Problem ze spalanie groszku

Strona główna Forum Pomoc techniczna Problem ze spalanie groszku

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #65024
      Q Eco 12 kwl
      Uczestnik

      Witam mam kocioł q Eko 15kw,mimo różnych prób i nastaw po jakimś czasie po lewej stronie paleniska zbiera się dużo groszku nie mogę tego rozgryźć

    • #65030
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sprawdź na tabliczce znamionowej jaki masz palnik – ret. std. lub ret. obr.
      Prawdopodobnie masz standardowy czyli z paleniskiem stałym. Spytaj instalatora czy uszczelniał palenisko (są dwie wersje – starsza , którą należy uszczelnić uszczelniaczem wysokotemperaturowym na 15000 stopni C oraz nową ze sznurem uszczelniający).

      Objaw o którym piszesz ewidentnie wskazuje na nieuszczelnione palenisko.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65029

      Witam mam podobny problem ze spalaniem ekogroszku, jakiś czas temu uszczelniłem silikonem wysokotemperaturowym ale to nic nie dało. Pomimo różnych kombinacji zmieniania ustawień parametrów pieca nic nie pomogło w popiele mam dużo spieków i niedopalonego węgla załącznik 1,2,3,4, na chwile obecną mam takie ustawienia

      Czas pracy podajnika – 10 s
      Czas pauzy podajnika – 64s
      Obroty dmuchawy – 6
      Obroty dmuchawy wzrost – 1
      Obroty dmuchawy podtrzymania – 1
      Czas oczekiwania – 10 min
      Krotność podawania – 2

      Wiem że obroty są za wysokie ale przy zmianie prędkości nawet na 2 wentylator nie reaguje, czy jest ustawione 1 czy 6 nadmuch jest taki sam.

      Przy okazji przesłona na wentylatorze jest odsłonięta maksymalnie jeżeli osłonę przymknę wtedy spieki i niedopalonego węgla jest więcej załącznik 5, 6.

      Proszę o jakąś poradę bo kończą mi się pomysły i nie wiem co zrobić

      Attachments:
    • #65028
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W tym wypadku ewidentnie problemem jest paliwo. Zauważ, że ustawiłeś duży nadmuch i masz otwarta przysłonę a węgiel się nie spala do końca. Na palenisku nie masz kopca żaru lecz wklęsłą nieckę z żarem (prawdopodobnie w niedługim czasie przypalisz sobie końcówkę ślimaka). Spróbuj zmienić tymczasowo paliwo na mniej kaloryczne o mniejszej spiekalności (max 5-10).

      Po zmianie paliwa otwórz przysłonę na dmuchawie na 1,5 cm, ustaw pauzę na 50s i obroty dmuchawy na 2.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65027

      Dzięki za podpowiedz

      Ale z dmuchawą mam taki problem, że jak ustawie obroty na 2 czy na 6 to prędkość wiatraku jest taka sama. Przy zmianie prędkości nie słychać żeby wiatrak zwalniał cały czas dmucha z taką samą prędkością

    • #65026
      SERWIS1
      Opiekun forum

      witam

      Wentylator ma zakres regulacji od 1 do 25. Obroty 1-6 to tylko cześć zakresu i dlatego różnice w prędkości są bardzo niewielkie.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.