Apkikacja Bragger Connect

Strona główna Forum Pomoc techniczna Apkikacja Bragger Connect

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #63600

   (Pytanie do obsługi serwisu) Czy jest możliwość wysterowania zdalnego wymuszenia obiegu pomp (CWU oraz Zaworu 1). Podczas gdy w dzień solary grzeją wodę do 60°-70° przydała by się zdalna opcja załączania wspomnianych pomp tab by skutecznie odebrać ciepło z termy i tym samym dogrzać wodę w kotle a następnie załączyć obieg kotła na grzejniki. Można to zrobić ale jedynie będąc przy sterowniku kotła. Ponadto gdy zostanie manualnie załączona któraś z pomp to i tak wyłącza się automatycznie więc nie ma podstaw do jakichkolwiek obaw o uszkodzenie. Czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu?

  • #63604
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Standardowy sterownik kotła nie przewiduje dodatkowych funkcji obsługujących złożone układy hydrauliczne. Zazwyczaj tego typu układy łączy się sterownikiem nadrzędnym sterujący wszystkimi układami grzewczymi jednakże są to dodatkowe koszty i wiedza umożliwiająca skonfigurowanie współpracy pomiędzy układami (zależności wymagane przez użytkownika).

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #63603

   A w jaki sposób odbywa się zadanie sygnału do załączenia pomp ze sterownika głównego? Czy jest to samo podanie napięcia fazowego na obwód pompy? (Bez uwzględnienia sterowania prędkością pracy pompy?)

  • #63602
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Sterownik załącza pompę poprzez podanie napięcia 230V na wyjście pompy. Nie sterujemy prędkością pomp, ponieważ pompy na instalacji są montowane indywidualnie przez instalatora.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.