Termostat

Strona główna Forum Pomoc techniczna Termostat

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63794
      MikiMiki
      Uczestnik

      Witam zapytanie do wszytskich uzytkownikow oraz serwisu. Jestem posiadaczem kociołka daspell lux 15kw ze sterownikiem HT TRONIC 850 TOUCH(plum) . Moje pytanie jest takie , czy po dogrzaniu pomieszczen (wyłaczeniu pompy) siłownik na zawoze 4D sie zamyka czy zostaje w pozycji neutralnej? Jesli sie zmayka czo mozna regulowac % zamkniecia? pozdrawiam

    • #63802
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zawór mieszający zamyka się po wyłączeniu pompy. Nie ma możliwości regulacji, ponieważ woda w takim przypadku nie płynie i nie ma takiej potrzeby.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #63801
      MikiMiki
      Uczestnik

      Witam. Z tego co widze w menu ochronie powrotu mam „przymkniecie zaworu w %” do czego sluzy ten parametr? pozdrawiam

    • #63800
      MikiMiki
      Uczestnik

      Witam mamjeszcze 3 pytanka kolejne doserwisu.
      – czy obnizenie nocne zaworu dotyczy sterowania pogodowego?
      -czy idzie zmniejszac moc nadmuchu w FL ?
      – przy przewymiarowanym piecu 15 kw na 100m2 do ilu moge zjechac z moca max FL? mam obecnie na 60% i uwazam ze to i tak za duzo poniewaz bardzo szybko idzie do zadanej.
      – mam srednio 2 rozpalania na 1h czy to duzo?
      -jaka jest temp spalin w kotle daspell lux 15kw?
      – z tylu pieca z prawej strony mam na czopuchu 2 sruby, moge to spokojnie odkrecic w celu wyczyszczenia?
      POZDRAWIAM

    • #63799
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam mamjeszcze 3 pytanka kolejne doserwisu.
      – czy obnizenie nocne zaworu dotyczy sterowania pogodowego?
      -czy idzie zmniejszac moc nadmuchu w FL ?
      – przy przewymiarowanym piecu 15 kw na 100m2 do ilu moge zjechac z moca max FL? mam obecnie na 60% i uwazam ze to i tak za duzo poniewaz bardzo szybko idzie do zadanej.
      – mam srednio 2 rozpalania na 1h czy to duzo?
      -jaka jest temp spalin w kotle daspell lux 15kw?
      – z tylu pieca z prawej strony mam na czopuchu 2 sruby, moge to spokojnie odkrecic w celu wyczyszczenia?
      POZDRAWIAM

      Dwa rozpaleniu na godzinę to bardzo dużo. W ciągu 1h musi się dwa razy rozpalić, rozpędzić i wychamować oraz zaliczyć postój.

      Najprościej zmienić nastawy podawania aby max moxy było około 10 kw a na min nie mniej niż 5kw. FL bierze podstawę do obliczeń z ustawień trybu standardowego więc tak możesz go trochę oszukać.

      Nie wiem jak to jest z Ht-tronic 900 ale w moim 890 to jest możliwe.

      FL z tego co pamiętam pomyślany jest tak aby szybko dojść do temperatury zadanej. U ciebie może nie ma sensu go stosować.
      Testowałem tryb standard?

      Czy masz obecnie duże mrozy, że piec tak często się odpala? Nie przegrzewa domu? Sterujesz temperatura za pomaca głowic termostatycznych lub termostatu pokojowego?

      Tak, obniżenie nocne zaworu dotyczy sterowania pogodowego.

    • #63798
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Temperatura spalin przy mocy nominalnej to około 130 stopni C.

      Wyczystkę czopucha możesz czyścić conajmniej raz do roku.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #63797
      MikiMiki
      Uczestnik

      Mam czujnik wpiety z 20cm za czopuchem i pokazuje przy mocy nominalnej 90-100 stopni czy to mozliwe? Serwis moze odpowiedziec co do moich pytan odnosniee rozpalen i fl?

    • #63796
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Mocy maksymalnej nie należy zmniejszać zbyt nisko, ponieważ kocioł odpowiednio wcześniej przez zadana temperaturą zmniejsza moc. Ważniejsza jest moc pośrednia i minimalna.

      W przypadku, gdy chcesz wykorzystać w pełni modulację to przełącz tryb pracy na standardowy. Sterownik szybciej zmniejsza moc i tym samym nie wygasi go niepotrzebnie.

      Temperatura spalin nigdy nie będzie taka jak podana w świadectwach ponieważ ta wartość to średnia z 6 godzin badania, a ponadto bez badania paliwa nie jesteś w stanie określić dokładnie mocy na jakiej pracuje kocioł.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.