Despell 12 ht tronic 850

Strona główna Forum Pomoc techniczna Despell 12 ht tronic 850

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #62829
      Paulina Toboła
      Uczestnik

      Panowie potrzebna pomoc. Podajnik i piec despell 12kw ht tronic 850. Palone pelletem. Od kilku dni sytuacja wyglada tak ze przy każdym rozpalaniu pojawia się alarm „nieudana próba rozpalenia” po skasowaniu alarmu piec od razu się rozpala. W czym szukać?  Ustawienia, wydajność czy moze cos mechanicznego? 

    • #62835
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,
      Czy byłeś przy takim nie udanym rozpalaniu? Czy wskaźnik płomienia coś pokazał?
      Zacznij od sprawdzenia wydajności podajnika. Zrób przeważenie podawania i skoryguj ustawienia.
      Jak to nie pomoże to spróbuj zwiększyć dawkę paliwa do rozpalania. Parametr „Czas podawania paliwa w trybie rozpalania”  to jest w ustawieniach serwisowych w rozpalaniu.
      Sprawdź czy czujnik płomienia reaguje na światło latarki. Poświeć w stronę palnika.
      Jak to nie pomoże to zwiększ jeszcze czas rozgrzewania grzałki przed rozpalaniem. Ja mam 30s.
      Na końcu możesz wydłużyć czas pracy grzałki. Ja mam 6 minut. Po tym czasie piec raportuje nie udane rozpalanie.

      Jeżeli dwa ostatnie punkty pomogły to polecam zaopatrzyć się w zapasową grzałkę.
      Jak nic nie pomoże to kontakt telefoniczny z serwisem.

    • #62834
      Patrol
      Uczestnik

      wygląda to na za małą dawkę paliwa przy rozpalaniu , więc jak wyżej pisał kolega sprawdź wydajność podajnika i potem regulacja

    • #62833
      Paulina Toboła
      Uczestnik

      Sprawdziłam wydajność, wyszło 3kg. Okazało się ze podajnik zaśmiecony trocinami i pyłem. P o odkurzeniu całego podajnikawydajność wskoczyłana normalnewartości i po problemie! 

    • #62832
      Patrol
      Uczestnik

      jako ciekawostkę dopiszę, że w obrębie jednej partii pelletu miałem różnice w wydajności podajnika =3,2, tj. 14 kg/h vs 17,2kg/h i do tego te 17,2 uzyskane po iluś miesiącach pracy bez czyszczenia rury ze spiralą

    • #62831
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      jako ciekawostkę dopiszę, że w obrębie jednej partii pelletu miałem różnice w wydajności podajnika =3,2, tj. 14 kg/h vs 17,2kg/h i do tego te 17,2 uzyskane po iluś miesiącach pracy bez czyszczenia rury ze spiralą

      Od paru lat mam to szczęście, że paliwo w miarę równomiernie (11kg/h) się sypie i nie pozostawia dużej ilości pyłu w pojemniku natomiast jest różnie z jego spiekaniem.
      Dwa lata miałem prawie idealne paliwo a ostatnia partia jakoś się nie udała. Do tego stopnia, że musiałem reklamować i wymienić.
      Przywieźli mi do testów parę worków i było OK. Zobaczymy jak całość partii będzie się sprawować.

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.