Płyta wygrzewającą – Q pellet duo 15kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna Płyta wygrzewającą – Q pellet duo 15kw

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #64542
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć wszystkim,
      Dzwno mnie tu nie było.

      Miałem niedawno Pana z serwisu na przeglądzie i tak się zgadalismy, że wyszło z rozmowy, że można domówić do pieca coś takiego jak płyta wygrzewającą.
      Wkłada się ją do komory palnika i w założeniu jak się rozgrzeje ma poprawić dopalanie spalin gdyż będą najpierw trafiać na gorąca płytę a nie ruszt wodny.
      W zasadzie to jej obecność podniesie temperaturę w komorze spalania.

      I teraz pytanie: czy w trybie lato ta płyta nie zaszkodzi?
      U mnie po zakończeniu palenia mam jeszcze 20 minut przedłużenia pompowania wody więc do tej pory byłem w stanie odebrać większość ciepła.
      Teraz będę miał dodatkowo gorąca płytę potencjalnie tego ciepła powinno być trochę więcej.

      Zdjecia płyty w załącznikach.
      Jutro będzie pierwsze palenie.

      Pozdrawiam
      Mateusz

      P. S.
      Pan serwisant powiedział, że taka płytę można dodać jak pięć ma wodę w podłodze.

    • #64551
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Płyta poprawia spalanie. Nie zaszkodzi w trybie letnim.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64550
      Markus
      Uczestnik

      Witam

      Pytanie do SERWIS1. Patrząc na załączone wcześniej zdjęcia, widać że płyta jest tylko kilka cm wyższa niż górna krawędź palnika.
      W jaki sposób poprawia spalanie, jeżeli główny warkocz ognia z palnika, skierowany jest ku górze i trafia na ruszt wodny, który jest chłodzony wodą.

      Pozdrawiam

      Markus

    • #64549
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ekran podnosi temperaturę w całej komorze spalania – nie służy jako deflektor dopalający.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64548
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,
      Po paru paleniach w celu ogrzania CWU ciężko stwierdzić czy ta wstawka coś daje czy nie.
      Nie spodziewam się strasznej poprawy w ilości spalonego paliwie a raczej poprawy dopalania więc na samej czystości pieca coś się powinno zmienić.
      Nie jestem teraz w stanie tego sprawdzić gdyż piec jest brudny a nie bardzo chce mi się go teraz czyścić.

      Co jeszcze zauważyłem.
      Wsadzenie tej płytki powoduje, że popiół i niedopałki pelletu są bliżej palnika i płomienia więc powinny się łatwiej dopalać.

      Jedyne co zmieniłem to czas przedłużenia pracy pompy CWU aby odebrać całość ciepła ale to po prostu wynikło z tego, że zauważyłem, że po pracy jednak zostaje trochę nie odebranego ciepła.

      Pozdrawiam

    • #64547
      Patrol
      Uczestnik

      może w sezonie wyłapiesz jakieś różnice,
      a jak się funkcjonuje bez szuflady na popiół?

    • #64546
      Markus
      Uczestnik

      Witam

      Mam pytanie, jak układa się teraz płomień, czy uderza w pionową część płyty, czy też idzie nad nią?

      Pozdrawiam

      Markus

    • #64545
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      może w sezonie wyłapiesz jakieś różnice,
      a jak się funkcjonuje bez szuflady na popiół?

      Cześć,
      Jest dużo wygodniej bez szuflady.
      Nie rozsypuje mi się popiół przy czyszczeniu.
      Wcześniej samo wyciąganie szuflady powodowało, że miałem go multum na podłodze.
      Pozdrawiam

    • #64544
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam

      Mam pytanie, jak układa się teraz płomień, czy uderza w pionową część płyty, czy też idzie nad nią?

      Pozdrawiam

      Markus

      Cześć Markus,
      Nie dokona pamiętam jak to wygląda. Nie ma mnie przy piecu.

      Z tego co pamiętam płyta odbarwia się w górnej części tak jakby główne ciepło tam szło ale sam płomień nie uderza w płytę.
      Mam trochę przytłumiona moc więc na pełnych 15 kW płomień będzie dociera dalej.

      Jak wrócę z wakacji to może uda się zrobić sensowne zdjęcie.

      Pozdrawiam
      Mateusz

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.