awaria dasspell 15

Strona główna Forum Pomoc techniczna awaria dasspell 15

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #65011
      mirody
      Uczestnik

      problem polega na tym , ze kociol pracowal bez zarzutu do dzisiaj i nagle wlaczyl sie alarm i kociol zwariowal , a trudno jest zlokalizowac przyczyne
      -kociol sam przestawil sie na temp zadana 60 i nie da sie przestawic na wyzsza
      -jezeli kociol wylacze i wlacze to kociol natychmiast przechodzi w tryb praca bez wczesniejszego czyszczenia i rozpalania , a moc nadmuchu pozostaje na poziomie 45% i nic pozatym sie nie dzieje tzn. nie ma plomienia itd
      -nie jestem w stanie tego zresetowac zdalnie poniewaz przebywam za granica , a osoba ktora przyjezdza dosypywac pelet nie zna sie kompletnie na elektronice (75-Latek)
      -co moglo sie stac, Jakes sugestie, porady, czy to moze byc grzalka czy awaria sterowania?

    • #65023
      Patrol
      Uczestnik

      jaki to był alarm?
      to co może zrobić osoba dosypująca pellet to odłączyć na kilka minut zasilania kotła i podłączyć ponownie;
      z trudniejszych rzeczy to odkręcenie pokrywy sterownika, oględziny wizualne, sprawdzenie dokręcenia wszystkich przewodów itd.;
      przy walniętej grzałce miałbyś jedynie alarmy nieudanego rozpalenia; tu wygląda na problem sterowania;
      jutro z rana dzwoń do serwisu

    • #65022
      mirody
      Uczestnik

      signal dzwiekowy, pikanie tak jak w ruskim budziku , na econet nie mam mozliwosci nic zobic, peletowy mial wylaczone na 10 minut zasilanie ale nic nie pomoglo…
      jako takiej informaji o nieudanej probie rozpalania czy cos w tym stylu nie otrzymalem…

    • #65021
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jeżeli masz sterownik RControl 890 to blokada na nastawie będzie tylko w przypadku, gdy będziesz miał włączone sterowanie pogodowe kotła (w nowszych sterownikach tego nie ma).
      Aby to sprawdzić musisz postawić kogoś przy kotle i zadzwonić do serwisu (trzeba zweryfikować co się dzieje w nastawach i w rzeczywistości na palniku).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #65020
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Mirody
      Jak rozkminiłeś ?
      Może ten co nasypuje pellet przestawił kocioł na ruszt ? sam kilka raz tak zrobiłem wystarczyło zatwierdzić i był miał zadaną 60*C
      😉

    • #65019
      mirody
      Uczestnik

      niestety nic nie jestem w stanie zrobic przez ecoNET,
      dlatego w czwartek po pracy lece do polski to sprawdzic i w piatek rano wracam do pracy… taka sytuacja 🙂
      nie wiem czy osoba dosypujaca pellet cos pokrecila bo niestety sie nie przyzna
      jak dojde do tego co sie stalo to napisze…

    • #65018
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Spróbuj zmienić przez ecoNet Temperaturę zadaną kotła w trybie ruszt, wtedy zobaczysz w danych bieżących czy zmienia się temp zadana kotła
      😉

    • #65017
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      A jak masz lecieć to bez sensu faktycznie postaw jakaś młoda osobę z tel przy kotle niech zadzwoni do serwisu i tam wszystko ustawia przez telefon. Sam tak robiłem jak na początku kupiłem kocioł
      😉

    • #65016
      mirody
      Uczestnik

      …i tu jest problem bo w pl zostali tylko tesciowie (75 lat) reszta wyemigrowala…
      ale mamy tanie loty wiec nie jest tak zle 🙂

    • #65015
      mirody
      Uczestnik

      Dzieki jackjj za podpowiedz, juz wiem jaka jest przyczyna, Szkoda tylko ze nie da sie tego ustawic przez ecoNET

    • #65014
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Wystarczy nacisnąć raz pokrętło i masz wybór pellet lub ruszt kręcisz kołkiem i jeszcze raz zatwierdzasz tyle 75 latek tez ogarnie
      😉

    • #65013
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Mirody
      Jak tam miałem rację z tym przestawieniem na ruszt ?
      Czy jednak coś innego ?

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.