kocioł wygasa podczas zmniejszania mocy

Strona główna Forum Pomoc techniczna kocioł wygasa podczas zmniejszania mocy

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63474
      Marcin Kowalczyk
      Uczestnik

      Witam posiadam kocioł z podajnikiem DasPell 20kV drugi sezon mam taki problem, podczas zmniejszania mocy kocioł zaczyna wygasać, przechodzi w tryb rozpalania i nie podaje pelletu aż wypali wszystko i załączy się alarm o nieudanym rozpalaniu. Pellet zważony wyszło około 10,5 kg ( zmniejszyłem wagę na 9,5 nie wiem czy dobrze zrobiłem) podajnik też wyczyściłem. Proszę o pomoc bo brakuje Mi pomysłów

    • #63479
      Markus
      Uczestnik

      Jakie masz ustawione czasy podawania dla poszczególnych poziomów mocy i jakie Histerezy kotła oraz h2 i h1?

    • #63478
      Marcin Kowalczyk
      Uczestnik

      Maksymalna temp. kotła 70 C Histereza kotła 15 C , h2- 10 stopni C , h1- 3 stopnie . Nie potrafię znaleźć czasów podawania . Ale mam jeszcze jedno pytanie przy uruchomieniu kotła kazano mi zważyć pellet czyli załączyć podajnik aż sam się wyłączy(podobno 10 minut) i to co nasypał pomnożyć x6 i wychodziło 10,5 kg. Wczoraj wieczorem zrobiłem ważenie ze stoperem w ręce i wyszło 8,5 kg.to chyba była przyczyna.

    • #63477
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Maksymalna temp. kotła 70 C Histereza kotła 15 C , h2- 10 stopni C , h1- 3 stopnie . Nie potrafię znaleźć czasów podawania . Ale mam jeszcze jedno pytanie przy uruchomieniu kotła kazano mi zważyć pellet czyli załączyć podajnik aż sam się wyłączy(podobno 10 minut) i to co nasypał pomnożyć x6 i wychodziło 10,5 kg. Wczoraj wieczorem zrobiłem ważenie ze stoperem w ręce i wyszło 8,5 kg.to chyba była przyczyna.

      Cześć,
      Pewnie masz sterownik ht tronic 900.
      Tu nie ustawiasz podawania na poszczególnych progach tylko podajesz moc pieca, kaloryczność paliwa oraz wydajność podajnika a także ustawiasz nadmuchy.
      Wydajność podajnika ma duże znaczenie gdyż tym informujesz piec ile paliwa się sypie.
      Jak miałeś rozbieżność 2kg na minus to faktycznie piec mógł nie dostawać wystarczającej ilości paliwa aby utrzymać płomień na odpowiednim poziomie.

      Po zmianie wydajności podajnika obserwuj.
      Jak problem się nie powtórzy to masz rozwiązanie.

      Po korekcie podawania warto jeszcze sprawdzić czy płomień na końcówkach jest żółty i ewentualnie skoryguj go.

      A i jeszcze jedna sprawa. Przyglądnij się czy przy histerezie h1= 3 stopnie piec nie przebija znacznie temperatury zadanej podczas wygaszania.
      Jak będzie osiągał na przykład 75 stopni to warto podnieść h1 na na przykład 5 stopni. To powinno dać piecu odpowiednio dużo czasu na wyhamowanie.
      Oczywiście jak zacznie ci nie osiągać temperatury zadanej i będzie się dobijał między h2 i h1 to zmniejsz h1.

      Pozdrawiam

    • #63476
      Marcin Kowalczyk
      Uczestnik

      Właśnie mam taką sytuację kocioł mam ustawiony na 70 stopni a czasem dobija do 80 i więcej dzięki za dobrą radę.

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.