Ht tronic 700 sensor Pomoc w ustawieniach

Strona główna Forum Pomoc techniczna Ht tronic 700 sensor Pomoc w ustawieniach

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63572

      Witam wszystkich .Jestem tu nowy więc proszę o wyrazumiałość.
      Czy ktoś mógł by mi podać jakie ma ustawienie w swoim kotle ,kocioł posiadam Q Eko GL 15kw sterownik ht tronic 700 sensor -proszę o ustawienia jakie macie w swoich kotłach dmuchawa ,czasy podtrzymania ,podawania groszku itp

    • #63579
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czy masz jakiś problem?
      Opisz co się dzieje a postaram się pomóc.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #63577

      Witam ,zastanawia mnie temperatura podajnika około 45st częstośc podawania paliwa 60sek ,dmuchawa 12% ,czas podawania w podtrzymaniu 30min ,jak zmiejszam czas podawania żeby kopczyk był wyżej to nie dopala i spadają czrne węgle i w wyniku nie dopalania pojawia się smoła .Tak jak w tej chwili dopala się dobrze popiół elegancki.Co mógł bym jeszcze z tym zrobić ,rury ocieplone ekogroszzek 26 kalorycznosć ,w zimie nie mogę powiedzieć jaka temp podajnika ponieważ jest to pierwszy sezon na tym kotle ,oczywiście grzejemy teraz CWU .Temp na kotle 70st po nabiciu podbija około 5st.Pozdrawiam

    • #63578

      Witam ,zastanawia mnie temperatura podajnika około 45st częstośc podawania paliwa 60sek ,dmuchawa 12% ,czas podawania w podtrzymaniu 30min ,jak zmiejszam czas podawania żeby kopczyk był wyżej to nie dopala i spadają czrne węgle i w wyniku nie dopalania pojawia się smoła .Tak jak w tej chwili dopala się dobrze popiół elegancki.Co mógł bym jeszcze z tym zrobić ,rury ocieplone ekogroszzek 26 kalorycznosć ,w zimie nie mogę powiedzieć jaka temp podajnika ponieważ jest to pierwszy sezon na tym kotle ,oczywiście grzejemy teraz CWU .Temp na kotle 70 st po nabiciu podbija jakieś 5st.Pozdrawiam

    • #63576
      Markus
      Uczestnik

      … czas podawania w podtrzymaniu 30min ,jak zmiejszam czas podawania żeby kopczyk był wyżej to nie dopala i spadają czrne węgle i w wyniku nie dopalania pojawia się smoła .

      Witam, wprawdzie nie mam takiego kotła jak Ty (mam na pellet) ale coś chyba źle spisales z ustawień kotła. 30 minut nie może wynosić czas podawania. I druga sprawa, jak zmniejszysz czas podawania, to kopczyk będzie coraz mniejszy, co będzie oznaczało że płomień będzie schodził za nisko a i temperatura podajnika będzie rosła.

    • #63575

      Tak tak ,źle zprecyzowałem podtrzymanie 30min czas podawania 10sek

    • #63574
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W okresie letnim regulacji ilości paliwa na palniku należy dokonywać wyłącznie parametrem przerwa podawania w podtrzymaniu – ustawienie na 30 min jest optymalne.

      Problem z niedopalaniem może być związany z brakiem powietrza do spalania – przysłona na dmuchawie powinna być otwarta na około 1,5 cm. Sprawdź czy kanał napowietrzający kotłownię jest drożny.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.