Pęknięte palenisko

Strona główna Forum Pomoc techniczna Pęknięte palenisko

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #62423
   Adam.S
   Uczestnik

   Witam. Piec HT Daspel GL 30kW ze sterownikiem HT tronik 850, trochę słabo dmuchał to rozebrałem żeby wyczyścić i oto co zobaczyłem. Pęknięcie jest po obu stronach, dziwne trochę bo nigdy nie miałem komunikatu o przegrzaniu palnika. Wiem że w gwarancja nie obejmuje paleniska ale żeby w dwa lata takie dziury? Dmucha nimi lewe powietrze do paleniska i póki co nie zauważyłem żeby coś się działo z palnikiem. Pytania są następujące walczyć o gwarancję? jeśli nie to czy można to pospawać / zalepić? Są masy wysokotemperaturowe pow. 1000 stopni. Martwić się tym, że tymi szczelinami dmucha więcej powietrza do komory? Nowa komora to 900zł …

   Attachments:
  • #62432
   Patrol
   Uczestnik

   zakładam, że uzyskasz od serwisu wsparcie wzorem tego wątku:
   https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/24232-heiztechnik-hit-pellet/page/34/?tab=comments#comment-510357
   chyba, że masz opcję gdzieś lokalnie to pospawać

  • #62431
   SERWIS
   Uczestnik

   Jak po sezonie zdemontujesz to palenisko i prześlesz do nas, to pospawamy je nieodpłatnie.

  • #62430
   Adam.S
   Uczestnik

   Witam. Przymierzam się do tematu, cieplej jest a spawu coraz mniej. Teraz pytanie jak to organizacyjnie zrobić? Wysłać cały palnik? Czy muszę zdemontować palenisko?  Adres na Drogowców 7? Jak długo będę czekał na palnik?

  • #62429
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Wyślij cały palnik na adres Drogowców 7. Po otrzymaniu paczki w ciągu kilku dni go odeślemy (najlepiej wysłać w poniedziałek to do piątku powinieneś go mieć u siebie). Po wysłaniu palnika napisz na serwis że palnik został wysłany to koledzy z serwisu będą pilnowali tematu.

  • #62428
   Adam.S
   Uczestnik

   Jeszcze jedno pytanie. Chciałem taką komorę na zapas, dzwoniłem do waszego działu handlowego i dostałem informację, że czas oczekiwania to ok 5 dni roboczych bo robicie je na bieżąco, to prawda ?

  • #62427
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Sytuacja w tym okresie jest dość dynamiczna więc czasy realizacji się zmieniają. Niezależnie od terminu w przypadku awarii części zamienne wykonujemy w trybie przyspieszonym więc ten czas oczekiwania nie powinien być zbyt długi. W zależności od modelu palnika niektóre części są na stanie magazynowym serwisu więc można je wysłać od ręki.

  • #62426
   Adam.S
   Uczestnik

   Ok. Dziękuje za wyjaśnienie. Przy składaniu zamówienia wysłałem zdjęcia tabliczek znamionowych pieca i palnika oraz to zdjęcie, jednak  poproszono mnie o informację odnośnie umiejscowienia grzałki w komorze paleniska. Czy po tym zdjęciu ktoś z kolegów z serwisu potrafi odpowiedzieć na  pytanie z której strony jest mocowana grzałka czy muszę rozebrać cały palnik żeby się przkeonać?

   Załączniki:
  • #62425
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Tak na tym zdjęciu jest widoczna grzałka z lewej strony.

  • #82371

   Dzień dobry

   • Przytoczę mój przykład z Palnika pellhard v2 28kw zamontowany w piecu pelletowy q pellet 20 kw. Piec który użytkuję 2 sezony grzewcze tj razem około 14 miesięcy (latem piec nie chodzi). Wczoraj czyszcząc piec po sezonie zauważyłem pęknięcia w komorze palnika w kilku miejscach a w jednym tak duże, że wchodzą dwa palce. Piec kupiony 12.2021. Pan na infolinii powiedział, że jest po gwarancji i trzeba na własny koszt działać. Nowa komora 1906 zł plus serwis 550 zł razem 2456 PLN. Po dwóch sezonach grzewczych. Jest to kpina z klienta, który kupił piec za 15k. Chciałem zamieścić zdjęcia ale są tu ograniczenia co do wielkości pliku. Chyba takie same ograniczenia macie w jakości swoich produktów. Pozdrawiam
Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.