Problem ze sterownikiem pokojowym

Strona główna Forum Pomoc techniczna Problem ze sterownikiem pokojowym

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #65211
      marcin
      Uczestnik

      Witam
      Mam problem i proszę o pomoc, a mianowicie podłączyłem sterownik pokojowy Salus pod zawór mieszacza 4d, pompa również podłączona pod zawór mieszacza. Posiadam sterownik pieca HT900, ustawiłem na sterowniku pokojowym zadana temperaturę 23 stopnie, na piecu jest 70 stopni, oraz na zaworze mieszacza 4d, 50 stopni, piec się rozgrzał i uzyskał zadaną temperaturę w pomieszczeniu 23 stopnie i nastąpiło wyłączenie pompy, natomiast zawór 4d mimo nie palącej się na piecu kontrolki z zaworu 4d żyje on swoim życiem – i otwiera się i zamyka. Czy jak sterownik pokojowy mówi ze nagrzał to powinien zamknąć zawór i wyłączyć pompkę, teoretycznie tak, tym bardziej że na wyświetlaczu od pieca dioda zaworu 4d zgasła a on niestety dalej chodzi może coś nie tak podłączyłem a może tak jest. Proszę kolegów z forum oraz Panów z serwisu o pomoc
      Pozdrawiam
      Marcin

    • #65213
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W przypadku, gdy posiadasz kocioł HitPellet to dodatkowo masz funkcję ochrony powrotu zaworem 4d.
      Po zadziałaniu termostatu i aktywowaniu go w sterowniku możesz sterować wyłączeniem pompy zaworu lub obniżeniem nastawy na mieszaczu. Po wyłączeniu pompy nastawa zaworu pozostaje bez zmian, a ochrona powrotu działa tak jak wcześniej. Możliwe, że w przypadku podniesienia temperatury na powrocie zawór wraca do pilnowania nastawy na instalację i woda płynie grawitacyjnie. W takim wypadku zawór po spadku temperatury na powrocie znowu się zamknie.
      Pamiętaj, że przy tym układzie minimalna temperatura zadana na kotle to 70-75 stopni C.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.