Jak ustawić RED DASPEL 20 KW

Strona główna Forum Pomoc techniczna Jak ustawić RED DASPEL 20 KW

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #65206
      Anonim
      Gość

      Witam.
      Od wiosny posiadam kocioł RED DAS PEL 20KW z sterownikiem HT-tronic 850.
      Pierwsze rozpalanie było przez serwis na jednym worku peletu.
      Teraz gdy rozpoczął się sezon zacząłem palić innym towarem, więc zaprosilem swojego hydraulika żeby ogarnął mi temat. Przeważył pelet, przywrócił ustawienia fabryczne i niby ma być ok.
      Słabo ja to widzę, więc zwracam się z prośbą do serwisu, żeby podał mi jakie wartości mam wprowadzić, żeby to ładnie hulało.
      Po przez 10 min. wyszło mi 2,19 kg, wydajność podajnika ustawiłem na 13,1 kg/h. Dodam, że domek jest nowy dobrze docieplony, posiadam ok. 75 m2 podlogówki na dole + jeden pokój 12 m2 bez podlogówki tylko z grzejnikiem i grzejnik w łazience gdzie jest podlogowka, oraz Ok. 55 m2 podlogówki na górze, po jednym grzejniku w pralni i łazience gdzie jest podlogowka i 2 pokoje Ok 18 m2 każdy gdzie są tylko grzejniki.
      proszę o pomoc jakie wartości mam wpisać w modulacji mocy i czy coś trzeba zmienić w standardowych ustawieniach serwisowych. Bo każdy radzi inaczej a w kotle na ściankach pojawia się biały osad.
      A pięć działa be FL.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • #65210
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam,
      Na początek rzuć sobie okiem na komentarz.

      Podstawa to przeważenie pelletu oraz dobranie nadmuchu.
      Z nadmuchem jest problem bo robi się to na oko i sam jeszcze tego dobrze u siebie nie zrobiłem.

      Też mam trochę białego nalotu ale to prawdopodobnie kwestia zbyt dużego nadmuchu.

      Co do ustawień serwisowych.
      Tu raczej partol oraz jackjj powinien się wypowiedzieć.
      Ja zmieniałem ustawienia według ich komentarzy.
      Podstawa to konfiguracja siłownika mieszacza, jeżeli go masz, oraz samych parametrów mieszacza.
      Ja podłogówki mam mało więc nie będę ci doradzał co i jak.

      Dodatkowo zmieniałem nadmuch w rozpalaniu oraz dawkę paliw do rozpalania.
      Rzuć jeszcze okiem na wątek Zmiana pelletu = zmiana parametrów? oraz Piec na pellet – FAQ/User guid/Cook book itp

      Pozdrawiam

    • #65209
      Anonim
      Gość

      Czy ktoś z serwisu zlituje się i poda mi jak mam ustawić ten piec? Jest jakaś zemsta, mrozów nie ma a 7 worków na 4 doby śmiga:/

    • #65208
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Przy wydajności 13,1 kg/h ustaw wstępnie parametry:
      Praca 100% – 6s
      Nadmuch 100% – 40%
      Histereza H2 – 10
      Praca 50% – 4s
      Nadmuch 50% – 32%
      Histereza H2 – 5
      Praca 30% – 2,2s
      Nadmuch 30% – 28%
      Histereza kotła 15

      Po ustawieniu zadanych parametrów należy skorygować ilość powietrza do spalania. Płomień powinien mieć kolor żółty. Zbyt jasny płomień sugeruje zmniejszenie nadmuchu. Płomień bardzo długi pomarańczowo czerwony sugeruje zwiększenie nadmuchu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.