albo wiaderko i uruchamiasz podajnik na 6min:
   1. sposób: wtyczka od motoreduktora bezpośrednio do gniazdka i odliczasz czas
   2. sposób: wchodzisz w menu sterowanie ręczne i wybierasz podajnik nr 1 – jeden cykl trwa dokładnie 2min, więc powtarzasz go 3-krotnie;
   następnie ważysz zebraną ilość pelletu w ciągu 6min i wynik x10 (jak stosowałeś wiaderko to warto odjąć jego wagę) – tak otrzymujesz godzinną wydajność podajnika, którą wpisujesz w parametrach serwisowych.

  • #65504

   Dziękuję za podpowiedź.

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.