Pompa elektroniczna i silownik zaworu mieszajacego

Strona główna Forum Pomoc techniczna Pompa elektroniczna i silownik zaworu mieszajacego

  • Ten temat ma 1 odpowiedź i 0 odpowiedzi.
Oglądasz 0 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63485

      Witam,
      Posiadam kociol red25 oraz sterownik menuet. Jakis czas temu uszkodzilo sie mi naczynko przelewowe i hydraulik przerobil uklad na zamkniety. Moje pytanie jest nastepujace czy w takim ukladzie jest sesn zakladania pompy elektronicznej? Teraz jak pomieszczenia sie nagrzeja to termostaty grzejnikowe sie zamykaja a w pomieszczeniach gdzie ich nie ma szumi w grzejnikach. Moze tez obecna pompa jest za duza poniewaz na 250m powierzchni grzewczej w starej instalacji 0,5” mam pompe grunfos 25-60. Druga sprawa to jaki zastosowac silownik zaworu mieszajacego aby piec pracowal wspolnie z pogodynka. Obecnie jak sa mrozy to stala jest nastawa reczna zaworu mieszajacego i o ile w dzien jest ok nad ranem czesto jest zimno. Kolejna sprawa to przeklamywanie temp zewnetrznej w czujniku o 4 stopnie czy da sie to jakos skalibrowac? No i ostatni problem to problem sterownika mianowicie czaly czas jest pompa c.o wlaczona bez wzgledu na to czy sterownik ma zaswiecona kontrolke czy nie. Nawet jak termostat pokojowy podlaczalem na probe to po osiagnieciu temp dioda gasnie ale pompa dalej pracuje. Podejrzewam uszkodzony przekaznik bo kiedys jakies zwarcie sie zrobilo i spalilo bezpiecznik na zasilaniu sterownika. Moze mi serwis powiedziec jaki przekaznik kupic i ktory wymienic na plytce zeby bylo ok?

Oglądasz 0 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.