Ustawienia tryb LATO q-eko duo

Strona główna Forum Pomoc techniczna Ustawienia tryb LATO q-eko duo

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #64648
      samda
      Uczestnik

      Posiadam Q-eko duo i przełączyłem na tryb LATO i od tamtej pory węgiel jest niedopalony i zrzucony z. Co zrobić, co zmienić?

    • #64658
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W trybie lato kocioł pracuje z tymi samymi parametrami co w trybie zima. Brak odbioru ciepła powoduje przejście do podtrzymania.

      Problem z tzw. „fuknięciem” jak to opisujesz nie wynika z nastaw lecz z braku ciągu kominowego. Gazy , które powinny wylecieć przez komin kumulują się w kotle. Musisz sprawdzić drożność komina i kanałów łączących go z kotłem. Brak ciągu kominowego wpłynie też na niedopalanie paliwa.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64657
      samda
      Uczestnik

      Komin drożny.

    • #64656
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Samodzielne problemy ze spalaniem mogą wynikać z ustawień. Wybuchy w kotle sugerują gromadzące się gazy – komin nie wyciąga gazów na zewnątrz. Problem może występować z różnych przyczyn (np.: nagrzewanie się górnej części komina od słońca). Warto abyś skontaktował się z firmą kominiarską, która może to zweryfikować (nie z kominiarzem, który tylko czyści kominy ponieważ taki zazwyczaj nawet nie ma czym zmierzyć ciągu kominowego – ma tylko anemometr do pomiaru prędkości przepływu).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64655
      samda
      Uczestnik

      Odsłoniłem w większym stopniu przesłonę na wentylatorze.

    • #64654
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Temperatura się podnosi, ponieważ otwarcie przysłony spowodowało szybszy przepływ powietrza przez palenisko. Większa ilość powietrza to szybsze spalanie paliwa i większa moc co prowadzi do przebijania temperatury na kotle.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64653
      samda
      Uczestnik

      A jakie ustawienia wprowadzić w trybie LATO i trybie palnika Standard i w jakim stopniu zostawić otwartą przesłonę?

    • #64652
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ustawienia na lato są takie same jak na zimę. Kocioł w przypadku braku odbioru ciepła przechodzi do podtrzymania.
      Przełącz tryb regulacji na HT Logic.
      Temperatura zadana powinna być ustawiona przez cały rok minimalnie na 65 stopni C (korozja niskotemperaturowa w kotle nie odróżnia zimy od lata).

      pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64651
      samda
      Uczestnik

      Zrobiłem jak radzisz i zobaczymy co się będzie działo. A ile zostawić otwartą przesłonę na wentylatorze?

    • #64650
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      1-2 cm w najszerszym miejscu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.