Hit pellet 20kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna Hit pellet 20kw

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #64187
      Marko
      Uczestnik

      Witam. W związku z tym że nie mogę się dodzwonić na podane nr tel to piszę tutaj.
      Piec 20kw palnik ht pellhard +28kw Brager
      Ustawienia
      Histereza kotła 15
      Max moc palnika 18kw 21%
      Histereza przejścia 10
      Moc pośrednia 16kw 19%
      Histereza przejścia 5
      Moc minimalna 8kw 12%

      Ustawiam kocioł na 70 stopni
      Zawór 4 drożny na 40 stopni, gdy jest zimniej to więcej.
      Powrót jest na 55 stopni

      Piec pracuje 2 miesiące, statystyki:
      Moc maksymalna 53h
      Moc minimalna 83h
      Moc średnia 111h
      Postój 422h
      Ilość rozpalen 1019!!!!!!

      Pellet wg specyfikacji powinien być ok, przewazylem dziś wyszło 11,4kgh i poprawiłem w ustawieniach bo początkowo monter wpisał 8.5

      Ostatnio kilka razy na dobę wyskakuje błąd rozpalania. Polega to na tym że rozpala prawidłowo, pojawia się płomień i wypala pellet aż zgaśnie. Czasem pomimo pracy potrafi wejśc w tryb rozpalania.
      Dodam że przez te dwa miesiące nie widziałem ani razu aby jasność płomienia była większa niż 50. Zazwyczaj jest to ok 10-20 maksymalnie 30-40.
      Świecąc latarka w otwór gdzie jest czujnik pokazuje wartości prawidłowo. Nawet go wyjąłem, był czysty.
      Pellet jest spalany nie tak jak powinien, są spieki.
      Ogólnie to jestem niezadowolony. Instrukcja jest skąpa, nie ma podanych wszystkich ustawień, na stronie również. Telefony nie odpowiadają. Piec jest własnością gminy a problem jest mój. Wątków na forum jest dużo, jest to czasochłonne aby znaleźć jakieś przydatne informacje.

    • #64195
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Możliwe że jest jakiś problem z czujnikiem optycznym. Proszę zgłosić do gminy konieczność przyjazdu gwarancyjnego serwisu fabrycznego i wymianę czujnika optycznego.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64194
      Marko
      Uczestnik

      Od wczoraj przybyło 150 rozpaleń. Aż w końcu zajrzałem ponownie do czujnika i co się okazało? Że fabrycznie był nieprawidłowo zamontowany tzn przesłoną do dołu. Gdy obróciłem przesłonę o 180 stopni wskazanie jasności płomienia oscyluje w przedziale 85-100%. Czyli panowie z serwisu zwracajcie uwagę na to jak są montowane czujniki. W mojej gminie są podobno często wymieniane więc tracicie spore pieniądze. Nie wspominając o nas użytkownikach…

    • #64193
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Od wczoraj przybyło 150 rozpaleń. Aż w końcu zajrzałem ponownie do czujnika i co się okazało? Że fabrycznie był nieprawidłowo zamontowany tzn przesłoną do dołu. Gdy obróciłem przesłonę o 180 stopni wskazanie jasności płomienia oscyluje w przedziale 85-100%. Czyli panowie z serwisu zwracajcie uwagę na to jak są montowane czujniki. W mojej gminie są podobno często wymieniane więc tracicie spore pieniądze. Nie wspominając o nas użytkownikach…

      Niestety przy sporym zamówieniu, jak z dopłat gminnych, zawsze znajdzie się parę wadliwych modeli a do tego różnorodność instalacji powoduje multum różnych problemów.
      Serwis jest za to świetny i zawsze pomocny.

      Ciekawi mnie czy przy tym programie dopłat ktokolwiek informował o potencjalnych kosztach ogrzewania takim piecem?
      Czy gmina sugeruje jakiegoś dostawcę paliwa lub chociaż jego parametry?

    • #64192
      Marko
      Uczestnik

      Mateusz oczywiście że nie informował bo chętnych więcej niż miejsc więc wszyscy brali w ciemno jak leci ze względu na relatywnie niskie koszty. Co do samej gminy i obsługi nie mam zastrzeżeń choć wiadomo że przeniesienie własności stwarza ograniczenia.
      Natomiast proces montaży, ich jakość pozostawiają wiele do życzenia. W ramach jednego programu było instalowanych ponad 200 pieców hitpellet, jedne miały ruszt inne nie, jedne miały zamienne stronami drzwiczki pozostałe nie itd.
      Jak na razie nie narzekam na serwis bo gdy się udało skontaktować otrzymalem fachowe doradztwo i chęć pomocy więc jeśli chodzi o to to na plus.
      Ale jednak dwa miesiące piec pracował z wadą w elemencie który przyszedł fabrycznie złożony. Nie ma też zalecanych nastawów do tych piecy i wskazówek jak je modyfikować aby zoptymalizować pracę pieca. Myślę że starczyłaby jedna wizyta serwisanta od heiztechnik na wzór pierwszego przeglądu serwisowego nowego auta i byłoby ok.
      A tak musimy się doktoryzować we własnym zakresie.

    • #64191
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Mateusz oczywiście że nie informował bo chętnych więcej niż miejsc więc wszyscy brali w ciemno jak leci ze względu na relatywnie niskie koszty. Co do samej gminy i obsługi nie mam zastrzeżeń choć wiadomo że przeniesienie własności stwarza ograniczenia.
      Natomiast proces montaży, ich jakość pozostawiają wiele do życzenia. W ramach jednego programu było instalowanych ponad 200 pieców hitpellet, jedne miały ruszt inne nie, jedne miały zamienne stronami drzwiczki pozostałe nie itd.
      Jak na razie nie narzekam na serwis bo gdy się udało skontaktować otrzymalem fachowe doradztwo i chęć pomocy więc jeśli chodzi o to to na plus.
      Ale jednak dwa miesiące piec pracował z wadą w elemencie który przyszedł fabrycznie złożony. Nie ma też zalecanych nastawów do tych piecy i wskazówek jak je modyfikować aby zoptymalizować pracę pieca. Myślę że starczyłaby jedna wizyta serwisanta od heiztechnik na wzór pierwszego przeglądu serwisowego nowego auta i byłoby ok.
      A tak musimy się doktoryzować we własnym zakresie.

      Z tego co kojarzę twój pięć powinien sam sobie obliczyć podawanie wymagają dostosowania nawiewów oraz podania podawania i kaloryczność paliwa.

      Do mojego pieca była chociaż lepsza instrukcja choć nie do końca do mojego sterownika.

      Niestety borykalem się z podobnymi problemami i doktoryzowaniem się.
      Niekiedy nawet myślałem aby zamontować gaz. Kosztów by wyszło na to samo.

      No nic. Zostaje dzwonić do serwisu, czytać forum, pytać i się doktoryzować.

      Trochę dziwne, że gmina pozwoliła zamontować piece z rusztem.
      Mogę się mylić ale wydaje mi się, że niektóre uchwały antysmogowe mogą zabraniać używania takich piecy po 2027 czy 2028 (nie pamiętam daty).
      Pozdrawiam.

    • #64190
      Krzysiek
      Uczestnik

      Witam
      Pytanie do serwisu. Posiadam Hit Pellet 24 kw z palnikiem pelhard 28kw. Ostatnio podłączyłem panel pokojowy rido bord 160. Mam pytanie bo podobno trzeba wypisać pompę co ze skrzynki i wpiac w wyjście pompy zaworu 1. Czy to jest prawidłowe podłączenie tak by móc panelem sterować pięć. Jest też podłączona zewnętrzna pogodynka i musze powiedzieć że gdy jest temp.na plusie strasznie wychladza dom. Czy coś jest nie tak z nastawami? Ustawienia pogodynki na zawoerze 1 przy +10 to 40 stopni a przy – 10 to 45 stopni. I przy temp +7 na zewnątrz w domu jest chlodno

    • #64189
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sterownik pokojowy może sterować wyjściem pompy CO lub pompą zaworu (zaworem).

      W kotłach zakupionych z dotacji nie można samodzielnie ingerować w podłączenie sterownika i pomp – należy skontaktować się z wykonawcą instalacji.

      W przypadku, gdy pompa podłączona jest pod wyjście pompy CO to na sterowniku pokojowym należy wybrać obwód sterowania termostatem jako pompa CO.

      W sterowniku kotła należy aktywować termostat pokojowy CO w Aktywacji Modułów (serwis) oraz załączyć termostat w pierwszym menu.

      W sterowaniu pogodowym możesz podnieść nastawę +10 o kilka stopni C.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.