Moduł ecoNET

Strona główna Forum Pomoc techniczna Moduł ecoNET

Oglądasz 26 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy

Panowie, czy ktoś ma taki zestaw może i potrafi roztłumaczyć jak to uruchomić?

[instagram] IMG_20190316_005553.jpg IMG_20190316_004414.jpg[/instagram]

Patrol
      Uczestnik

o co konkretnie pytasz? ecoster widać, że działa, tylko na econet brak połączenia z serwerem

Nie potrafię uruchomić tego routera. Nie świeci dioda wi-fi, jak kolwiek nie ustawił bym zworki. W pomieszczeniu jest dostępna sieć bezprzewodowa.

Markus
      Uczestnik

Jeśli masz podpięty Econet do regulatora kotła, to w ustawieniach regulatora powinna otworzyć się kolejna strona z parametrami dot. Econet. Min. Wybór WiFi, login, HASŁO, IP BRAMY.

Mój econet jest podpięty do modułu z solarów. Z kotem nie jest połączony. Monterzy zostawili bez podłączenia. Stwierdzili, że nie jest w ich kwestii. Nie ma też do tego instrukcji krok po kroku. Nie wiem zupełnie jak to aktywować.

Markus
      Uczestnik

Pytanie, czy ma być docelowo podpięty do solarów czy do kotła?

Mateusz Żurek
      Uczestnik

Aktualnie podpięty jest pod solary. Co daje podpięcie go pod kocioł?

Patrol
      Uczestnik

jak nie ruszy to rozeznaj się jeszcze w swojej sieci czy nie ma filtrowania po MACu

Patrol
      Uczestnik

to zależy co chcesz monitorować i czym sterować przez internet;
      tu masz przykład połączenia z ecoSOL:
      https://viteco.pl/wp-content/uploads/2018/08/Regulator-Viteco-ecoSOL-301_instrukcja-obs%C5%82ugi-i-monta%C5%BCu.pdf

Markus
      Uczestnik

Jeżeli jest podpięty pod solary, to podejrzewam że przewód LInk2 jest dedykowany do instalacji solarnej.
      Ja mam swojego Econeta podpiętego pod kocioł, stąd też moje wątpliwości.

Jeżeli nie możesz go skonfigurować, to spróbuj do kotłowni przynieść laptopa i podepnij do niego EcoLinka poprzez kabel sieciowy RJ45.
      Wtedy podasz nazwę WiFi, login, HASŁO, IP BRAMY.

Markus
      Uczestnik

.

serwis1
      Uczestnik

Witam

Moduł internetowy z solarów nie będzie współpracował ze sterownikiem kotła.

Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Chyba pozostaje podpięcie pod laptopa gdyż nie widzi mojej sieci WiFi, rodzaj szyfrowania, SSID oraz hasło i w ekranie informacyjnym nie pokazuje żadnego połączenia ani wykrytej sieci WiFi. Zastanawiam się czy ten rodzaj szyfrowania może mieć znaczenie choć próbowałem na wszystkich z możliwych.

Markus
      Uczestnik

Może nie masz w kotłowni zasięgu do swojego Wi-Fi.
      Możesz łatwo sprawdzić smartfonem.

Marek
      Uczestnik

Witam.
      A powiedzcie mi jak to jest że moduł ecoNet współpracuje z Heiztechnikiem jak ponoć nie ma prawa działać???

Markus
      Uczestnik

Sam moduł Econet może pracować z różnymi regulatorami, natomiast kluczem do współpracy jest kabel łączący moduł z regulatorem.
      W nim wmontowana jest płytka, która dopasowuje Econeta do konkretnego regulatora.
      Może się zdarzy, że rożne urządzenia pracują na tym samym protokole wymiany danych.

Mateusz Żurek
      Uczestnik

Sam moduł Econet może pracować z różnymi regulatorami, natomiast kluczem do współpracy jest kabel łączący moduł z regulatorem.
      W nim wmontowana jest płytka, która dopasowuje Econeta do konkretnego regulatora.
      Może się zdarzy, że rożne urządzenia pracują na tym samym protokole wymiany danych.

Cześć,
      Kabelek to nie jedyna różnica.
      Serwis 1, kiedyś na forum pisał o tym, że te ruterki mają oprogramowanie dedykowane dla producenta pieca.

Pozdrawiam

Marek
      Uczestnik

Mi serwisant powiedział, że tylko od nich moduł współpracuje z piecem dlatego się dziwię co robią tematy o ecoNecie na tym forum.

Markus
      Uczestnik

Ja mam Econeta 300 na kotle HT ale z regulatorem Pluma.
      Zauważcie że module jest nazwa producenta TP-LINK

Mateusz Żurek
      Uczestnik

Mi serwisant powiedział, że tylko od nich moduł współpracuje z piecem dlatego się dziwię co robią tematy o ecoNecie na tym forum.

Moduł ecoNet 300 jest używany w sterownikach Plum, które nie są tylko używane z piecami HT.
      Sam moduł jest dostosowany pod wymagania producenta pieca wiec moduł econet 300 od innego producenta nie będzie działał ze sterownikiem dostarczonym przez HT.

Mam identyczny zestaw i jak w temacie wcześniej nadal nie udało mi się z nim połączyć. Nie widzi mojej sieci WiFi. Spróbuję jeszcze z laptopem po kablu choć zasięg jest napewno. Zarówno telefon ją odbiera jak i moduł Bragger pieca.

serwis1
      Uczestnik

Witam

Są dwa rodzaje modułów internetowych:
      1) EcoNet 300 (lub 400) do sterowników firmy Plum. Moduł musi zostać zakupiony przez dystrybutora kotów Heiztechnik. Na rynku jest dużo wersji modułu EcoNet 300 (zwłaszcza tańsza wersja do solarów), które tylko wyglądają podobnie lecz są zablokowane przez firmy dla których są produkowane ze względu na inne wymagania – nie ma możliwości ich podłączenia do sterownika Heiztechnik.
      2) Do sterowników firmy Brager przeznaczone są moduły HT Tronic Connect. Moduł EcoNet nie będzie wogóle z nim wsółpracował.

W przypadku problemów z podłączeniem modułów należy kontaktować się telefonicznie z naszym serwisem: 664 784 500, 664 784 600, 664 784 700.

Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

hubert
      Uczestnik

Witam,
      odgrzeję trochę temat.
      Mam u siebie ecoSTER200 (FW:08.22.085), a przy piecu regulator RControl EM890 (FW:02.10.64) wersja programów: Panel v.02.20.39.E0, Moduł A v.02.10.64.P1, Moduł M v.01.30.07 (podaję bo to podobno ważne 😉 ).
      Chcę zamontować coś co pozwoli na regulację ecoSterem za pomocą WiFi. Serwis HT (jak zwykle pomocny!) pisze, że mam zakupić sterownik econet300 od Pluma. Nie wiem jednak, jak przeprowadzić montaż (czy econet wpina się bezpośrednio w ecoster?),czy laik sobie z tym poradzi? Nie wiem też, czy moje oprogramowanie „pociągnie” sterowanie wifi. Pytam bo usłyszałem opinię, że mam za starą wersję programu…
      Będę wdzięczny za wszelkie informację.

Mateusz Żurek
      Uczestnik

Cześć,

O wersję oprogramowania pytaj producenta.

Montaż jest prosty. Wpinasz trójnik w port sterownika, w który jest wpięty ekran. Do jednego portu trójnika wpinasz ekran a w drogi wpinasz kabel od modułu internetowy.

Poszukaj w google instrukcji do ecoNet300.

Patrol
      Uczestnik

Głowy nie dam, ale moduł A chyba wymaga aktualizacji do 3.10.73

hubert
      Uczestnik

Cześć,

O wersję oprogramowania pytaj producenta.

Montaż jest prosty. Wpinasz trójnik w port sterownika, w który jest wpięty ekran. Do jednego portu trójnika wpinasz ekran a w drogi wpinasz kabel od modułu internetowy.

Poszukaj w google instrukcji do ecoNet300.

Dziękuję za pomoc.  Będę próbował połączyć.  Co do wersji oprogramowania tak też mówili w serwisie HT. Podobno trzeba aktualizować.

Oglądasz 26 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.