sprzeglo

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #51782
   MikiMiki
   Uczestnik

   witam , pytania do serwisu , instalacjia oparta na sprzegle hydraulicznym  , grzejniki , podloga i cwu wszystko jest chwycone za sprzeglem , moje pytanie jest nastepujace jak ustawic pompe ladujaca sprzeglo w trybie letnim(pompa powortu czy pompa wymiennika)pozdrawiam 

  • #51784
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   Cześć, 
   Jak ustawisz tryb pompa powrotu to sterownik wyłączy ja po osiągnięciu zadanej temperatury powrotu. 
   Ładowanie sprzęgła chcesz robić cały czas więc według mnie powinieneś ustawić tryb pompa wymiennika. 

  • #51786
   MikiMiki
   Uczestnik

   witam , ale w trybie zimowym na pompe kotlowa? w trybie zimowym zmienilem na pompe wymiennika  to wylonczylo mi wszytskie pompy dlaczego?

  • #51788
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   witam , ale w trybie zimowym na pompe kotlowa? w trybie zimowym zmienilem na pompe wymiennika  to wylonczylo mi wszytskie pompy dlaczego?

   Cześć, 
   Jak ustawisz pompa kotła to piec jej nie załączy w trybie lato. 
   Instrukcja mówi tylko tyle:

   Wymiennik ciepła – Pompa kotła zostaje uruchomiona razem z uruchomieniem którejkolwiek innej pompy.

   Tryb jest dobry ale nie wiem dlaczego tak się zachował. 

   Po wygaszeniu sprowowalbym przejść na sterowanie ręczne, tak aby wszystko zostało wyłączone i dopiero przestawił tryb pompy na wymiennik i ponownie włączył sterowanie. 

   Możliwe, że jest to tak zrobione, że przełączenie trybu pracy pompy na pompa wymiennika wyłącza pompy bo nie ma gdzieś w pamięci informacji, że mają być uruchomione. 
   Możliwe, że nawet wyłączenie pieca z prądu by wystarczyło. 

   Jak nie pomoże dzwoń do serwisu. 

  • #51805
   serwis1
   Uczestnik

   Witam

   Tryb pompy kotła ustaw jako wymiennik. Pompa ta pracuje zawsze gdy pracuje jakakolwiek pompa instalacji. W trybie wymiennika znajduje się funkcja ochrony powrotu – w przypadku, gdy woda powracająca z wymiennika jest poniżej 55 stopni to są wyłączane pompy instalacyjne do czasu dogrzania powrotu (działanie podobne jak w zaworze termostatycznym).

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #53142
   MikiMiki
   Uczestnik

   Witam , ustawilem pompe jako wymiennik , lecz po spadku powortu 55 wylanczaja mi sie pompy na instalacjie , czy aby temu zapobiec moge zwiekszyc temp kotla na 75 histereza 15 aby nie dopuscic do wylanczania pomp ? Rozumiem ze jak powrot mniejszy niz 55 to pompy sie wylanczaja a jesli nastawa powortu jest rowna ustawionej np 70 to tez sie pompy wylanczaja w trybie wymiennika?   Chodzi mi o to aby pompa wymmiennika ladujaca sprzeglo chodizla caly tok , bez wylanczania jakikolwiek pomp pozdrawiam

  • #53153
   serwis1
   Uczestnik

   Sterownik posiada zabezpieczenie przed zbyt niską temperaturą powrotu. Podniesienie temperatury na 75 stopni C powinno rozwiązać problem.

  • #53154
   MikiMiki
   Uczestnik

   witam , to podniose temp kotla na 75 histereza 15 , moge trzymac taka temp caly rok? a co sie stanie jesli temperature bedzie o 5 wieksza od nastawy np nastawa temp powrotu 60 a jak bedzie 66 to rozlonczy mi jakies pompy? czy dziala to tylko przy spadku temperatury ponizej zadanej? pozdrawiam

  • #53155
   serwis1
   Uczestnik

   Możesz zostawić te 75 na kotle przez cały rok.

   Zabezpieczenie działa tylko przy spadku temperatury powrotu poniżej 55 stopni C – wyłączenie pomp za sprzęgłem do czasu podbicia temperatury na powrocie.

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.