Wymiana rury piec daspell lux gl

Strona główna Forum Pomoc techniczna Wymiana rury piec daspell lux gl

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #64600
      Dziku84
      Uczestnik

      Witam
      Przepaliła mi sie rura od zasobnika peletu do palnika. Gdzie moge ja zakupić od reki nie czekajac na dostawe kilku dni.
      Pozdrawiam Marcin

    • #64608
      Markus
      Uczestnik

      Witam

      Nasuwa się pytanie, dlaczego się przepaliła się rura.

      Tu link do wcześniejszego tematu.

      Rurę można zakupić w serwisie HT.

      Pozdrawiam

      Markus

    • #64607
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Dziku84
      Napiszesz coś więcej o tym przypadku przepalenia ? Jest to dość rzadkie zjawisko aczkolwiek dość mocno ryzykowne zważywszy na to że nie chciałbym żeby mi się coś topiło w odległości 2 metrów od 3.5 tony peletu …., dodam tylko że mam sypialnie nad kotłownia połączona z garażem gdzie stoją również 2 auta czasem w każdy znajduje się ponad 50 litrów paliwa stad bardzo mnie interesuje jaki był powód ?
      Jeśli byś był łaskaw opisać swój przypadek

    • #64606
      Dziku84
      Uczestnik

      Witam
      Problem polegal na tym iz dlugo nie czyscilem paleniska stad plomien sie cofnal.

    • #64605
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      A mnie dodatkowo ciekawi jak takie przepalenie wygląda.
      Wydaje się, że w takiej sytuacji płomień cofa się do palnika. Ciekawe jak bardzo i po jakim czasie wykryte zostanie przegrzaniem palnika i nastąpi wyłączenie pieca.
      Mój palnik jest pod pojemnikiem z paliwem więc na osmoleniu pojemnika może się nie skończyć, zwłaszcza, że tam jest także ślimak podając paliwo.

    • #64604
      Patrol
      Uczestnik

      Jak się rura przepali to paliwo nie dotrze do palnika, dlatego wylot rury stalowej nigdy nie powinien być w osi palnika – z braku paliwa nastąpi naturalne wygaszenie.
      Od częstego zaglądania do kotła rura też może ulec zniszczeniu przez jej zaginanie/naprężenia – pęknięcia mogą być początkowe niewidoczne.

    • #64603
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Jak się rura przepali to paliwo nie dotrze do palnika, dlatego wylot rury stalowej nigdy nie powinien być w osi palnika – z braku paliwa nastąpi naturalne wygaszenie.
      Od częstego zaglądania do kotła rura też może ulec zniszczeniu przez jej zaginanie/naprężenia – pęknięcia mogą być początkowe niewidoczne.

      To jest zrozumiałe.
      Zastanawiałem się czy w takiej sytuacji cofnie się płomień czy tylko gorące powietrze.
      Osobiście wolę się nie przekonać na własnej skórze.

    • #64602
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Jedno jest pewne trzeba dbać o palnik i go czyścić w ten sposób można ocalić rurę, grzałkę a może cały palnik
      🙂
      Grunt że nie ma ryzyka zapalenia to dla mnie najważniejsze

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.