Moduł ecoNET

Strona główna Forum Pomoc techniczna Moduł ecoNET

  • Ten temat ma 31 odpowiedzi, 9 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 9 miesięcy temu przez gw82.
Oglądasz 31 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63617

      Panowie, czy ktoś ma taki zestaw może i potrafi roztłumaczyć jak to uruchomić?

      [instagram] IMG_20190316_005553.jpg IMG_20190316_004414.jpg[/instagram]

    • #63644
      Patrol
      Uczestnik

      o co konkretnie pytasz? ecoster widać, że działa, tylko na econet brak połączenia z serwerem

    • #63643

      Nie potrafię uruchomić tego routera. Nie świeci dioda wi-fi, jak kolwiek nie ustawił bym zworki. W pomieszczeniu jest dostępna sieć bezprzewodowa.

    • #63642
      Markus
      Uczestnik

      Jeśli masz podpięty Econet do regulatora kotła, to w ustawieniach regulatora powinna otworzyć się kolejna strona z parametrami dot. Econet. Min. Wybór WiFi, login, HASŁO, IP BRAMY.

    • #63641

      Mój econet jest podpięty do modułu z solarów. Z kotem nie jest połączony. Monterzy zostawili bez podłączenia. Stwierdzili, że nie jest w ich kwestii. Nie ma też do tego instrukcji krok po kroku. Nie wiem zupełnie jak to aktywować.

    • #63640
      Markus
      Uczestnik

      Pytanie, czy ma być docelowo podpięty do solarów czy do kotła?

    • #63639
      Mateusz Żurek
      Uczestnik
    • #63638

      Aktualnie podpięty jest pod solary. Co daje podpięcie go pod kocioł?

    • #63637
      Patrol
      Uczestnik

      jak nie ruszy to rozeznaj się jeszcze w swojej sieci czy nie ma filtrowania po MACu

    • #63636
      Patrol
      Uczestnik

      Aktualnie podpięty jest pod solary. Co daje podpięcie go pod kocioł?

      to zależy co chcesz monitorować i czym sterować przez internet;
      tu masz przykład połączenia z ecoSOL:
      https://viteco.pl/wp-content/uploads/2018/08/Regulator-Viteco-ecoSOL-301_instrukcja-obs%C5%82ugi-i-monta%C5%BCu.pdf

    • #63635
      Markus
      Uczestnik

      Aktualnie podpięty jest pod solary. Co daje podpięcie go pod kocioł?

      Jeżeli jest podpięty pod solary, to podejrzewam że przewód LInk2 jest dedykowany do instalacji solarnej.
      Ja mam swojego Econeta podpiętego pod kocioł, stąd też moje wątpliwości.

      Jeżeli nie możesz go skonfigurować, to spróbuj do kotłowni przynieść laptopa i podepnij do niego EcoLinka poprzez kabel sieciowy RJ45.
      Wtedy podasz nazwę WiFi, login, HASŁO, IP BRAMY.

    • #63634
      Markus
      Uczestnik

      .

    • #63633
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Moduł internetowy z solarów nie będzie współpracował ze sterownikiem kotła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #63632

      Chyba pozostaje podpięcie pod laptopa gdyż nie widzi mojej sieci WiFi, rodzaj szyfrowania, SSID oraz hasło i w ekranie informacyjnym nie pokazuje żadnego połączenia ani wykrytej sieci WiFi. Zastanawiam się czy ten rodzaj szyfrowania może mieć znaczenie choć próbowałem na wszystkich z możliwych.

    • #63631
      Markus
      Uczestnik

      Może nie masz w kotłowni zasięgu do swojego Wi-Fi.
      Możesz łatwo sprawdzić smartfonem.

    • #63630
      Marek
      Uczestnik

      Witam.
      A powiedzcie mi jak to jest że moduł ecoNet współpracuje z Heiztechnikiem jak ponoć nie ma prawa działać???

    • #63629
      Markus
      Uczestnik

      Sam moduł Econet może pracować z różnymi regulatorami, natomiast kluczem do współpracy jest kabel łączący moduł z regulatorem.
      W nim wmontowana jest płytka, która dopasowuje Econeta do konkretnego regulatora.
      Może się zdarzy, że rożne urządzenia pracują na tym samym protokole wymiany danych.

    • #63628
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Sam moduł Econet może pracować z różnymi regulatorami, natomiast kluczem do współpracy jest kabel łączący moduł z regulatorem.
      W nim wmontowana jest płytka, która dopasowuje Econeta do konkretnego regulatora.
      Może się zdarzy, że rożne urządzenia pracują na tym samym protokole wymiany danych.

      Cześć,
      Kabelek to nie jedyna różnica.
      Serwis 1, kiedyś na forum pisał o tym, że te ruterki mają oprogramowanie dedykowane dla producenta pieca.

      Pozdrawiam

    • #63627
      Marek
      Uczestnik

      Mi serwisant powiedział, że tylko od nich moduł współpracuje z piecem dlatego się dziwię co robią tematy o ecoNecie na tym forum.

    • #63626
      Markus
      Uczestnik

      Ja mam Econeta 300 na kotle HT ale z regulatorem Pluma.
      Zauważcie że module jest nazwa producenta TP-LINK

    • #63625
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Mi serwisant powiedział, że tylko od nich moduł współpracuje z piecem dlatego się dziwię co robią tematy o ecoNecie na tym forum.

      Moduł ecoNet 300 jest używany w sterownikach Plum, które nie są tylko używane z piecami HT.
      Sam moduł jest dostosowany pod wymagania producenta pieca wiec moduł econet 300 od innego producenta nie będzie działał ze sterownikiem dostarczonym przez HT.

    • #63624

      Mam identyczny zestaw i jak w temacie wcześniej nadal nie udało mi się z nim połączyć. Nie widzi mojej sieci WiFi. Spróbuję jeszcze z laptopem po kablu choć zasięg jest napewno. Zarówno telefon ją odbiera jak i moduł Bragger pieca.

    • #63623
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Są dwa rodzaje modułów internetowych:
      1) EcoNet 300 (lub 400) do sterowników firmy Plum. Moduł musi zostać zakupiony przez dystrybutora kotów Heiztechnik. Na rynku jest dużo wersji modułu EcoNet 300 (zwłaszcza tańsza wersja do solarów), które tylko wyglądają podobnie lecz są zablokowane przez firmy dla których są produkowane ze względu na inne wymagania – nie ma możliwości ich podłączenia do sterownika Heiztechnik.
      2) Do sterowników firmy Brager przeznaczone są moduły HT Tronic Connect. Moduł EcoNet nie będzie wogóle z nim wsółpracował.

      W przypadku problemów z podłączeniem modułów należy kontaktować się telefonicznie z naszym serwisem: 664 784 500, 664 784 600, 664 784 700.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #63622
      hubert
      Uczestnik

      Witam,
      odgrzeję trochę temat.
      Mam u siebie ecoSTER200 (FW:08.22.085), a przy piecu regulator RControl EM890 (FW:02.10.64) wersja programów: Panel v.02.20.39.E0, Moduł A v.02.10.64.P1, Moduł M v.01.30.07 (podaję bo to podobno ważne 😉 ).
      Chcę zamontować coś co pozwoli na regulację ecoSterem za pomocą WiFi. Serwis HT (jak zwykle pomocny!) pisze, że mam zakupić sterownik econet300 od Pluma. Nie wiem jednak, jak przeprowadzić montaż (czy econet wpina się bezpośrednio w ecoster?),czy laik sobie z tym poradzi? Nie wiem też, czy moje oprogramowanie „pociągnie” sterowanie wifi. Pytam bo usłyszałem opinię, że mam za starą wersję programu…
      Będę wdzięczny za wszelkie informację.

    • #63621
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,

      O wersję oprogramowania pytaj producenta.

      Montaż jest prosty. Wpinasz trójnik w port sterownika, w który jest wpięty ekran. Do jednego portu trójnika wpinasz ekran a w drogi wpinasz kabel od modułu internetowy.

      Poszukaj w google instrukcji do ecoNet300.

    • #63620
      Patrol
      Uczestnik

      Głowy nie dam, ale moduł A chyba wymaga aktualizacji do 3.10.73

    • #63619
      hubert
      Uczestnik

      Dziękuję za pomoc.  Będę próbował połączyć.  Co do wersji oprogramowania tak też mówili w serwisie HT. Podobno trzeba aktualizować.

    • #79903
      Maciej Pit.
      Uczestnik

      Witam mam taki problem moduł wogule nie widzi mojego regulatora świeci się tylko power i wifi. Zresetować terz się nie chce. co mam zrobić?  Nie wiem czy moduł się zepsuł?

    • #79918
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Jaki to moduł i jaki sterownik kotła?

    • #80974
      gw82
      Uczestnik

      Dzień dobry, witam na forum.

      Pozwolę sobie odgrzać temat.

      Mam identyczny zestaw do solarów jak w pierwszym poście (ecoSOL500+ econet300)

      Po 4 latach użytkowania, miesiąc temu zestaw przestał się łączyć z econet24.com

      Mam połączenie z wifi, Internet w nim oczywiście działa, zasięg jest, „Connection with serwer” pozostaje nieaktywne.

      Ostatnie dane na stronie econet mam sprzed miesiąca. Restarty/resety obydwu urządzeń nie pomagają. Niczego nie zmieniałem.

      Ustawienia wifi w module ecoSOL500 poprawne, na stronie econet widzę swoje urządzenie jako nieaktywne. Łącząc się z modułem po sieci lokalnej widzę dobry zasięg wifi, wszystkie ustawienia poprawne, poza połączeniem do econet24 (na czerwono)

      Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, pozdrawiam.

    • #81027
      Patrol
      Uczestnik

      Zawsze reset prądowy pomagał w takich przypadkach. Najlepiej napisz na serwis.ogrzewnictwo@plum.pl

      • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 9 miesięcy, 1 tydzień temu przez Patrol.
    • #81037
      gw82
      Uczestnik

      Z powyższego adresu otrzymałem odpowiedź:

      „Problem występuje pomiędzy routerem Wi-Fi a serwerem”, „Proszę zresetować sam router Wi-Fi, usunąć dane sieci Wi-Fi na panelu sterującym z regulatora oraz na nowo połączyć przewodem LAN.”

      Pomogło.

      Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc.

      • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 9 miesięcy temu przez gw82.
Oglądasz 31 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.