bezpiecznik i CO

Strona główna Forum Pomoc techniczna bezpiecznik i CO

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #79267

   witam

   ma dwie kwestie (HT-Tronic 500)

   1) po 11 latach chciałem załączyć ruszt i palić drewnem (powód wszyscy znają). Wszystko było ok do pewnego momentu. Od kilku lat nie dogrzewam CWO piecem (coś się zepsuło i na sterowniku się nie załączało CWO) tylko grzałką elektryczną. Jak paliłem ekogroszkiem to wszystko było ok. Jednak teraz po 3 godzinach palenia drewnem sterownik załączył mi CWO jak żona nalewała gorącą wodę do wanny. Miałem ustawione parametry ZIMA więc wyłączyłem grzanie CWO (wyłączyła mi się dioda CWO) jednak nadal nie włączał mi się w sterowniku CO. Były takie 3 sytuacje, że na chwilę dosłownie chwilę (może dwie sekundy) załączało mi się CO i wpuszczał ciepła wodę, jednak piec podniósł swoją temperaturę do 81 stopni. Czy to wina ustawień czy czegoś innego?

   2) pech, jak tak się głowiłem z tym sterownikiem i podnoszącą się temperaturą w piecu, zobaczyłem że między rurami wisi sobie przewód więc chciałem sprawdzić co to jest. Wisiał sobie nie zailozowany przewód (nawet nie wiem od czego – zakurzony na maxa). Niestety jak nim poruszyłe aby sprawdzić co to, to nastąpiło zwarcie i wywaliło i korki. Po tym sterownik przestał reagować, nawet się nie włącza. Czy to bezpiecznik? Wykręciłem z tyłu, ale on jest chyba piaskowy więc nie widzę przewodu.

  • #79698
   SERWIS1
   Opiekun forum

   W sterowniku HT 500 znajduje się bezpiecznik szklany 10A.

   Za grzanie CWU odpowiadają dwa parametry: tryb pracy – musi być zima lub lato, priorytet CWU – jak jest wyłączony to wszystkie pompy pracują równolegle, jak jest włączony to zawsze najpierw grzeje CWU do zadanej.

   Jaka jest nastawa na CWU? Jeżeli sterownik samoczynnie podnosi nastawę kotła to znaczy że ma ustawioną wysoko nastawę CWU lub zaworu (ustawia na kotle wyższą niż na pozostałych).

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.