rozpalanie hit pellet 25kW

Strona główna Forum Pomoc techniczna rozpalanie hit pellet 25kW

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63877
      Robert Pazur
      Uczestnik

      Witam
      Mam piec hit pellet 28 kW. Pracuje miesiąc czasu i uszkodzila się grzałka (chyba – czekam na serwis 4 dzień).
      Próbowałem ustawić piec tak aby sie nie wyłączał. Włączyłem podtrzymanie trochę inne histerezy i temperatury i wszystko byłoby ok gdyby nie to, że piec od czasu do czasu przechodzi w tryb rozpalania. I nie ma znaczenia kiedy. Raz grzeje czyli praca nie osiąga jeszcze temp. zadanej i nagle – rozpalanie – stoi nie robi nic przez jakiś czas następnie czyszczenie i znowu rozpalanie – podaje pellet i nadmuch. Najczęściej łapie jeszcze żar który został ale nie zawsze i wtedy gaśnie. Innym razem przechodzi na podtrzymanie i zaczyna rozpalanie. Nadmienię, że płomień nie schodzi do 0%, zwłaszcza podczas pracy.
      Czy ktoś może coś poradzić. Czy to jakaś jeszcze inna usterka pieca?

      sorry
      Piec to 25 kW palnik 28kW sterownik ht900

    • #63880
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Możliwe, że czujnik optyczny nie widzi płomienia i wartość spada poniżej 25%.

      Zadzwoń na nasze numery serwisowe:
      664 784 500
      664 784 600
      664 784 700

      to koledzy z serwisu zadając kilka pytań, gdy będziesz przy kotle pomogą ustalić przyczynę ponownego rozpalania.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #63879
      Robert Pazur
      Uczestnik

      Dzięki za informację.
      Dzisiaj był serwisant wymienił uszkodzoną zapalarkę i stwierdził, że czujnik optyczny źle działa. Wymienił,a jasność płomienia teraz pokazuje max. 100%, wcześniej dochodził do 80% i potrafił spaść. Jak na razie ok (odpukać w puste i niemalowane).
      Jeszcze raz dzięki.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.