Problem z zamknięciem

Strona główna Forum Pomoc techniczna Problem z zamknięciem

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63129
      Aga Kłako
      Uczestnik

      Pomocy!!
      Podczas samo czyszczenia kotła Hitztechnik Basic one 900nie do połowy zamknelo się
      rozpalenisko a co za tym idzie podczas rozapalnia cały pellet spada do pojemnika na popiół a kocioł nie może się rozpalić co zrobić żeby całkowicie się zamknelo???

    • #63141
      Markus
      Uczestnik

      Wyłącz kocioł. Spróbuj w trybie ręcznym. Sprawdź czy coś nie blokuje.

    • #63140
      Aga Kłako
      Uczestnik

      Tak zrobiłem ustawienia fabryczne przywrocilem z zasilania odłączyłem tak samo czysto jest a nie zamkną się cały a otwarty do połowy jest i nie mam pojęcia jak zrobić żeby się zamkną całe paliwo leci do zbiornika na popiół i nie może się rozpalić

    • #63139
      Markus
      Uczestnik

      W trybie ręcznym możesz sterować trcznie poszczególnymi elementami. W Twoim kotle ta opcja to chyba się nazywa Test wyjść.

    • #63138
      Aga Kłako
      Uczestnik

      Dawałem ten test wyjść nie zadziałało mogło się coś zepsuć??

    • #63137
      Aga Kłako
      Uczestnik

      Sytuacja wygląda tak i nie chce się zamknąć a co za tym idzie nie rozpali się nie mam pojęcia co się stało i jak naprawić 15778727136987875461161909863552.jpg

    • #63136
      SERWIS
      Uczestnik

      Nie jest to raczej kwestia ustawień a blokady elementu podłogi. najprawdopodobniej z jakiejś przyczyny powstał tak duży opór, że napęd nie ma siły by ją zamknąć.
      Jeśli będziesz w stanie sobie sam poradzić, to proponuję zdjąć blachę osłonową będącą po prawej stronie od drzwi paleniska i tam znajdziesz napęd liniowy i czarną listwę z niego wystającą. Napęd ten ma taki kwadratowy przycisk, który po naciśnięciu odblokowuje listwę napędu i spróbuj poruczyć tę listwę ręcznie, zamknąć i otworzyć podłogę.
      Jeśli to nie pomorze to wyślij zgłoszenie serwisowe na nasz adres.

    • #63135
      Aga Kłako
      Uczestnik

      Już po problemie miałem napisane za dużo pelletu.Wyjalem z kotła 2wiaderka pelletu kocial rozpalil i pracuje na pełnych obrotach.Czy to może oznaczać że to palenisko ma jakąś wagę i jeżeli za dużo jest paliwa on się blokuje? Pierwszy raz nas takie coś spotkało .

    • #63134
      SERWIS
      Uczestnik

      Ciekawe i pierwszy raz coś takiego widzę, muszę jutro skonsultować to z działem technicznym.

    • #63133
      Markus
      Uczestnik

      Dobrze ze udało się załatwić problem. Życie lubi zaskakiwac, ciekawe czy jest to powtarzalna usterka, czy jednostkowa.
      Pozdrawiam w Nowym Roku, życząc bezawaryjnej pracy kotłów HT.
      Markus

    • #63132
      Aga Kłako
      Uczestnik

      W sensie na kotle nie było nic napisane że za dużo pelletu sam się domyśliłem wyjąłem 2wiaderka i się rozpalił dla mnie też to było dziwne.Pozdrawiam

    • #63131
      SERWIS
      Uczestnik

      Cześć, najprawdopodobniej jest to zbieg okoliczności.
      Musiało się coś przykleić do podłogi i nie mogła się przesunąć.
      Podczas wybierania pelletu być może coś drgnęło i podłoga ruszyła.

      Jeżeli jeszcze się to powtórzy, to napisz zgłoszenie do serwisu.

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.