Red Eko GL 15 kW ustawienie – poziom paliwa.

Strona główna Forum Pomoc techniczna Red Eko GL 15 kW ustawienie – poziom paliwa.

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63223
      Bartłomiej Łuc
      Uczestnik

      Witam.
      Do czego służy ustawienie poziomu paliwa ?

    • #63233
      Markus
      Uczestnik

      Po zasypaniu pełnego zasobnika, należy ustawić poziom paliwa na 100% .
      Potem w miarę pobierania paliwa przez kocioł powinien pokazywać ile % pozostało w zbiorniku.
      Przynajmniej tak u mnie działa w kotle pelletowym.

    • #63232
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,
      Piec na podstawie poziomu paliwa powinien cię powiadomić o konieczności dosypania paliwa jeżeli tylko dobrze masz ustawioną pojemność pojemnika.
      Spadek poziomu do 0% nie zatrzymuje pracy pieca.

      Jeżeli dobrze rozumiem to sam spadek poziomu paliwa obliczany jest na podstawie poda czasu pracy podajnika oraz jego wydajności.

    • #63231
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Przeliczanie poziomu paliwa działa identycznie w kotle Eko jak i Pellet. W serwisie jest wpisany parametr wydajności podajnika oraz pojemności zasobnika. Czas pracy podajnika określa przybliżoną ilość paliwa w zasobniku.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #63230
      Bartłomiej Łuc
      Uczestnik

      Coś to ustawienie poziomu paliwa działo do kitu, w piecu pozostało około 10% paliwa (może nawet mniej) a pokazuje 37%.
      Wychodzi z obliczenia matematycznego, że powinienem ustawić pojemnośc zbiornika jakieś 165 l, żeby dobrze wskazywało.

      Teraz jest ustawione fabrycznie na 225l, piec RED EKO GL 15 kW (wszystko fabryczne, nowe nic nie zmieniane).

    • #63229
      Markus
      Uczestnik

      Zmień pojemność zasobnika. Sprawdź ile worków wychodzi od zera.
      U mnie podaje się pojemność w kg. Więc każdy pellet ma inną gęstość.

    • #63228
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W przypadku przeliczania ilości paliwa znaczenie ma wydajność podajnika, która jest wpisana jako wynik uzyskany na konkretnym paliwie. Inne uziarnienie może delikatnie wpływać na wydajność co przekłada się finalnie na wynik końcowy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #63227
      Bartłomiej Łuc
      Uczestnik

      10 % a 37% to nie jest delikatna różnica.

    • #63226
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      10 % a 37% to nie jest delikatna różnica.

      Różnica może i jest duża ale pamiętaj, że poziom paliwa pokazywany przez pięć to tylko wartość szacunkowa.
      Obliczania jest na podstawie ustawionego podawania i czasu pracy podajnika. To nie masz pewności czy podane zostało na przykład 5 czy 7 gram paliwa w danym cyklu.
      Mogą się trafić puste cykle podawania lub nawet bardzo obfite.

      Najlepiej będzie jak ustawisz rzeczywista pojemność pojemnika I poobserwujesz jak to wychodzi.
      Jak mocno będzie zawyzal pomiar to zmniejsz w ustawieniach pojemność pojemnika.
      Celuj raczej w sytuację gdzie wskazywać będzie trochę mniej niż masz w rzeczywistości.

      Ja mam piec na Pellet I u mnie te wartości także odbiegają od rzeczywistości i mocno zależą od tego jak intensywnie pracuje piec.
      Jak mocno pracuje to mam odczyt bliższy rzeczywistości.

      W sumie nie ma się co dziwić. Małe błędy pomiaru, zaokraglenia itd po jakimś czasie zaczynają się kumulowac.

    • #63225
      Markus
      Uczestnik

      10 % a 37% to nie jest delikatna różnica.

      Spróbuj zmienić pojemność zasobnika. Tak jak wyliczyles 165, to wprowadź do regulatora. Wielkości zasobnikow mogą być różne. Po instalacji kotła też zmieniałem.
      Pozdrawiam
      Markus

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.