Piec Red GL 15

Strona główna Forum Pomoc techniczna Piec Red GL 15

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63016
      Jasiu99
      Uczestnik

      Witam Wszystkich 🙂 odrazu zaznaczam , ze jestem nowy moj problem to nastawy na piec heiztechnik red gl 15 sterownik ht900 Mam nowy dom 120mkw piętrowy , ale gora narazie jest odcieta. Problem jest taki , ze instalator zalozyl piec i to koniec .. Jak mu powiedziałem , ze piec trochę duzo pali ok 40kg pelletu na dobe przy temperaturze na zewnątrz ok 5 stopni jak zapytałem o ustawienia powiedział , ze nie mam nic ustawiac , ze jest dobrze… Jak poprosiłem o haslo do pieca odpowiedział mi ze jest mi nie potrzebne bo tam nic sie nie przestawia … Po kilku telefonach przysłał swoim majstrow którzy na otwarciu powiedzieli ze oni instaluja piec a tak szczerze o regulacji nie maja wsumie pojecia… Jedyne co zrobili to sprawdzili przeważenie pieca i ustawili na 8.5kg na 1h jak zapytalem o moc nadmuchu czy moc ile kw powinien miec piec ustawiony to nic nie wiedzieli jak zadzwonili do szefa o haslo to podsluchalem i juz mam haslo i teraz chce sam sobie ustawić moj piec moje ustawienia 😉 wiec tak nic nie robilem narazie i ustawienia to nadmuch 25% , moc pieca 14kw podaje pellet podajnik co ok 17 sekund. Temperatura pieca 60 stopni i bardzo ciezko mu do 60 stopni dojść temp powrotu 50 stopni a ustawiona na 55 stopni histerza cwu 5 stopni dawka rozpalania 100 procent. Wydajność dmuchawy podczas rozpalania 20procent. Czas pracy z mocą minimalną 2min. Zgarniacz w trybie praca 75s pauza zagarniacza 10min. Czas pracy palnika w podtrzymaniu 0min. Histerza kotła 15 stopni. Min temp kotła 50 stopni. Temp załączenia pompy 55 stopni no i idzie masa pelletu a piec powinien dojsc do 60 stopni ale bardzl dlugo mu to idzie i przeważnie jak patrzę to ma między 47 a 55 stopni. Pellet dopala ale jest dosc duzo spiekow proszę o pomoc i sory za chaotyczne pisanie pozdrawiam

    • #63026
      Jasiu99
      Uczestnik

      Histerza kotła 15 stopnina ta druga histerza 5 stopni

    • #63025
      Markus
      Uczestnik

      Witam

      Na noc kilka pytań.
      1, Czy masz w kotłowni napowietrzenie (Z-etkę) (nie chodzi tu o kratke wentylacyjną przy suficie)?
      2. Czy instalacja wyposażona jest w zawór mieszający 3D lub 4D, jeśli tak czy ten zawór ma siłownik i czy masz zainstalowany czujnik temperatury zewnętrznej.
      3. Przy 15kW mocy kotła i wydajności podajnika 8,5 kg/h, na pełnej mocy powinien podawać w cyklach 20 sekundowych przez 7 s Czyli podajnik nr 1 podaje 7 sek paliwo, potem przerwa 13 sek i znowu 7 sek paliwo itd. Przy moc pośredniej (50%) czas podawania powinien wynosić 3,5 sek. A na moc minimalnej około 2,2 sek.
      Sprawdź czas cyklu pracy podajnika, zazwyczaj jest 20s.
      4. Jakie są histerezy przejścia na moc pośrednią i minimalną.

      Masz dość nisko ustawiona temperaturę kotła. Ustawiłbym ją na 70C, ale jeśli nie masz zaworu 3D lub 4D to wszystko pójdzie na grzejniki.

      To tak na początek
      Pozdrawiam
      Markus

    • #63024
      Jasiu99
      Uczestnik

      Zetki nie ma zaworow tez tylko jest pompa kotła , kotłownia nie jest zamknięta od garazu sa drzwi ,ale bardzo przepuszczaja powietrze jak chodzi piec czuc mocnk jak powietrze ciagnie az jest zasys przy drzwiach. Dodam , ze piec praktycznie czly dzien podjae pellet i ma ok50 max 55 stopni a temp powrotu ustawiona na55 a trzyma 47stopni…. Podajnik zalacza sie co ok sekund i podaje przez ok 3 sekundy….

    • #63023
      Markus
      Uczestnik

      Witam

      Pytanie dodatkowe. Masz w sumie 2 czy 3 pompy.
      Czy jedna na CWU, druga na grzejniki (tzw CO) i trzecia kotłowa dla ochrony powrotu???

      1. Problem braku napowietrzenia kotłowni jest tu podstawowy. Najlepiej to rozwiązać przez Z-etkę. To kwestia raz bezpieczeństwa (tlenek węgla), złych warunków spalania i powstawanie spieków (choć one zależą również od jakości pelletu)

      2. Jeśli podawane jest paliwo przez 3 s to wychodzi że kocioł pracuje na mocy około 6-6.5 kW, w sposób ciągły bez wygaszania. Jest to jedna z możliwości, ale raczej stosowana przy większym zapotrzebowaniu na ciepło, Z mojego 3,5 letniego doświadczenia (pomijając aspekt kilkunastu rozpaleń na dobę, żywotność grzałki (moja ma ponad 12 tys rozpaleń) oraz zużycia prądu) wynika, że przy takich temperaturach jak obecnie, mniejsze jest zużycie, gdy kocioł dobije do temperatury zdanej i wygasi się. Oczywiście wszystko zależy od czasu postoju, jeśli będą one krótkie po 20-30 minut to oczywiście praca ciągła jest w sumie efektywniejsza.

      3. Trudno aby kocioł trzymał temperaturę powrotu 55C, gdy sam pracuje w przedziale 45-60C. ( w jaki sposób zorganizowana jest ochrona (pompa kotłowa??)

      4. Jeżeli na masz żadnego zaworu mieszającego , to podniesienie temperatury na kotle przełoży się od razu na temperaturę grzejników. Czy masz wpięty jakiś termostat pokojowy ?

      Generalnie zgodnie z dokumentacją, to oprócz napowietrzenia, powinien być w instalacji albo zawór mieszający 3D plus pompa kotłowa albo zawór 4D.

      Podaje link do dokumentacji kotła. Pewnie masz taką wersje papierową. Zwróć uwagę na stronę 16.

      Pozdrawiam
      Markus

    • #63022
      Jasiu99
      Uczestnik

      Ogrzewanie jest podlogowe mam dobre wieści ma dzis do mmie servis heiztechnik przyjechać powiem wszystko i zapisze sam szczerze nie mam bladego pojecia piec byl zainstalowant jak mnie nie bylo teraz jestem w pl i próbuje to rozgrysc napisze wszystko po servisie co i jak dzieki za szybkie odpowiedzi pozdrawiam

    • #63021
      SERWIS
      Uczestnik

      wydaje mi się, ze wszystko jest w porządku.
      Nagrzewasz podłoge no i cały dom. Po kilku dniach Twój dom zacznie zmniejszać zapotrzebowanie na ciepło, a i tym samym konsumpcja pelletu spadnie.
      Zawsze przy tego typu problemach, choć wydaje mi się że może tu żadnego problemu nie być, warto zrobić zdjęcie popiołu, wnętrza palnika i wymiennika. Zdjęcia te pozwolą na wstępną ocenę procesu spalania w urządzeniu.

    • #63020
      Jasiu99
      Uczestnik

      3 miesiąc grzania i srednio ostatni miesiąc tona starcza na 3 tyg teraz tez wyjdzie podobnie, czy możliwe to ze strop jest słabo docieplonyb?? I czym prędzej kłaść warstwę welny??

    • #63019
      Markus
      Uczestnik

      Trochę dużo.
      Te 120 m2 to masz na jednym poziomie, czy łącznie na dwóch?
      Ściany są już ocieplone?
      Jak temperatura wody idzie na podłogę. Musi być jakiś mieszacz, prawdopodobnie w rozdzielaczu CO.
      Oprócz zdjęć, o które prosił Serwis, przydałoby się kilka ujęć instalacji, może schemat (rysunek).
      Jeżeli zdarza Ci się wyjeżdżać z domu to warto zainstalować moduł internetowy (ja ma do mojego kotła Econet300) bardzo przydatne urządzenie, powala zdalnie zmieniać większość parametrów a co najważniejsze, wszystkie parametry przedstawia graficznie za wybrane okresy (doba, tydzień, miesiąc)

    • #63018
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,
      Pierwszy sezon zawsze jest kosztowny.
      Wygrzewasz czly dom. Nie pisałeś jakie masz ocieplenie.

      Druga sprawa to paliwo, którym palisz. Ma jakieś certyfikaty? Znasz jego kaloryczność?

      40 kg na dzień miałem w pierwszym sezonie przy marnym paliwie i jeszcze kręciłem ustawieniami.

      Pisałeś, że masz podłogówkę. Zakładam, że masz jakiś mieszacz lyb układ mieszający i sterujesz jakoś temperatura podłogi.
      Masz czujnik pogodowy?

      A i przy podłogówce możesz lekko obniżyć temperaturę w domu. Komfort uzyskuje przy niższej temperaturze w domu.

      Jaki masz komin?
      Masz regulator ciągu kominowego RCK?
      Ostatnio wieje. To powoduje dużo szybsze wychładza nie domu.

      Napisz co udało się ustalić z serwisantem.

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.