Brak komunikacji TR

Strona główna Forum Pomoc techniczna Brak komunikacji TR

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #64612
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Cześć Serwis 1
      Pomocy potrzebuje dziś miałem zanik energii elektrycznej z tym że po burzy anw jej trakcie prąd kilka razy zanikał to znowu był….
      po tym wszystkim jak już włączyli prąd to na kotle pojawił się napis jak w tytule brak komunikacji TR można było na sterowniku wybrać jedynie jego wyłączenie ale nie realizował tego polecenia po wyciągnięciu wtyczki z gniazda i ponownym włączeniu sterownik rozpoczął rozpalanie kotła i jakby wróciło wszystko do normy. Dodam tylko że kiedy nie było prądu używaliśmy CWU praktycznie umyła się cała 4 osobowa rodzina w ciepłej wodzie no i kiedy poszedłem do kotłowni temp. CWU dodała z 47°C na 20°C ale to chyba bez związku?
      Z góry dzięki za wyjaśnienie co to za komunikat ?

    • #64617
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Brak komunikacji TR to po prostu brak komunikacji pomiędzy pulpitem, a modułem głównym. Zazwyczaj występuje w przypadku krótkiego zaniku napięcia lub wyłączenia regulatora z zasilania podczas pracy.

      Zazwyczaj wystarczy odłączyć na kilka minut zasilanie i problem znika.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64616

      Witam

      Dziś po porannych wichurach i paru chwilowych włączeniach prądu, piec wyświetlił ten komunikat (Brak TR – Brak Komunikacji).
      Wyłączenie zasilania nawet na 30 minut nie zmieniły sytuacji (pellasX R.Control rok produkcji 2015). Bezpiecznik szklany 6,3A w centralce – cały.
      Czy jakieś sugestie co jeszcze mogę skontrolować ?

      z góry dziękuję za pomoc
      Krzysztof

      Załączniki:
    • #64615
      Patrol
      Uczestnik

      Samo połączenie między panelem a sterownikiem możesz jeszcze sprawdzić.

    • #64614
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      U mnie po odłączeniu prądu poszło bez problemu

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.