Heiztechnik one 11kw automatyczne tryby cwu

Strona główna Forum Pomoc techniczna Heiztechnik one 11kw automatyczne tryby cwu

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #62799

      Witam . Jak powinien działać tryb automatyczny cwu ? Zauważyłem pewne różnice między trybem „lato” włączonym ręcznie a automatycznym wg temperatury zewnętrznej. 
      W trybie automatycznym np pracuje pompa powrotu a po ręcznym przełączeniu w tryb „lato” pompa powrotu się wyłącza bez względu na temperaturę powrotu. 
      Wg ustawień fabrycznych włączenie trybu zima 10 stopni włączenie trybu lato 15 stopni ,w jakim trybie będzie pracował kocioł przy temperaturze zewnętrznej między 10-15 stopni. 
      Jak powinny zachowywały się pompy kotłowa i powrotu w poszczególnych trybach?

    • #62805
      Patrol
      Uczestnik

      w starszych sterownikach na pewno tryb lato „blokował” pozostałe pompy niezależnie czy ustawiony na sztywno czy też automat, a co do temp.  10-15 to zależy z jakiego stanu przechodzi:
      jak temp. zewn. rośnie i dobije do 15st to następuję przejście w tryb letni (a do tego czasu działa „zimowy”), a następnie
      jak temp. zewn. spada i zejdzie poniżej 10st to wtedy załącza się tryb „zimowy” (do tego czasu działał letni)

    • #62804
      Mirek
      Uczestnik

      Witam.U mnie w One 15 Kw jest tak samo.Dziwny to patent.Ale ten sterownik ma jeszcze inny poważny błąd.Gdy temperatura wyłączenia trybu lato jest graniczna np 16 stopni i skacze o 0.5 stopnia w dół i w górę robi się nieciekawie.U mnie przy spadku z czujnika zewnętrznego do 15.5 stopnia następowało rozpalanie,a po przeskoku na 16 stopni postój.Takie skoki były kilka razy i podajnik kilka razy podał pelet.Za którymś razem temperatura została na 15.5 stopnia i podczas rozpalania nastąpił dość głośny wybuch.Chodzi o to,że gdy piec rozpocznie rozpalanie przy 15.5 stopniach to przerywa je po przeskoku temperatury zewnętrznej na 16 stopni.Dodam,że przy grzaniu CWU jak temperatura z 40 spadnie do 39.5 i piec rozpocznie rozpalanie to powrót na 40 stopni nie przerywa rozpoczętego cyklu.W przypadku trybu auto piec przerywa cykl i piec wariuje.Może serwis się odniesie do mojego przypadku.Przy okazji zapytam,czy do przeważanie peletu trzeba wyjąć tą cienką blachę z prawej strony drzwi paleniska i jak to zrobić bo nie chcę na siłę jej pociąć.

    • #62803

      Blacha jest na zatrzaski trzeba mocno szarpnąć nic się nie stanie

    • #62802
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam . Jak powinien działać tryb automatyczny cwu ? Zauważyłem pewne różnice między trybem „lato” włączonym ręcznie a automatycznym wg temperatury zewnętrznej. 
      W trybie automatycznym np pracuje pompa powrotu a po ręcznym przełączeniu w tryb „lato” pompa powrotu się wyłącza bez względu na temperaturę powrotu. 
      Wg ustawień fabrycznych włączenie trybu zima 10 stopni włączenie trybu lato 15 stopni ,w jakim trybie będzie pracował kocioł przy temperaturze zewnętrznej między 10-15 stopni. 
      Jak powinny zachowywały się pompy kotłowa i powrotu w poszczególnych trybach?

      Cześć,
      To jest tryb pracy pieca. Steruje tym kiedy piec wchodzi w tryb lato lub z niego wychodzi.
      Jak będzie na zewnątrz między 10 a 15 stopni piec będzie w trybie zależnym od poprzedniego stanu.
      Jak był w trybie zima, nie przekroczono 15 stopni, to nadal w nim będzie do osiągnięcia 15 stopni.
      Jak był w trybie lato, przekroczono 15 stopni. to będzie w nim aż temperatura spadnie poniżej 10 stopni.

      Osobiście stosuje tryb automatyczny tylko w zimie. W lecie nie potrzebuję ogrzewania
      Różnica w pracy pompy ochrony powrotu może wynikać z tego, że tryb automatyczny traktowany jest podobnie do trybu zima gdzie ochrona powrotu jest stale włączona.
      Tu musiałby serwis się wypowiedzieć.

      W starszych sterownikach pompa powrotu i kotłowa to ta sama pompa więc pracuje tylko w trybie zima.
      W trybie lato ochrona powrotu nie działała.

    • #62801
      Mirek
      Uczestnik

      Dzięki za odpowiedź.Faktycznie blacha da się wyszarpnąć ale trzeba pociągnąć silnie i energicznie.

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.