Heiztechnik q bio duo 17 kw nastawy

Strona główna Forum Pomoc techniczna Heiztechnik q bio duo 17 kw nastawy

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #65478
      Lipek
      Uczestnik

      Witam, Mam problem podajnik ma wysoka temperaturę 45-50 stopni. prosiłbym o ustawienia dla pieca ht q bio duo 17 kw,
      pale pelletem Barlinek 8mm,sterowanie ht tronic 700,oraz na ile ustawić regulator ciągu (pa),.

    • #65485
      wiesin
      Uczestnik

      CZEŚĆ Lipek !! może nie potrafię odpowiedzieć na woje pytanie bo mam taką samą temperaturę a nawet wyższą ale myślę że jest to spowodowane temperaturą w piecu !!!
      Mianowicie sprężyny w wylocie spalin blokują odprowadzenie temperatury (tak powinno być) i zachowują ją w całym piecu a najwyższa temperatura jet tam gdzie podajnik!
      Wniosek jest prosty !! jak piec i podajnik jest rozgrzany !! to potrzebujesz mniej na rozpalanie i osiągnięcie temperatury zadanej.
      Nie obawiaj się ,że temperatura spali Twój zbiornik zasypowy i całą kotłownię.

    • #65484
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W kotle Bio temperatura 50 stopni C na podajnik jest normalna, ponieważ palenisko jest krótkie i promieniuje ciepłem na podajnik. Problem pojawiłby się, gdyby temperatura rosła do 70 stopni.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65483
      Lipek
      Uczestnik

      Dziś temp, doszła do 60 stopni. Czyli to normalne na podtrzymaniu ? Mogę prosić o nastawy ewentualnie skoryguje

    • #65482
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W przypadku spalania pelletu taka temperatura jest normalna. Problem cofania się żaru objawi się dopiero pojawieniem się alarmu przegrzania podajnika.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65481
      Lipek
      Uczestnik

      Może mi Pan podać ewentualnie nastawy do pieca, sterowanie ht 700, co ewentualnie zmienić jeszcze mogę. Max temperatura jaka była to 63.piec jak narazie chodzi na podtrzymaniu już z ok, 7dni, włączy się 1 raz. Dziennie na pracę aby dobić temperature na sterowniku w części mieszkalnej. Zimą się. Będzie częściej pewnie załączam.

      Nastawy:
      Podawanie dla pracy – 40s
      Podawanie dla podtrzymania-7min
      Wydajnosc dmuchawy-1%
      Wzrost Obrotów dmuchawy-1%
      Czas pracy dmuchawy na podtrzymaniu-5s

    • #65480
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Nie ma sensu korygowanie jakichkolwiek nastaw pracy, ponieważ kocioł w chwili obecnej pracuje w podtrzymaniu lub mocy minimalnej (nieregulowanej). Jakiekolwiek zmiany nie przyniosą żadnych efektów.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.