Panel sterowania HT Tronic Wireless razem z HT ONE 8

Strona główna Forum Pomoc techniczna Panel sterowania HT Tronic Wireless razem z HT ONE 8

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #62481
      daniel gilecki
      Uczestnik

      Witam .
      Posiadam piec ONE8 oraz od kilku dni panel bezprzewodowy z termostatem HT Tronic. Do momentu instalacji panelu piec pracował pod kontrolą czujnika pogodowego z krzywą grzewczą. Po osiągnięciu zadanej temp, piec wygaszał się i miał postój. Obecnie zauważyłem, że nawet gdy mam nastawę temperatury 21st a na panelu termometr wskazuje 21,5 stopnia, piec nadal grzeje i podaje gorącą wodę na kaloryfery. Nastawa pieca jest 70st,aktualnie 68st. Zawór 1-nastawa 55st (tryb pracy normalny grzejnikowy), aktualnie 56st, piec cały czas pracuje. czy to jest normalne zachowanie czy coś jest źle ustawione ? W instrukcji czytałem, że przy tym panelu z termostatem trzeba dokonać ustawień w sterowniku pieca ale serwisant powiedział, że to nie jest wymagane i panel bezprzewodowy przejmuje całkowicie kontrolę nad piecem.
      Dlaczego więc ten piec obecnie pracuje bez przerwy, nie ukrywam, że chodzi mi o zużycie pelletu gdyż obecnie piec spala go więcej niż przy czujniku pogodowym i krzywej grzewczej zaworu 1.  
      Jeszcze jedno pytanie,sam  przeważyłem na wadze elektronicznej  pellet Poltarex -czerwony, czy możliwe jest, że wyszło 13,55kg/h ?  Taką wartość wpisałem do programu. Poprzednio wpisane było 12,4 przez serwisanta.

    • #62488
      Patrol
      Uczestnik

      jeśli termostat pracuje w trybie mieszacza to obniża jego temp. i to jest prawidłowe zachowanie; a wydajność podajnika jak najbardziej możliwa

    • #62487
      daniel gilecki
      Uczestnik

      W takim razie, jakie będą najkorzystniejsze ustawienia przy takim sprzęcie? Chciałbym aby panel bezprzedwodowy z termoststem, kontrolował mi temp w salonie na dole. Obecnie przy nastawie 21 stopni jest juz 22,5. Mogę to ograniczyć termoststem na grzejniku ale chyba nie o to chodzi.

    • #62486
      Patrol
      Uczestnik

      Jeśli masz w salonie grzejniki a temp. wody kontroluje zawór mieszający z siłownikiem to trzeba zastosować obniżenie temp. zadanej (doświadczalnie trzeba dobrać wartość obniżenia- z reguły max 2-3st) ;  u mnie na ecoster jest didatkowi  funkcja korekty krzywej pogodowej;  termostat powinien mieć jeszcze jakaś nastawę swojej histerezy/próg nieczułości, więc i to możesz sprawdzić. Co do braku wygaszen być może wzrost temp zadanej mieszacza wpływa na większe obc. kotla niż wcześniej. ps. na grzejnikach głowice są założone czy lecisz bez nich? 

    • #62485
      SERWIS
      Uczestnik

      Kocioł posiada dwa wejścia termostatów, jeden jako termostat kotła a drugi jako termostat mieszacza. Sprawdź czy termostat podłączony jest pod prawidłowe wejście.

    • #62484
      daniel gilecki
      Uczestnik

      Od dziś jestem za granicą. Chodzi o wejscia RJ kowe w skrzynce na górze kotła, gdzie podłączałem modół bezprzewodowy od panela pokojowego? Jedno gniazdo RJ44 było zajęte, wpiąłem się w jedyne wolne gniazdo, patrzac od tylu pieca po prawej stronie. Lewe było już zajęte.

    • #62483
      Patrol
      Uczestnik

      musisz przypisać obieg grzewczy -MENU termostat -> obieg grzewczy:
      „Regulator pokojowy przystosowany został do sterowania jedną pompą obiegową. W przypadku rozbudowanej instalacji i kilku obiegów grzewczych należy
      określić, która z nich sterowana będzie przez regulator pokojowy. Na rysunku 9 przedstawiony został ekran główny zaworu 1. Czerwony kolor nazwy ekranu głównego oznacza, że obieg grzewczy został przypisany do pompy zaworu 1.”

      dalej to już tylko indywidualnie korekty obniżenia temp. po osiągnięciu zadanej wartości na termostacie

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.