Zasilanie awaryjne

Strona główna Forum Pomoc techniczna Zasilanie awaryjne

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #65281
      fabian krawczyk
      Uczestnik

      Czołem zakupiłem kontrolnie agregat prądtwórczy 2200W, ostatnio coraz częściej o brak dostawy prądu. Zrobiłem test Jak pracuje kocioł, w trybie lato, było pełne zasilanie po za wentylatorem, który dmuchał mniej więcej na 50%- trudno dokładnie stwierdzić. Pytanie do was czy w ten sposób kocioł będzie pracował prawidłowo. Agregatu już nie wymienię na większy a trzeba być gotowy w razie braku zasilania, pozdr.

    • #65284
      laptop
      Uczestnik

      Tutaj został poruszony podobny temat:
      https://heiztechnik.pl/index.php/forum/4-pomoc-techniczna/3610-stopiona-rura-podajaca-pellet?limitstart=0

      Nawet przy chińskim przeliczniku 2,2 kW, moc będzie wystarczająca dla kotłowni zakładając, że nie masz tam jakiegoś centrum dowodzenia;) Bardzo istotny w tej kwestii jest AVR. Bo o ile zwykłe elektronarzędzia będą sprawnie działały to z elektroniką kotła może już być kiepsko lub nawet bardzo kiepsko.
      Przy dłuższym braku prądu można by zasymulować zasilanie z agregatu ale przez przetwornicę, którą przedstawił Patrol.
      Interesuje mnie pobór prądu przez ową przetwornicę, nazwijmy to w stanie spoczynku, czyli przy aktywnym zasilaniu sieciowym. Szukam informacji o tym produkcie ale głownie odnoszą się one do wersji Solar. A tam sytuacja wygląda trochę inaczej.

    • #65283
      Patrol
      Uczestnik

      widziałem w opisie zakres od 0,3 do 1,2A bez obciążenia (realnie kilkanaście W)- możesz zapytanie wysłać do producenta o konkretny model (sprawnie odpisują)
      tutaj przykład 'bliźniaczego modelu’ http://www.volton.pl/pl/p/Awaryjny-zasilacz-UPS-700W-chwilowo-do-1000W-PELNY-SINUS-PRO-automatyczne-zalaczanie-oraz-ladowanie-aku.-wersja-montaz-scienny/204 z podanymi mocami bez obciążenia.
      Ewentualnie jak wrócę do domu to na swojej wersji 1000W mogę jeszcze zrobić rzeczywisty pomiar cęgami.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.