Pęknięte palenisko

Strona główna Forum Pomoc techniczna Pęknięte palenisko

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #62423
      Adam.S
      Uczestnik

      Witam. Piec HT Daspel GL 30kW ze sterownikiem HT tronik 850, trochę słabo dmuchał to rozebrałem żeby wyczyścić i oto co zobaczyłem. Pęknięcie jest po obu stronach, dziwne trochę bo nigdy nie miałem komunikatu o przegrzaniu palnika. Wiem że w gwarancja nie obejmuje paleniska ale żeby w dwa lata takie dziury? Dmucha nimi lewe powietrze do paleniska i póki co nie zauważyłem żeby coś się działo z palnikiem. Pytania są następujące walczyć o gwarancję? jeśli nie to czy można to pospawać / zalepić? Są masy wysokotemperaturowe pow. 1000 stopni. Martwić się tym, że tymi szczelinami dmucha więcej powietrza do komory? Nowa komora to 900zł …

      Attachments:
    • #62432
      Patrol
      Uczestnik

      zakładam, że uzyskasz od serwisu wsparcie wzorem tego wątku:
      https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/24232-heiztechnik-hit-pellet/page/34/?tab=comments#comment-510357
      chyba, że masz opcję gdzieś lokalnie to pospawać

    • #62431
      SERWIS
      Uczestnik

      Jak po sezonie zdemontujesz to palenisko i prześlesz do nas, to pospawamy je nieodpłatnie.

    • #62430
      Adam.S
      Uczestnik

      Witam. Przymierzam się do tematu, cieplej jest a spawu coraz mniej. Teraz pytanie jak to organizacyjnie zrobić? Wysłać cały palnik? Czy muszę zdemontować palenisko?  Adres na Drogowców 7? Jak długo będę czekał na palnik?

    • #62429
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Wyślij cały palnik na adres Drogowców 7. Po otrzymaniu paczki w ciągu kilku dni go odeślemy (najlepiej wysłać w poniedziałek to do piątku powinieneś go mieć u siebie). Po wysłaniu palnika napisz na serwis że palnik został wysłany to koledzy z serwisu będą pilnowali tematu.

    • #62428
      Adam.S
      Uczestnik

      Jeszcze jedno pytanie. Chciałem taką komorę na zapas, dzwoniłem do waszego działu handlowego i dostałem informację, że czas oczekiwania to ok 5 dni roboczych bo robicie je na bieżąco, to prawda ?

    • #62427
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Sytuacja w tym okresie jest dość dynamiczna więc czasy realizacji się zmieniają. Niezależnie od terminu w przypadku awarii części zamienne wykonujemy w trybie przyspieszonym więc ten czas oczekiwania nie powinien być zbyt długi. W zależności od modelu palnika niektóre części są na stanie magazynowym serwisu więc można je wysłać od ręki.

    • #62426
      Adam.S
      Uczestnik

      Ok. Dziękuje za wyjaśnienie. Przy składaniu zamówienia wysłałem zdjęcia tabliczek znamionowych pieca i palnika oraz to zdjęcie, jednak  poproszono mnie o informację odnośnie umiejscowienia grzałki w komorze paleniska. Czy po tym zdjęciu ktoś z kolegów z serwisu potrafi odpowiedzieć na  pytanie z której strony jest mocowana grzałka czy muszę rozebrać cały palnik żeby się przkeonać?

      Załączniki:
    • #62425
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Tak na tym zdjęciu jest widoczna grzałka z lewej strony.

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.