Hit pellet 20KW + HT tronic 900 Problem z rosnącą temperaturą + zdalny sterowniC

Strona główna Forum Pomoc techniczna Hit pellet 20KW + HT tronic 900 Problem z rosnącą temperaturą + zdalny sterowniC

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #63881
   arekxpdl
   Uczestnik

   Witam borykam się z problemem wzrastającej temperatury. Wygląda to tak gdy piec jest wyłączony i wyziębnie przez dwa czy razy utrzymuje temperaturę
   idealnie. Czyli np zadana temperatura 70 stopni i wyłącza się 70 ,72. A po czasie następnych rozpaleniach wzrasta nawet ponad 85 stopni z czym się
   wiąże załączenie alarmu czyli ochrona kotła. Piec oczywiście z dotacji więc dzwonię przyjeżdżają. Co robią podwyższają temperaturę ochrony kotła do 88. A piec dalej przekracza tą temperaturę i do tego wyrzuciło wodę 2 razy w ciągu 2 tygodni. Gdzie szukać problemu. Ci instalatorzy katastrofa z dotacji. Na samym początku zamontowali wszystko ale coś mi nie dało spokoju bo piec bez przerwy się rozpalał a na dom wypuszczał ciepło jak by nie mógł.(oczywiście wszystko odpowietrzone) Troszkę wiedzy z neta stwierdzam ze zawór truj drożny źle zamontowany. Zadzwoniłem oczywiście do podwykonawcy po 3 dniach są przyznają mi racje przerzucenie kabli w sterowniku i domu zaczęło grzać. A więc jak grzeje no to instalatorzy nogi za pas i następny. Ale jak odjechali to zrobił się cały ten cyrk z temperaturą jak wspominałem wcześniej.( Ps był jeszcze jeden incydent zablokował się ślimak wpadł na szybko podwykonawca z buta w palnik i tekst one tak mają. Chyba coś nie halo z buta???!! tak wygląda naprawa?)

   Pytanie co zrobić z tą temperaturą wzrastającą???
   Czy piec z dotacji powinien mieć czujnik pogodowy na wyposażeniu???

   Bo podwykonawca nie daje rady.

  • #63884
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Wzrost temperatury może być spowodowany nagłym brakiem odbiorów ciepła.

   Warto ustawić temperaturę maksymalną kotła w serwisie na 80 stopni C (powyżej tej temperatury zadziała prewencyjne schłodzenie kotła poprzez załączenie wszystkich pomp do czasu, aż temperatura nie spadnie poniżej 80 stopni C) – jest działanie nie załączające alarmu.

   Warto sprawdzić jak są ustawione histerezy przejścia na moc pośrednią i minimalną. Warto je zwiększyć o 2 stopnie co spowoduje łagodniejszą modulację mocy przed temperaturą zadaną.

   O czujnik zewnętrzny należy zapytać w gminie – wszystko zależy od specyfikacji przetargowej.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #63883
   arekxpdl
   Uczestnik

   Dziękuję sprawdzę w sobotę. Narazie jestem w delegacji. Pozdrawiam.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.