Kilka pytań odnośnie Ecoster Touch

Strona główna Forum Pomoc techniczna Kilka pytań odnośnie Ecoster Touch

Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #64908
      Maciej Kutowski
      Uczestnik

      Witam .
      Posiadam zestaw Q Bio 45kW AZB na sterowniku ecoMAX850P2-H TOUCH z dodatkowym modułem C i zainstalowanym jednym EcoSterem Touch działającym na pogodówce w jednym z trzech obiegów i teraz pytania:

      – Czy jak dokupię Ecoster Touch mogę go wpiąć w moduł sterownika C ? ( oczywiście z osobnym jego zasilaniem)
      – Czy będzie możliwość ustawienia go też działającego w systemie pogodowym?( osobny obieg z mieszaczem i pompą)
      – Czy z trzecim obiegiem mogę zrobić to samo ? (wiem że sterownik obsługuje do trzech Ecosterów )

      Dodam tylko że z tego co sprawdziłem odpowiedzi na moje pytania są na tak ale chciałbym potwierdzić ponieważ mój instalator twierdzi że się nie da.

      Pozdrowienia Dla Wszystkich z Heitztechnik za dobra pracę (zestaw naprawdę super teraz kotłownia to jak garaż z BMW )

    • #64921
      Patrol
      Uczestnik

      Ecomax850 obsłuży bezpośrednio do trzech ecoster’ów, tylko nie mam pewności co do wariantu ich połączenia pośrednio przez moduł rozszerzeniowy C (obstawiam, że zachowają się jak zwykłe termostaty, tj. nie będzie podglądu w parametry kotła).

    • #64920
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Do sterownika można podłączyć maksymalnie trzy EcoStery Touch. Każdy z nich zapewni pełna funkcjonalność. Każdy podłączamy do modułu A. Po podłączeniu możemy nimi sterować dowolnymi obiegami grzewczymi.

      Dwa pulpity (kotłowy i jeden Ecoster) można zasilać bezpośrednio z płyty głównej. Dwa pozostałe trzeba zasilić niezależnie.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64919
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Woodberry wrzuć kilka zdjęć kotłowni.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztehnik

    • #64918
      Maciej Kutowski
      Uczestnik

      Mam jeszcze tylko kilka krótkich pytań : podpinamy ecostery touch pod styki 28,29,30 z czego 28 jest wspólny czyli pewnie minus ? Czy do całego tego uruchomienia trzeba wyłączać sterownik ? A jeżeli obiegi są podpięte do modułu C to i tak podpinamy ecostery do sterownika A? Zdjęcia wrzucę w sobotę lub niedzielę jestem poza krajem .

    • #64917
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Pod styki 28, 29, 30 podpina się tylko uniwersalne termostaty.

      Ecostery należy podpiąć pod wyjście przy gnieździe RJ. Na obudowie przy gnieździe RJ jest naklejka ze schematem podłączenia.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64916
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Pod styki 28, 29, 30 podpina się tylko uniwersalne termostaty.

      Ecostery należy podpiąć pod wyjście przy gnieździe RJ. Na obudowie przy gnieździe RJ jest naklejka ze schematem podłączenia.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64915
      Maciej Kutowski
      Uczestnik

      Witam .
      I tak mam podłączony pierwszy Ecoster Touch . Dla potwierdzenia tylko spytam ,czy styki 43 i 44 będą wspólne dla wszystkich trzech Ecosterów ? , ponieważ to jak podłączać kolejne ecostery nigdzie nie jest ujęte.

      Pozdrawiam.

      Zdjęcia będą wkrótce:)

    • #64914
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      EcoSter Touch 2 i 3 należy podłączyć po te same styki D+D-.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64913
      Maciej Kutowski
      Uczestnik

      1.m.JPG

      Attachments:
    • #64912
      Maciej Kutowski
      Uczestnik

      Niestety nie doczekałem się porządnych zdjęć wrzucam kilka które sąsiad zrobił a ja muszę urlop przełożyć .Kiedyś coś dorzucę kotłownia jeszcze nie ukończona jeden obieg czeka na podłączenie w remontowanym budynku a część kolejnego działa tylko połowa ale za to w posadzce przemysłowej. Muszę przyznać że mam ustawione tylko 1/10 stopnia histerezy na ten obieg bo jak ustawiłem 0,5 stopnia to kocioł chodził 4 godz. Dlatego też zdecydowałem się dodać ecoster i ustawić na pogodówce jak mam na innym obiegu – powiem tak oszczędność paliwa jest na poziomie 40% już jak temperatura zewnętrzna jest między 0 a 5 stopni myślę że powyżej będzie jeszcze lepiej . Teraz kocioł spala tyle przy -5 do – 10 co przedtem przy + 10 stopni .W sumie grzeję 170m2 posadzki przemysłowej i 230 m2 normalnej przy zwiększonej dość mocno kubaturze (pomieszczenia wysokie średnio 3,3m ) jeszcze dojdzie 105m2 przemysłowej i 80m2 zwykłej czyli mieszkalnej.Ustawienia kotła poprawiałem zdalnie przez Econet (tak da się) jednak trzeba domyślić się co dzieje się w danym momencie i obserwować co dzieje się po chwili (to przez lekkie opóźnienie Econetu ). Kocioł Q BIO AZB 45 kW zdołowany narazie do 12kW 🙂 przy kaloryczności trocin (stolarnianych ) 4.0kWh/kg .Jeszcze raz Heitztechnik „dobra robota” jednostka uzyskuje coraz lepsze oszczędności.

    • #64911
      Patrol
      Uczestnik

      Wygląda zacnie 🙂 zdradzisz co za przemysł tak „docieplasz”?

    • #64910
      Maciej Kutowski
      Uczestnik

      Pochodzenie paliwa świadczy na stolarnię. Przymierzam się już kilka lat wszystko postawiłem na jedną kartę mam zamiar zacząć na drugi rok więc muszę stworzyć najlepsze warunki jakie się da … zostaje niestety jeszcze kilka etapów przez które trzeba przebrnąć a obiekt jest potężny jak na moje warunki więc łatwo nie jest.Trzeba cierpliwości mam nadzieję że mój zawód nie zaginie do tego momentu 🙂 bo wycofać się nie mogę.

Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.