Pompa kotłowa

Strona główna Forum Pomoc techniczna Pompa kotłowa

  • Ten temat ma 10 odpowiedzi, 4 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 4 lata temu przez MikiMiki.
Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #62962
      MikiMiki
      Uczestnik

      Witam , pytanie do serwisu czy pompa kotlowa jest dana w dobrym miejscu?
      – pompe dac rurka o srednicy 28czy 22?
      -na jakim biegu ustawiamy pompe kotlowa i reszte pomp?
      – czy pompa krotkiego obiegu zmniejszy spalanie i ustabilizuje bardziej kocioł? pozdrawiam

    • #62973
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam , pytanie do serwisu czy pompa kotlowa jest dana w dobrym miejscu?
      – pompe dac rurka o srednicy 28czy 22?
      -na jakim biegu ustawiamy pompe kotlowa i reszte pomp?
      – czy pompa krotkiego obiegu zmniejszy spalanie i ustabilizuje bardziej kocioł? pozdrawiam

      Cześć,
      Według mnie pompa kotła powinna znajdować się przed wyjściem na cwu.
      Pozatym wygląda dobrze.

      Przekrój rury krótkiego obiegu dałbym taki sam jak wyjścia z pieca.

      Taka pompa powinna chodzić na najniższym dostępnym biegi.

      Czy zmniejszy spalanie? Minimalnie coś tam zmniejszy ale to jest zabezpieczenie pieca przed niską temperatura powrotu.
      Czy ustabilizuje pracę pieca? Tak ale to jeszcze zależy od tego jak będzie pracować.
      U mnie pracuje na okrągło ale mam w piecu 70 litrów wody i jej ciągłą praca pozwala równomiernie wygrzać piec i wydłużyć postój.
      Wyłączanie pompy kotłowej po osiągnięciu jakiejś zadanej temperatury u mnie skutkuje duża niestabilnością temperatury co więc z tego zrezygnowałem.

      Wybrałem już piec? To jest nowy dom? Sama podłoga czy kaloryfery?

    • #62972
      MikiMiki
      Uczestnik

      tak to wyglada na zywo, , a dlaczego przed cwu? kociolek na eko groszek 8 letni pozdrawiam

    • #62971
      Markus
      Uczestnik

      Witam
      Teoretycznie sam zawór 4D przy prawidłowej instalacji powinien zapewnić ochrone powrotu.
      Pompę kotłowa stosuje się przy zaworze 3D.
      Czy możesz na zdjęciu narysować (oznaczyć) poszczególne gałązki instalacji, bo coś nie mogę dojrzeć że zdjęcia.
      Pozdrawiam
      Markus

    • #62970
      SERWIS
      Uczestnik

      Według mnie schemat jak najbardziej prawidłowy, można oczywiście sugerować, czy ma to być przed cza za cwu, ale ma to mniejsze znaczenie.
      Możesz to przyłącze zrobić z rury 22 lub 28, nie będzie to miało większego znaczenia.
      Pompa kotłowa powinna pracować na najmniejszym biegu, ale możesz to sprawdzić podczas pracy poprzez pomiar temperatury powrotu.
      Zawór czterodrogowy jest w tym przypadku można powiedzieć zbyteczny, jednak na pewno sam w sobie nie spełni funkcji podwyższenia temperatury powrotu.

      Pozdrawiam

    • #62969
      MikiMiki
      Uczestnik

      Dzieki bardzo, pozdrawiam

    • #62968
      Markus
      Uczestnik

      Zawór czterodrogowy odpowiada również z temperaturę wody w obiegu grzewczym, więc na pewno nie jest zbyteczny.

    • #62967
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      tak to wyglada na zywo, , a dlaczego przed cwu? kociolek na eko groszek 8 letni pozdrawiam

      Full profeska.
      U mnie nie wygląda to tak dobrze. Muszę popracować nad Izolacja rur.

      Dlaczego przed odejściem na cwu – dlatego, że te pompy będą walczyć że sobą o zasoby. Pompa zasilająca cwu będzie chodzić na wyższym biegu niż pompa kotła i będzie zabierać większość ciepłej wody.
      Nie wiem czy istnieje możliwość aby pompa ochrony mielila tylko woda z powrotu.

      Zamieniasz Ekogroszek na Pellet.
      Wiesz o tym, że najprawdopodobniej spalisz o 30% więcej paliwa w tej samej cenie lub droższe niż Ekogroszek?

    • #62966
      MikiMiki
      Uczestnik

      mam w planach zamontowac pompe kotlowa , pieca nie zmieniam , pellet wychodzi bardzo drogo ja spalam na 7 miesiecy 2,5 t ekogroszku wiec wynik poprawy dom 110m uzytkowych pozdrawiam , jak masz jakies pytania itp tto pisz smialo

    • #62965
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      mam w planach zamontowac pompe kotlowa , pieca nie zmieniam , pellet wychodzi bardzo drogo ja spalam na 7 miesiecy 2,5 t ekogroszku wiec wynik poprawy dom 110m uzytkowych pozdrawiam , jak masz jakies pytania itp tto pisz smialo

      Cześć,
      Nie wiem dlaczego założyłem, że chcesz wymienić piec.

      Interesuje mnie to ocieplenie co masz na rurach.
      To są otuliny solarne?
      Jak to się sprawuje? Masz ciepło w kotłowni czy dobrze izolują i głównie to piec nagrzewa pomieszczenie?

      Inna sprawa to pojemnik cwu. Poprawiałeś jego izolacje czy jedziesz na fabrycznej?

      U siebie mam Kospel 300 litrów i ma on raczej słaba izolacje. Niby ma parę centymetrów steropianu ale w miom odczuciu jest to nie wystarczające.

    • #62964
      MikiMiki
      Uczestnik

      Witam , tak to sa otuliny solarne , super sprawa temp w kotlowni spadla o 3 stopnie pozdro

Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.