Podajnik na węgiel

Strona główna Forum Pomoc techniczna Podajnik na węgiel

 • Ten temat ma 2 odpowiedzi, 3 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 4 lata temu przez SERWIS.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #62875
   fabian krawczyk
   Uczestnik

   Czołem użytkuje kocioł 7 lat. Po tym czasie blacha podajnika została przeżarta przez rdzę i wystąpiły dziury. Stosowałem suche paliwo. Ale trudno, pytanie idzie to wyspawać i używać dalej? czy Raczej nowy. Dzięki. 

  • #62878
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Spawanie skorodowanej blachy będzie trudne (ale nie niemożliwe – może znajdzie się rzemieślnik, który wytnie i wymieni skorodowane blachy) – warto zweryfikować koszty naprawy i wymiany na nowy. 
   Nowy zbiornik do kotła HT Eko to koszt 650 zł netto (+23% VAT) + koszt przesyłki na palecie Euro 170 zł netto (+23% VAT). Gdybyś chciał zamówić taki zasobnik to dołącz zdjęcie wersji pokrywy zasobnika ze sterownikiem (7 letni kocioł ma inaczej zabudowany sterownik niż obecny).

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #62877
   SERWIS
   Uczestnik

   Z tego co widzę, to nie jest to typowa rdza, a takie dziury, to efekt działania kwasów zawartych w paliwie. Niestety nawet teoretycznie suchy węgiel ma w sobie wilgoć, która wytrąca się na ściankach zbiornika i po zetknięciu z siarką zawartą w węglu tworzy kwas. Prawdopodobnie na początku, gdy dziury były niewielkie, to na zewnątrz miałeś bąble, jakby nalot soli labo czegoś w tym stylu.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.