Praca pieca na Eko groszek

Strona główna Forum Pomoc techniczna Praca pieca na Eko groszek

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #64659
   Robert Robert
   Uczestnik

   witam

   Tak jak w temacie, chcę dowidzieć się więcej o paleniu eko groszkiem. Czy przy takim piecu i takim paliwie używa się też sterowania pogodowego mieszacza itp? jaka jest różnica między paleniem pelletem a eko groszkiem? oprócz różnego paliwa, eko groszek czyli więcej popiołu i częstsze czyszczenie… na Eko groszek piec powinien pracować non stop? tam raczej takiej zapalarki jak przy pellecie nie ma? i też jesli przy grzejnikach mam głowice termostatyczne, te pokrętła z cyframi to czy sterowanie pogodowe mieszacza jest potrzebne? skoro można taką głowica sobie ustawić temp jaka ma być puszczana na grzejniki?

  • #64661
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Każdy kocioł na paliwo stałe musi pracować na wysokiej temperaturze (min. 65, zalecane 70-75). Dodatkowo kocioł powinien mieć zainstalowaną skuteczną ochronę powrotu (na min 50 stopni C, zalecamy na 55). Kocioł w takim układzie sprawnie spala paliwo oraz koroduje.
   Sterowanie pogodowe mieszaczem daje komfort użytkowania domu. Regulacja pogodowa zmienia temperaturę na obiegu grzewczym w zależności od temperatury zewnętrznej. Co ogranicza przegrzewanie pomieszczeń. Dodatkowe termostaty na grzejnikach wyłączają poszczególne grzejniki w przypadku, gdy temperatura komfortowa (ustawiona na termostacie) jest przekroczona.

   Ekogroszek jest bardziej ekonomicznym paliwem (większa kaloryczność przy niższej cenie) jednakże należy włożyć więcej pracy w jego obsługę (czyszczenie, ilość popiołu). Dodatkowo kocioł na ekogroszek nie wygasza się w przypadku braku odbioru ciepła (pracuje w podtrzymaniu).

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.