Slimak

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #64558
      sebastianek76
      Uczestnik

      Witam
      Chciałbym zamówić ślimak stalowy do pieca EKO DUO 25 kW. Gdzie mógłbym znaleźć dane ślimaka takie jak długość, średnica oraz zakończenie ślimaka?
      Dodatkowo, w ciągu miesiąca drugi raz „padł” kondensator. Podobny przypadek miałem w 2015 r. i wymiana ślimaka (zużyty kołnierz) pomogła i piec pracował bezawaryjnie do sierpnia 2018 r. Podczas wymiany zauważyłem, że ślimak już jest lekko zużyty natomiast nie tak jak poprzednio.
      Czy jest jeszcze jakaś inna przyczyna „padania” kondensatora?
      Pozdrawiam
      Sebastian Guzdek

    • #64563
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ślimak możesz zamówić wypełniając formularz zamówienia części zamiennych na naszej stronie internetowej.
      Kondensator będzie się szybko zużywał w przypadku, gdy ślimacznica ślimaka będzie skorodowana (ubytek średnicy ślimacznicy w części ślimaka) – problem z przesuwaniem węgla i startem podajnika.
      Drugą kwestią może być jakość samego kondensatora – nie warto kupować tanich odpowiedników.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64562
      sebastianek76
      Uczestnik

      Witam
      Dziękuję za informację, w takim razie muszę wyciągnąć ślimak i zobaczyć jak wygląda jego stan bliżej pieca.
      Czy ewentualną przyczyną może być też niewłaściwa śruba zawleczki? Na Waszej stronie w instrukcji pieca EKO DUO 25kW jest napisane, że stosuje się śrubę M5 5.8, natomiast gdzieś na forum wyczytałem, że odpowiedź serwisu była że M5 8.8, dla tego samego pieca. Rozumiem, że w momencie za dużego oporu ślimaka powinno zerwać zawleczkę, a palenie kondensatora to ostateczność?
      Pozdrawiam

    • #64561
      sebastianek76
      Uczestnik

      I kwestia kondensatora – max pojemność 12 milifaradów?

    • #64560
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Należy stosować śrubę M5 8.8 gładką na długości min 45-50 mm.
      W przypadku, gdy podajnik jest zablokowany podczas pracy poprzez np. kamień lub pręt to zawleczka zostaje zerwana. W przypadku ciągłego oporu podajnik nie może wystartować i jedną z ewentualności jest zużyty kondensator.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.