Wartość tlenu

Strona główna Forum Pomoc techniczna Wartość tlenu

Oglądasz 15 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #62549
      Dariusz91
      Uczestnik

      Dzień dobry,
      proszę o poradę. Użytkuje piec HT One 15kW i mam problem z gromadzeniem się skawalonego popiołu jakby sadzy na ściankach w miejscu gdzie gromadzi się popiół. Ze wstępnie zebranych informacji wiem ze jest to związane ze złymi ustawieniami nadmuchu. Dokładnie wczoraj obczyscilem te ścianki oraz wybrałem popiół za okienkiem rewizyjnym. Dodam ze cały czas po montażu pieca mam wartość tlenu na pulpicie 0% i tez nie wiem jak to zmienić. Ogólnie piec działa dobrze, ogrzewanie grzejnikowe, CWU, wszystko nagrzewane okej. Od czego może brać się ten nagar na ściankach ?  4AE8FC53-E322-424A-88D3-A3566A4837E6.jpeg 88392DD2-6AC0-4D93-AC78-7A035C0C615C.jpeg F8ED5C63-F5D4-4062-9C8E-695081CE8D66.jpeg

    • #62564
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć, 
      Czy masz sondę lambda? 
      Jeżeli nie to zignoruj to wskazanie. 

      Na początek zrób przeważenie podawania i Wprowadź poprawna wydajność podajnika. 

      Możliwe, że masz za dużo mocy. 

    • #62563
      Dariusz91
      Uczestnik

      Mam sondę lambda. 
      Wczoraj zrobiłem właśnie przewazenie pelletu. Kiepskiego „fachowca” z polecenia miałem do montażu pieca, nie zrobił przeważenia pelletu na początku i tak latem było w porządku, zima zaczął się zbierać nagar. Pellet to Gold Pellets z Pisza, wiec nie jest zły. W ustawieniach było zapisane 15.5kg/h mi wyszło 14.1kg/h co już zmieniłem, wartość kaloryczna była w porządku. Piec chodzi dobę po tym korygowaniu, chce poczekać do jutra i wtedy go zatrzymać i zobaczyć jak wyglada miejsce na popiół. Ale martwi mnie ten tlen podczas pracy cały czas jest 0% a serwis mówi ze koło 8% powinno byc

    • #62562
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Mam sondę lambda. 
      Wczoraj zrobiłem właśnie przewazenie pelletu. Kiepskiego „fachowca” z polecenia miałem do montażu pieca, nie zrobił przeważenia pelletu na początku i tak latem było w porządku, zima zaczął się zbierać nagar. Pellet to Gold Pellets z Pisza, wiec nie jest zły. W ustawieniach było zapisane 15.5kg/h mi wyszło 14.1kg/h co już zmieniłem, wartość kaloryczna była w porządku. Piec chodzi dobę po tym korygowaniu, chce poczekać do jutra i wtedy go zatrzymać i zobaczyć jak wyglada miejsce na popiół. Ale martwi mnie ten tlen podczas pracy cały czas jest 0% a serwis mówi ze koło 8% powinno byc

      14 kg/h to też nie perfekcyjny ten Pellet. 

      Co do sondy. 
      Niestety nie wiem. 
      Sprawdziłbym czy jest włączona w sterowniku. Prawdopodobnie gdzieś w ustawieniach związanychh z nadmuchem. 
      Podpięcie powinno być w porządku. To raczej robił producent. 

    • #62561
      SERWIS
      Uczestnik

      Po pierwsze, to sonda ma osobną wtyczkę do gniazda sieciowego, zobacz czy na pewno została włożona do gniazda.
      Po drugie czy to cos w popielniku nie przypomina przypadkiem stopionego plastiku?

    • #62560
      Dariusz91
      Uczestnik

      Wtyczka jest wpięta. To nie jest spalony plastik. Jakby skawalony zawilgocialy popiół w takich grudkach.W dłoniach się rozciera 

    • #62559
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Wtyczka jest wpięta. To nie jest spalony plastik. Jakby skawalony zawilgocialy popiół w takich grudkach.W dłoniach się rozciera 

      Możesz nam przybliżyć jakie masz ustawienia? 

      Może piec chodzi z niska temperatura zadana i zaczyna ci się wytrącać wodą przy niskiej temperaturze Komory spalania. 

    • #62558
      Dariusz91
      Uczestnik

      59218A22-79A2-4047-9D41-8BE61C8472B5.jpeg 1E3D8D02-73E1-43E8-9095-234E4313B56C.jpeg 28517BEA-DFE0-4228-AA33-01FD3360EE7C.jpeg
      Tak to wyglada. Jeżeli coś więcej jest potrzebne dajcie proszę znać 

    • #62557
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć, 
      W tym sterowniku nie ma zbyt wiele do ustawiania. 
      Zalecana temperatura zadana pieca to 70 stopni i histereza 15 stopni. 

      Nadmuch mocy maksymalnej wygląda dziwnie (75%) ale u ciebie jest wyciąg a nie nadmuch więc to może być ok. 

      Poza tym nic więcej nie widzę. 

    • #62556
      Dariusz91
      Uczestnik

      Podniosę ta wartość kotła do 70 stopni. Dzieki za wszelka pomoc!

    • #62555
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wskazanie tlenu zero może sugerować zabrudzenie sondy. Sonda jest umiejscowiona pod palnikiem w stalowym (koszyczku). Po otwarciu drzwi głównych zdejmujesz osłonę w prawym dolnym rogu i widzisz palnik. Pod palnikiem odkręcasz koszyczek i sprawdź czy sonda nie jest zatkana. Sondę może zablokować popiół z drugiej komory za popielnikiem – warto jednocześnie wyczyścić komorę i komorę spalania.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #62554
      Fenr1r
      Uczestnik

      W moim przypadku z takim samym kotłem, przy nadmuchu mocy maksymalnej 45% wartość tlenu była w okolicach 14%. Płomień w komorze był 'ostry, szybki, poszarpany’. Po zmianie nadmuchu przy mocy maksymalnej do 15% wartość tlenu zeszła na 8%. Płomień zrobił się bardziej 'miękki i łagodniejszy”.

      Przy okazji pytanie do SERWISu – opcja wzrost obrotów dmuchawy – jak powinna być ustawiona i od czego zależy? Mam ustawione na 5% i mimo nadmuchu przy max mocy ustawionego na 15%, dmuchawa potrafi pracować np na 19%.

    • #62553
      SERWIS
      Uczestnik

      Jak pracuje podajnik, to następuje zamieszanie w komorze paleniskowej i zwiększone wydzielanie gazu.

      Dlatego jest wzrost mocy dmuchawy w tym momencie.

    • #62552

      Witam.Dlaczego na piecu pokazuje mi zerowa zawartosc tlenu w spalinach?

    • #62551
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Może być to kwestia braku tlenu w spalinach poprzez złe spalanie, zabrudzeniu wymiennika i tym samym złe spalanie z powodu braku przepływu spalin, zabrudzenia sondy lub awaria sondy.

    • #80788
      Ptah
      Uczestnik

      Macie zdjęcie gdzie ta sonda jest? Nie widzę jej nigdzie, a nie widzę już, ikonki tlenu w piecu.

Oglądasz 15 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.