DASPELL LUX GL 20kw proszę o wsparcie

Strona główna Forum Pomoc techniczna DASPELL LUX GL 20kw proszę o wsparcie

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #64876
      Termit84
      Uczestnik

      Witam Państwa,
      Bardzo proszę o wsparcie nt zakupu kotła na pellet, obecnie posiadam piec węglowy 25kw, który w najbliższym czasie planuje zmienić na pelletowy. Pytanie moje jakiej mocy piec dobrać, chciałbym zakupic model Daspell lux gl 20kw z tym, że dom mam ok 240m2, dom z poddaszem użytkowym, ocieplony na zewn. styro 15cm, podłoga na gruncie 15cm na stropie ok 5cm, wełna poddasze 20cm, częściowo grzejniki a częściowo podłogówka. Piec będzie na CO i CWU. Będę wdzięczny za odpowiedz.
      pozdrawiam,

    • #64884
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Doborem kotła powinien zająć się instalator, który dobierze kocioł na podstawie wizji lokalnej budynku.
      Zakładając, ze budynek jest średnio izolowany to zasugerowałbym kocioł DasPell GL 25.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64883
      Robert Robert
      Uczestnik

      Witaj Kolego. Ja osobiście posiadam Red DasPell GL 20 kw, lecz ja mam nie całe 200 m grzewczych, więc tak jak Serwis napisał bierz Red DasPell GL 25kw 🙂 fajne piece i w miare proste w obsłudze.

    • #64882
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam.
      Ja zanim zdecydowałem się na moc pieca to wykonałem obliczenia zapotrzebowania budynku na ciepło.
      W necie jest masę kalkulatorów, tego co używałem nie mogę znaleźć.
      W sumie monter sugerował piec 25kw ale ja sieć upałem i wziąłem 15kw a i to jest za dużo.
      Licz się z tym, że jak przestrzelisz moc to będziesz miał większe spalanie.
      W przypadku pieca na gaz to nie jest wielki problem ale z piecem na paliwo stałe jest całkiem inaczej.

      Przelicz zapotrzebowanie i uwzględnij bufor na CWU.
      U mnie jest około 140 m2 i 300l CWU. Ocieplenie zbliżone do twojego.
      A i licz się z tym, że możesz spalić nawet 5t pelletu.
      U mnie pierwszy sezon zjadł 3.5t paliwa takiej sobie jakości.

      Podzrawiam

    • #64881
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Cześć
      Zrób obliczenia na http://cieplowlasciwie.pl
      Musisz zetelnie wpisać dane
      W mojej ocenie lepiej żeby kocioł był dobrany na styk niż za duży bo potem bujasz się z takim smokiem nie mogąc go rozpędzić
      Jeśli chcesz wziąć duzy kocioł to najlepiej odrazu kup do niego bufor 1000 litrów zobacz ile taki kosztuje i jak chcesz oszczędzić pieniądze to weź kogoś kto Ci to policzy porządnie

      Możesz tez dobrać kocioł ba podstawie zużycia paliwa i swojego starego kotła na tej stronie wypełniasz wszystko i wychodzi

      PS. Bardzo lubię te stronę – miłej lektury
      😉

      Ile opału potrzebuje twój dom?

    • #64880
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Dzięki jackjj,
      Chyba tez z tej strony korzystałem.
      Mój instalator chciał mi władać piec 25kw. Musiałem się uprzednio aby nie przesadzać z mocą.
      Mam 15kw a wystarczyło by i 12kw a i tak by miał postoje.
      Monter chyba tak mają. Wsadzić potwora tak na zapas, niech się właściciel potem martwi.

      Stronka fajna i do tego walczą o czyste powietrze w rozsądnej cenie.

      Pozdrawiam

    • #64879
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Generalnie instalatorzy maja zasadę która trochę również rozumiem po prostu wola wstawić za duzy kocioł bo po prostu potem nikt nie przyjdzie z pretensjami ze kocioł chodzi jak szalony a w domu zimno
      😉
      otóż na dobór mocy kotła ma wpływ bardzo wiele czynników i zwykły hydraulik nie jest w stanie zrobić takich obliczeń a nawet jakby był w stanie to czas mu na to nie pozwala taka usługa kosztuje około 1000 zł i profesjonalne obliczenia są rozległe trochę daje obraz stronka która podesłałem ale na niej pewne rzeczy są bardzo uproszczone do wyboru jakiejś grupy czy modułów albo schematu

    • #64878
      Termit84
      Uczestnik

      Witam,
      Dziękuję wszystkim za cenne rady i opinie, zdecyduje się na HT Daspell Lux GL 20KW, mam nadzieję że to będzie trafiony wybór 🙂
      Pozdrowienia dla wszystkich

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.