Hit pellet 20KW + HT tronic 900 Problem z rosnącą temperaturą + zdalny sterowniC

Strona główna Forum Pomoc techniczna Hit pellet 20KW + HT tronic 900 Problem z rosnącą temperaturą + zdalny sterowniC

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63881
      arekxpdl
      Uczestnik

      Witam borykam się z problemem wzrastającej temperatury. Wygląda to tak gdy piec jest wyłączony i wyziębnie przez dwa czy razy utrzymuje temperaturę
      idealnie. Czyli np zadana temperatura 70 stopni i wyłącza się 70 ,72. A po czasie następnych rozpaleniach wzrasta nawet ponad 85 stopni z czym się
      wiąże załączenie alarmu czyli ochrona kotła. Piec oczywiście z dotacji więc dzwonię przyjeżdżają. Co robią podwyższają temperaturę ochrony kotła do 88. A piec dalej przekracza tą temperaturę i do tego wyrzuciło wodę 2 razy w ciągu 2 tygodni. Gdzie szukać problemu. Ci instalatorzy katastrofa z dotacji. Na samym początku zamontowali wszystko ale coś mi nie dało spokoju bo piec bez przerwy się rozpalał a na dom wypuszczał ciepło jak by nie mógł.(oczywiście wszystko odpowietrzone) Troszkę wiedzy z neta stwierdzam ze zawór truj drożny źle zamontowany. Zadzwoniłem oczywiście do podwykonawcy po 3 dniach są przyznają mi racje przerzucenie kabli w sterowniku i domu zaczęło grzać. A więc jak grzeje no to instalatorzy nogi za pas i następny. Ale jak odjechali to zrobił się cały ten cyrk z temperaturą jak wspominałem wcześniej.( Ps był jeszcze jeden incydent zablokował się ślimak wpadł na szybko podwykonawca z buta w palnik i tekst one tak mają. Chyba coś nie halo z buta???!! tak wygląda naprawa?)

      Pytanie co zrobić z tą temperaturą wzrastającą???
      Czy piec z dotacji powinien mieć czujnik pogodowy na wyposażeniu???

      Bo podwykonawca nie daje rady.

    • #63884
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wzrost temperatury może być spowodowany nagłym brakiem odbiorów ciepła.

      Warto ustawić temperaturę maksymalną kotła w serwisie na 80 stopni C (powyżej tej temperatury zadziała prewencyjne schłodzenie kotła poprzez załączenie wszystkich pomp do czasu, aż temperatura nie spadnie poniżej 80 stopni C) – jest działanie nie załączające alarmu.

      Warto sprawdzić jak są ustawione histerezy przejścia na moc pośrednią i minimalną. Warto je zwiększyć o 2 stopnie co spowoduje łagodniejszą modulację mocy przed temperaturą zadaną.

      O czujnik zewnętrzny należy zapytać w gminie – wszystko zależy od specyfikacji przetargowej.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #63883
      arekxpdl
      Uczestnik

      Dziękuję sprawdzę w sobotę. Narazie jestem w delegacji. Pozdrawiam.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.