red eko duo 17- kocioł przechodzi w stan awaryjny

Strona główna Forum Pomoc techniczna red eko duo 17- kocioł przechodzi w stan awaryjny

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63645
      march
      Uczestnik

      Witam, potrzebuję pomocy. Kocioł red eko duo użytkowałem bezproblemowo 8 lat. Ostatnio samoczynnie zaczął przełączać się w tryb awaryjny, nie jest to spowodowane spadkiem temperatury. Z moich obserwacji wynika ze powodem jest nie włączający się wentylator nawiewu, sądziłem że to wadliwy kondensator. Po wymienieniu kondensatora problem nie ustąpił kocioł po kilku kilkunastu godzinach przełącza się w stan awarii. Pytanie brzmi co może być powodem tej sytuacji lub jak stwierdzić czy uszkodzony jest wentylator czy sterownik. Bardzo proszę o odpowiedź światłych ludzi ;). Pozdrawiam

    • #63650
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jaki sterownik masz na kotle?
      Jaki komunikat się wyświetlił na wyświetlaczu?

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #63649
      march
      Uczestnik

      Witam, mam sterownik ht tronic 500, nie ma komunikatu kocioł wyłącza się i przechodzi w tryb awaryjny. Świeci się lampka stop. Dzięki za odpowiedź, mam wrażenie ze to wina wentylatora który co jakiś czas nie załącza się. Po wciśnięciu przycisku strat kocioł normalnie staruje.
      Pozdrawiam

    • #63648
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Na pewno jest jakiś komunikat.

      W momencie, gdy będzie się świeciła kontrolka alarmu naciśnij stop i wyświetli Ci się komunikat ALARM z przyciskami TAK i NIE. Wciśnij TAK i wyświetli się komunikat dotyczący jednego z czujników (lub kilka).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #63647
      march
      Uczestnik

      Ok dziękuje
      pozdrawiam

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.