Strona główna › Forum › Pomoc techniczna › Panel sterowania HT Tronic Wireless razem z HT ONE 8
- Ten temat ma 6 odpowiedzi, 3 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 4 lata temu przez Patrol.
-
AutorWpisy
-
-
9 stycznia 2021 o 11:45 #62481daniel gileckiUczestnik
Witam .
Posiadam piec ONE8 oraz od kilku dni panel bezprzewodowy z termostatem HT Tronic. Do momentu instalacji panelu piec pracował pod kontrolą czujnika pogodowego z krzywą grzewczą. Po osiągnięciu zadanej temp, piec wygaszał się i miał postój. Obecnie zauważyłem, że nawet gdy mam nastawę temperatury 21st a na panelu termometr wskazuje 21,5 stopnia, piec nadal grzeje i podaje gorącą wodę na kaloryfery. Nastawa pieca jest 70st,aktualnie 68st. Zawór 1-nastawa 55st (tryb pracy normalny grzejnikowy), aktualnie 56st, piec cały czas pracuje. czy to jest normalne zachowanie czy coś jest źle ustawione ? W instrukcji czytałem, że przy tym panelu z termostatem trzeba dokonać ustawień w sterowniku pieca ale serwisant powiedział, że to nie jest wymagane i panel bezprzewodowy przejmuje całkowicie kontrolę nad piecem.
Dlaczego więc ten piec obecnie pracuje bez przerwy, nie ukrywam, że chodzi mi o zużycie pelletu gdyż obecnie piec spala go więcej niż przy czujniku pogodowym i krzywej grzewczej zaworu 1.
Jeszcze jedno pytanie,sam przeważyłem na wadze elektronicznej pellet Poltarex -czerwony, czy możliwe jest, że wyszło 13,55kg/h ? Taką wartość wpisałem do programu. Poprzednio wpisane było 12,4 przez serwisanta. -
10 stycznia 2021 o 01:45 #62488PatrolUczestnik
jeśli termostat pracuje w trybie mieszacza to obniża jego temp. i to jest prawidłowe zachowanie; a wydajność podajnika jak najbardziej możliwa
-
10 stycznia 2021 o 02:42 #62487daniel gileckiUczestnik
W takim razie, jakie będą najkorzystniejsze ustawienia przy takim sprzęcie? Chciałbym aby panel bezprzedwodowy z termoststem, kontrolował mi temp w salonie na dole. Obecnie przy nastawie 21 stopni jest juz 22,5. Mogę to ograniczyć termoststem na grzejniku ale chyba nie o to chodzi.
-
10 stycznia 2021 o 18:25 #62486PatrolUczestnik
Jeśli masz w salonie grzejniki a temp. wody kontroluje zawór mieszający z siłownikiem to trzeba zastosować obniżenie temp. zadanej (doświadczalnie trzeba dobrać wartość obniżenia- z reguły max 2-3st) ; u mnie na ecoster jest didatkowi funkcja korekty krzywej pogodowej; termostat powinien mieć jeszcze jakaś nastawę swojej histerezy/próg nieczułości, więc i to możesz sprawdzić. Co do braku wygaszen być może wzrost temp zadanej mieszacza wpływa na większe obc. kotla niż wcześniej. ps. na grzejnikach głowice są założone czy lecisz bez nich?
-
11 stycznia 2021 o 13:17 #62485SERWISUczestnik
Kocioł posiada dwa wejścia termostatów, jeden jako termostat kotła a drugi jako termostat mieszacza. Sprawdź czy termostat podłączony jest pod prawidłowe wejście.
-
11 stycznia 2021 o 15:02 #62484daniel gileckiUczestnik
Od dziś jestem za granicą. Chodzi o wejscia RJ kowe w skrzynce na górze kotła, gdzie podłączałem modół bezprzewodowy od panela pokojowego? Jedno gniazdo RJ44 było zajęte, wpiąłem się w jedyne wolne gniazdo, patrzac od tylu pieca po prawej stronie. Lewe było już zajęte.
-
12 stycznia 2021 o 03:52 #62483PatrolUczestnik
musisz przypisać obieg grzewczy -MENU termostat -> obieg grzewczy:
„Regulator pokojowy przystosowany został do sterowania jedną pompą obiegową. W przypadku rozbudowanej instalacji i kilku obiegów grzewczych należy
określić, która z nich sterowana będzie przez regulator pokojowy. Na rysunku 9 przedstawiony został ekran główny zaworu 1. Czerwony kolor nazwy ekranu głównego oznacza, że obieg grzewczy został przypisany do pompy zaworu 1.”
dalej to już tylko indywidualnie korekty obniżenia temp. po osiągnięciu zadanej wartości na termostacie
-
-
AutorWpisy
- Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.