Tryb lato

Strona główna Forum Pomoc techniczna Tryb lato

Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #62765

      Mam piec typu EM890 z 2015 nie może się przełączyć z ogrzewania wody na ogrzewanie domu i wody , jest włączony tryb lato na załączenie 17’c i wyłączenie przy 12’c lecz tego nie robi. Auto detekcja pogody włączona, w domu jeszcze nie mam termostatu lecz termometr zew. jest 

    • #62776
      Markus
      Uczestnik

      Ja mam wprawdzie EM892 i tam mam 3 tryby pracy kotła: LATO, ZIMA i AUTO.
      W RM890 jest chyba trochę inaczej. Ale tryb LATO dotyczy tylko procesu grzania  tylko CWU, tak jest u mnie.

    • #62775

      Z tego co mi powiedział serwisant, który u mnie był miesiąc temu,że tryb lato się przełączy na ogrzewanie , lecz nie działa. Mam opcję przełączenia LATO, PRIORYTET, BEZ PRIORYTETU, WYŁĄCZ, lecz nie oto chodzi abym cały czas tam klikał, piec musi sam się przełączyć. 

    • #62774
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Z tego co mi powiedział serwisant, który u mnie był miesiąc temu,że tryb lato się przełączy na ogrzewanie , lecz nie działa. Mam opcję przełączenia LATO, PRIORYTET, BEZ PRIORYTETU, WYŁĄCZ, lecz nie oto chodzi abym cały czas tam klikał, piec musi sam się przełączyć. 

      Cześć,
      Obstawiłbym, że trzeba wybrać BEZ PRIORYTETU
      W instrukcji nie ma trybu LATO ale obstawiam, że CWU w tym trybie będzie ładowane tylko jak piec jest w trybie LATO
      https://galmet.com.pl/uploads/productfiles/instrukcja-obslugi-i-montazu-regulator-sterownik–do-kotlow-co-na-pellet-pellasx-scontrol-892-galmet.pdf

      U mnie tryb auto dla pieca działał ale nie ustawiałem mu tak wysokich parametrów.
      Piec powinien przełączyć się w tryb zima gdy temperatura spadnie poniżej 12 stopni. Czy taka sytuacja nastąpiła?

    • #62773

      Jak tylko na dworze będzie mniejsza temp. zmienię ustawienia, i wrócę z wynikiem .

    • #62772
      Patrol
      Uczestnik

      jak ustawisz tryb pracy cwu na LATO to kocioł nigdy nie przejdzie na „ogrzewanie domu”;
      aby działał automat musisz mieć:
      – aktywną funkcję auto-detekcji (auto tryb lato TAK)
      – pompa cwu na bez priorytetu / lub jak wolisz priorytet (jak jest priorytet cwu to na czas ładowania zasobnika pozostałe pompy są odstawiane)

    • #62771

      Ustawiłem jak piszesz lecz samo się nie przełączył ?
      Pompy ruszyły lecz elektryczne zawory nie ?
      1.jpg 4.jpg 2.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg

      Dopiero jak wybrałem opcję pompa cwo wyłącz , to elektro zawory ruszyły.

      Attachments:
    • #62770
      Patrol
      Uczestnik

      jak masz priorytet cwu włączony to jest normalne zachowanie – wyżej pisałem:
      „pompa cwu na bez priorytetu / lub jak wolisz priorytet (jak jest priorytet cwu to na czas ładowania zasobnika pozostałe pompy są odstawiane)”

      edit:
      zaizoluj sobie ten czujnik temp. przy mieszaczu/najlepiej przenieś na rurę pod otulinę

    • #62769
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Na zdjęciu jest temperatura włączenia lato na 12 a jaka jest temperatura wyłączenia lato. w powyższych mailach piszesz ż załączenie jest 17 a wyłączenie 12.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #62768

      Zmieniałem temp. ponieważ chcę wymusić reakcję pieca, tak czy inaczej jest ustawione jak pisze przedmówca, lecz odpalają tylko pomby lecz elektro zawory które otwierają zawory nie chcą odpalić pomimo spadku temperatury. Jeżeli biorę pompę na opcję WYŁĄCZ to wszystko odpala. Szczerze servisan który był u mnie 3-4 mc temu powiedział ze wszystko będzie działać a tu niestety się meczę.

    • #62767
      SERWIS
      Uczestnik

      A czy masz aktywowane termostaty pokojowe?
      Jeśli tak i jest w pomieszczeniach temperatura wyższa niż zadana, to zawór może być zamknięty.

Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.