Econet – zniknęła możliwość zmiany parametrów kotła

Strona główna Forum Pomoc techniczna Econet – zniknęła możliwość zmiany parametrów kotła

Oglądasz 34 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #65165
      Markus
      Uczestnik

      Witam

      Dzisiaj zniknęły w moim Econet 300 z menu opcje dotyczące zmiany parametrów kotła i serwisowych.

      Czy tylko u mnie? Czy też nastąpiła jakaś zmiana w oprogramowaniu?

      Pozdrawiam

    • #65200
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      U mnie wydaje się, że wszystko działa.

    • #65199
      laptop
      Uczestnik

      Faktycznie ucieło parametry użytkownika i serwisowe…

    • #65198
      Markus
      Uczestnik

      Popołudniu znowu się pojawiły parametry użytkownika i serwisowe.

    • #65197
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      U mnie tez przez jakiś czas można było tylko oglądać bez możliwości zmiany parametrów ale teraz już wszystko wróciło do normy i można zmieniać ustawienia przez neta

    • #65196
      laptop
      Uczestnik

      W ecoNecie brak jest możliwości ustawienia paliwa na 100% Może by jakąś petycje złożyć aby odblokowali tą opcję 😉

      • #80082
        Piotr Z
        Uczestnik

        Dołączam się do wniosku jednej z osób, że szkoda, że nie ma możliwości zmiany poziomu paliwa z poziomu aplikacji ecoNet. Serwis pewnie nie wziął pod uwagę takiej sytuacji, kiedy wyświetlacz w sterowniku się zepsuje, a powinien. Teraz pewnie ze dwa tygodnie będę czekał na nowy, a sygnał dźwiękowy ostrzega o braku paliwa! Dobrze, że piec działa…

    • #65195
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Funkcja ustawienia paliwa na 100% służy do określenia, że zbiornik został uzupełniony. Jeżeli nie da się przez internet dosypać paliwa to nie da się też ustawić paliwa na 100%.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65194
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Nie wiem czy to ma sens bo jak ustawiasz 100% to po wsypaniu do pełna, wiec raczej jesteś przy kotle wiec czemu by miała służyć taka zdalna funkcja ?
      Bardziej by się przydała funkcja powiadomienia jak np poziom paliwa spadnie do jakiegoś ustalonego poziomu u mnie np 43% bo przy 41% w zbiorniku brakuje paliwa…
      Fajnie jakby przyszło wtedy na e-mail info o niskim poziomie paliwa

    • #65193
      laptop
      Uczestnik

      Ja z innej perspektywy do tego podchodzę. Przed wyjściem nieraz na szybko sypnę 2-3 worki ale zapominam poinformować o tym sterownik i w ciągu dnia zaglądając do ecoNeta sobie przypomnę. A w domu ecoSter jęczy…
      Akurat u mnie to 100% wcale nie przekłada się na faktyczną ilość pelletu w zasobniku. Nie rozumiem dlaczego jest limit na bodajrze 255kg. Kolejne umęczenie. Mogliby chociaż na 400kg zwiększyć. Chyba, że jest jakiś nowy soft.

    • #65192
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Standardowy zbiornik kotła pelletowego ma pojemność do 300 l. Masa nasypowa pelletu to około 650 kg/m3. W zbiorniku o pojemności 300 l mieści się około 195 kg pelletu więc 255 kg jest wartością optymalną.
      W nowych sterownikach zakres jest powiększony jednakże zawsze należy wpisać wartość rzeczywistą.
      Jeżeli nie korzystasz z funkcji poziomu paliwa to ją wyłącz.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65191
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Serwis 1
      Chodziło mi żeby była opcja powiadomienia na e-mail podobnie jak dla braku energii to dla niskiego stanu paliwa który można by było dowolnie ustawić np na 40 %

    • #65190
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W tej chwili możesz oszukać trochę sterownik wpisując mniejszą pojemność zbiornika to poinformuje Cię o niskim stanie paliwa dużo wcześniej (będzie myślał, że ma już 30% a będzie więcej). Ten alarm nie wyłącza kotła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65189
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Serwis 1
      Sterownik poinformuje tylko jak będziesz w kotłowni ale ecoNet nie wyślę na e-mail wiec lipa
      😉

    • #65188
      laptop
      Uczestnik

      Owszem, korzystam z opcji ustawiania poziomu paliwa, ale przez ograniczenie do 255kg nie mogę robić tego w pełnym zakresie. Zasobnik mam większy, więc albo wsypuję 17 worków i reset na 100% albo do pełna i wiem…. że nic nie wiem. 😉
      Z ecoSter Touch też jest ciekawa sytuacja, gdyż użytkownik nie ma możliwości zmniejszenia głośności alarmów :/ Wyje równie głośno jak alarm i nie wiem czy kradną, czy palnik ma problem z rozpaleniem. Mając to zamontowane w centralnej części domu, nocą wszyscy spotykamy się na korytarzu. To tak jakby każdy domofon miał z góry ustawiony dźwięk Chopina. Szaleństwo.

    • #65187
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Co do Ecoster to faktycznie lipa jak w nocy zaczna wyć to bym coś takiego chyba wyłączył już wolę cichy alarm z econet na email że kocioł się nie odpalił bo zabrakło paliwa najlepszy jednak by był taki sam email tylko że jest np 43 czy 30 % z możliwością ustawienia dowolnej wartości

      U siebie zrobiłem tak że na sypalem do pełna zasobnik ustawiłem 100% i kocioł chodził tak długo dopóki nie zabrakło paliwa zatrzymał się na 42% i teraz jak mam wątpliwość to wchodzę zdalnie na econet i patrzę ile procent paliwa jeszcze jest i jak jest blisko 43 % to znaczy że trzeba się wybrać do kotłowni i nasypać lub przegarnac na tylną ścianę przeważnie jak nie ma wielkich mrozów to te 57% starcza na tydzień

    • #65186
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sterownik ma dwie możliwości pomiaru poziomu paliwa.

      1) Według wydajności podajnika i pojemności zbiornika (parametry w serwisie).
      2) Poprzez kalibrację poziomu paliwa.

      Ważne jest tylko to , ze po jednorazowym wykonaniu kalibracji sterownik pracuje już tylko według wykonanej kalibracji. W przypadku, gdy wartość nie zgadza się z rzeczywistą to należy ponownie wykonać kalibrację.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65185
      laptop
      Uczestnik

      Oczywiście próbowałem ustawić poziom paliwa według możliwości numer 2). Nie będę przytaczał procedury bo każdy ma to w instrukcji ale zapytam o jedną kwestię. Ustawiam „poziom paliwa 100%”, wskaźnik miga… i czeka na sygnał ustawienia „poziom paliwa 0%”. No właśnie, przez jaki czas oczekuje na ten sygnał? Bo próbowałem już kilka razy i się poddałem. Po kilku dniach już nie czeka na sygnał… (0%)

    • #65184
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Serwis 1
      Czy jeśli pójdę pkt 1 (1) Według wydajności podajnika i pojemności zbiornika (parametry w serwisie). Czy ustawiając dużo mniejsza pojemność zbiornika niż mam spowoduje że sterownik wyśle przez ekonet info o braku paliwa na email? Czy też info na email dopiero pójdzie jak faktycznie na palniku zabraknie paliwa ?
      Z góry dzięki za info
      PS. Podobnie jak mój przedmówca nie byłem w stanie skalibrować przez pkt 2 bo w końcu sam przestał migać więc robiąc wg instrukcji nie udaje się skalibrować bo jakby ster nie kończy kalibracji

    • #65183
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Serwis 1
      Czy jeśli pójdę pkt 1 (1) Według wydajności podajnika i pojemności zbiornika (parametry w serwisie). Czy ustawiając dużo mniejsza pojemność zbiornika niż mam spowoduje że sterownik wyśle przez ekonet info o braku paliwa na email? Czy też info na email dopiero pójdzie jak faktycznie na palniku zabraknie paliwa ?
      Z góry dzięki za info
      PS. Podobnie jak mój przedmówca nie byłem w stanie skalibrować przez pkt 2 bo w końcu sam przestał migać więc robiąc wg instrukcji nie udaje się skalibrować bo jakby ster nie kończy kalibracji

      Witam,
      Osobiście nie zauważyłem aby econet powiadamiał o braku paliwa czy czymkolwiek innym niż brak prądu.
      Tak samo apka na androida też nie miała powiadomień.

      Co do kalibracji. Udało mi się to wykonać. Proponuję spróbować jak będą duże mrozy gdzie czas między załadunkami jest krótki.

      Pozdrawiam.

    • #65182
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Ekoneet powiadamia o nie odpaleniu kotła np z powodu braku paliwa

    • #65181
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Laptop w celu skalibrowania poziomu paliwa musisz włączyć kalibracja 100%, odczekać kilka dni aż wypali cały zbiornik (najlepiej gdyby pozostało około 15-20 cm na dnie) i należy ustawić kalibracja 0%. Od tego momentu możesz ustawić poziom paliwa na 100% i sterownik będzie pokazywał poziom paliwa na ekranie.

      Poziom paliwa jest cały czas widoczny zarówno na aplikacji jak i na EcoNecie przez komputer.

      Alarm mógłby być wysyłany na maila razem z innymi. Zobaczy co da się z tym zrobić.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65180
      laptop
      Uczestnik

      Wszystko się zgadza, tylko pytanie było ile dni sterownik czeka na podanie mu informacji o tym „kalibracja 0%” ?
      Bo odniosłem wrażenie, że zbyt krótko. U mnie palnik nie pracuje cały czas, więc zasobnik wystarcza na dłużej niż 10 dni.

    • #65179
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Teoretycznie po załączeniu kalibracji sterownik będzie czekał w nieskończoność na zatwierdzenie poziomu 0%. Praktycznie problemem może być jedynie dłuższy zanik zasilania.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65178
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Cześć
      Działa Wam ecoNet bo mi od 2 dni pokazuje czerwony krzyż i ze urzadzenie nie aktywne
      :,(

    • #65177
      Patrol
      Uczestnik

      działa

    • #65176
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Co się mogło stać ? Dlaczego nie działa ?

    • #65175
      Patrol
      Uczestnik

      sprawdź okablowanie /połączenie z kotłem i może standardowo restart

    • #65174
      laptop
      Uczestnik

      U mnie również działa. EcoNet sygnalizuje działanie 4 diodami?

    • #65173
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Kabli nie ruszałem wiec nic nie powinno mieć wpływu
      Moduł już pare razy wyjmowałam z prądu i nic
      Do tego tez wyjmowałam z prądu router z którym jest moduł połączony
      Lipa

      A tu temp spada – i nie mam podglądu
      Chyba ze sterownik kotła jeszcze z prądu na chwile wyłącze

    • #65172
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Nie wiem od czego to zależy ale już kilka razy tak było nieaktywny a potem zaczyna działać i to właśnie przeważnie w weekend ….
      u mnie tak to wyglada choć jak widzieliście wcześniej serwer widzi sile mojego WiFi

    • #65171
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Nie wiem od czego to zależy ale już kilka razy tak było nieaktywny a potem zaczyna działać i to właśnie przeważnie w weekend ….
      u mnie tak to wyglada choć jak widzieliście wcześniej serwer widzi sile mojego WiFi

      Trochę to dziwne.
      Wygląda jakby serwer prezentował ci stare dane a sam econet nie widział sieci.
      Ja bym zaczął od odpiera kotła z prądu, choć to pewnie sam zrobiłeś.
      Następnie sprawdził bym czy w ustawieniach kotła nie widać sieci WiFi. Chodzi mi o miejsce gdzie się ją wybiera i wprowadzasz hasło. Nie pamiętam gdzie to jest.

      Dla mnie to wygląda tak jakby econet stracił kontakt z siecią.
      Przestawiłem go ostatnio?

    • #65170
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Na pierwszy rzut oka wygląda to na problem z zasięgiem WiFi (tak jakby zanikało).
      Spróbuj go ponownie połączyć.

      Jeżeli problem będzie nadal występował to będziemy szukali przyczyny.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65169
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Serwis1
      Czyli cała procedurę połączenia mam zrobić tak jak ba poczatku ?

    • #65168
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Tak.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65167
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Siemadejro
      Dla potomnych kila razy wpisywałem dla 3 różnych routerów w chacie i na koniec poraz kolejny wróciłem do tego co miałem od poczatku gdzie sygnał najsilniejszy i w końcu za 3 razem załapał ale wciąż nie wiem co było powodem przerwy usługi ale już działa

      Od roku mam ecoNet i generalnie 1 raz zdarzyła się tak długa kilkudniowa przerwa i urzadzenie nie powróciło bez pomocy na dobra stronę mocy ;P

Oglądasz 34 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.