Nie grzeje c.w.o

Strona główna Forum Pomoc techniczna Nie grzeje c.w.o

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #62740
      Krzysztof Kipisz
      Uczestnik

      Witam Mam problem z piecem HT One Red 15kv nie grzeje wody cwu do zadanej temperatury tj. 55 stopni. Od kilku dni temperatura zadana nie rośnie, przestawiłem na tryb zima. Gdzie jest problem czy może wezwać serwis, a mam pięć nie cały rok.  IMG_20201002_193557.jpg

    • #62745
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć, 
      Prosze podaj jakie masz ustawienia cwu. 

      Może masz grzanie cwu tylko w trybie layo, choć nie wiem czy ten sterownik miał takie rozróżnienie. 
      Nie mam instrukcji do tej wersji sterownika, ale obstawiam, że jest tam opcja ustawienia pracy cwu z priorytetem.
      Możesz tego spróbować. Powinno zadziałać jakby piec pracował w trybie lato. Wyłączy grzanie CO i będzie lądował CWU. 
      Jak to zadziała to musisz przeanalizować swoją instalacje grzewcza. Może tam jest coś pomylone. 

      Czy pompa cwu startuje? 

      Zanim wezwiesz serwis skontaktuj się z nimi telefonicznie. 
      Jeżeli to jest kwestia konfiguracji to na pewno pomogą. 

    • #62744
      Krzysztof Kipisz
      Uczestnik

      Cześć
      sterownik ma HT 700/900 Touch
      menu cwu ustawione jest w tryb zima z włączonym priorytetem. Na teście wyjść pompka cwu załącza się.

    • #62743
      Patrol
      Uczestnik

      A na teście wyjść, kiedy pompa jest załączona, to czy po kilku minutach jej pracy temp. wody się zmienia?
      sprawdź temp. przed i za pompą cwu dotykając rurę ręką podczas pracy pompy – powinieneś w normalnym stanie też wyczuć przepływ wody. Może być problem z zaworem zwrotnym lub z samą pompą.
      Czujnik temperatury wody w zasobniku też można sprawdzić (czy się nie wysunął / ewent. do testu zacisnąć go w dłoni i sprawdzić odczyt).

    • #62742
      SERWIS
      Uczestnik

      Wyślij zgłoszenie reklamacyjne na seris@heiztechnik.pl.
      Serwis będzie zmuszony sprawdzić, co jest przyczyną braku przepływu wody.

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.